Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden gyermekkel nehéz a...

Minden gyermekkel nehéz a bölcsődei beszoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, elsősorban tapasztalatokat várnék a bölcsődei beszoktatással kapcsolatban. Mennyi idős volt a kislányotok / kisfiatok, amikor elkezdtétek beszoktatni? Mi történt az első napokon és mennyi idő volt a beszokás? Meg lehet nekik könnyíteni valahogy? Nagyjából minden érdekelne, ami ezzel kapcsolatos.

Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2014. márc. 22. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia . Két évesen szoktattam be a lányomat. A fokozatosság a legfontosabb . Első nap pl.ott voltunk és együtt játszottunk. Majd otthagytuk őket fél órára ( és a termen kívül sírunk a többi anyukaval ők meg bent) a bölcsőde vezető meg mondta, hogy ne hülyéskedjunk már. .minden kicsi beszokik:-)..szóval utána egy, két órára stb..majd egész délelőttre..és tényleg beszkott kb két hét alatt.Most mar kiscsopNyugi ortos és imádja az ovit. Menni fog, sok sikert.
2014. márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Az én kisfiam most lesz 2 éves. Mi az első pár napon vagyunk túl, hétfőn kezdtünk. Első nap csak a csoportszobát nézte körbe, érdeklődött a gyerekek után, akik az udvaron játszottak. Második nap már mi is kimentünk játszani 1 órácskát, néha ment a gyerekek közé, de mindig szemmel tartott minket. Sajnos az egyik (nála nagyobb) kisfiúnak szemet szúrt és nekiment, elkezdte lökdösni. Mire odaértünk már el is sírta magát, nagyon sajnáltam. :(

Mivel nekem dolgoznom kell, így most már apa viszi a bölcsibe, szerda-csütörtök-pénteken már ott is kellett hagyja, persze végigsírta és elaludt a nevelő ölében. Ami jó hír, hogy egy keveset evett az ebédből, de nem sokat, csak 2-3 falatot.

Mindig, amikor az hallom, hogy sírt, és nem megy játszani a gyerekekkel, akkor az a gondolat jár bennem, hogy ez nem volt túl jó megoldás, hogy máris beadtuk. :(( Az is bennem van, hogy a keddi eset óta fél a gyerekektől. A játszótérre nem akart tegnap bemenni, mert szerintem meglátta a gyerekeket és a bölcsivel azonosította, pedig eddig imádta a játszóteret...

Remélem, hogy alakul ez még jobbra. :(

2014. márc. 22. 08:01
 3/8 Jégtánc ***** válasza:
Kislányom 3 hete jár,ebből két hét a beszoktatás volt.Első héten végig ott voltam vele,majd a köv héten ugyanúgy mentünk mint az elsőn csak akkor már nélkülem.Pl Hétfő:9-10,kedd 9-11,szerda 8-11 ,csütörtök 8-12 ,péntek 8-ott alvás.Első hét péntekem mikor még ott voltam vele akkor nem aludt el,viszont következő hét pénteken nélkülem meg simán elaludt:)) Ezen a héten már végig ott aludt,sokat segít ,tudja mi a jele,hol a szekrénye,hozza viszi a cipőjét,ruháját és egész nap csiripel:)) 2 éves múlt februárban.
2014. márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nehezen megy sajnos, egy hétig jártunk be 2 órára, hogy én is ott voltam, aztán egy pénteki napon magára hagytam 1,5 órára, abból felet sírt, utána szépen játszott, megebédelt. Következő hétfőn egyből ott hagytam 9- ebédig, semmi gond nem volt, még csak nem is keresett. Következő nap ugyanígy, akkor már kétszer elpityeredett, de evett, nem volt gond. Nah de azóta elszabadult a pokol, 9-től délig nonstop sírt a héten hétfőtől szerdáig, edébelni csak akkor hajlandó, ha bemegyek és megetetem, pedig teljesen önálló! Csütörtökön talán már jobban érezte magát, az udvaron már játszott, nem sírt, de ebédelni még mindig nem volt hajlandó nélkülem. Csütörtök estére meg belázasodott...

Szóval nem állunk a legjobban, kicsit kétségbe vagyok esve, már ha csak beszélünk a bölcsiről is sír, a bölcsiben pedig már kapuban rákezdi, a gondozó úgy tépi le rólam, amikor otthagyom. Fokozatosak voltunk pedig, és jól is érezte magát, csak rájött, hogy ez már így is marad. A szívem szakad meg. Április közepén kell visszamennem dolgozni, nem tudom mi lesz így, főleg hogy most megint beteg. Ettől kiakadok, hogy van egy kisfiú, aki állandóan beteg és úgy viszik bölcsibe, egész nap folyik az orra, csoda, ha a csoport nagy része mindig le van betegedve?! :(

2014. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-as vagyok, az lemaradt, hogy 29-én lesz 2 éves a lányom, és kb egy hónapja kezdtük a bölcsit, csak már most másodjára beteg...
2014. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos itt nálunk is sok a beteg, most talán egy bárányhimlős gyerek is volt, úgyhogy a nevelők figyelgetik a gyerekeket, hogy lázasak-e, vagy jönnek-e a kiütések. :(

A másik, hogy van 1-2 durva kisfiú, akik törnek-zúznak, dobálnak, nekimennek a másiknak. Én meg sajnálom az én kisfiamat, mert ő nem ilyen. Volt időszak, amikor ő is próbálgatta az erejét, de mi igyekeztünk lenevelni róla, mert a csapkodás nem megoldás semmire. Erre most őt bántják. :(


A munkahellyel nekünk is nehéz összeegyeztetni. Sem a férjemnél, sem nálam nem nézik jó szemmel, ha bármi okból hiányzunk. :/ Nem egyszerű...

2014. márc. 22. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

A kisfiammal mi is a bölcsödei beszoktatással küzdünk. Kisfiam 1,5 éves, munkahely megtartás miatt kell a bölcsöde, eddig tartották a helyem.

1 hetet volt, aztán ő is lebetegedett. 1 hét így kimaradt, majd most ment egy hetet. Jövő héten már ott fog délben aludni.

Hát eléggé nehéz nálunk is. Hatalmas a sírás, mikor ott hagyom. Úgy fejtik le rólam.

Az ott léte alatt váltakozó a hangulata. Hamar megnyukszik miután elmegyek, többségében jól elvan, de persze amikor eszébe jut, hogy nem vagyok ott, pityereg egy sort.

2014. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó jel, ha hamar megnyugszik!! :)
2014. márc. 23. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!