Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagy baj ha a...

Szerintetek nagy baj ha a délelőtti és a délutáni alvás a babahordozóban történik?

Figyelt kérdés
8 hetesek vagyunk
2009. dec. 16. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg bajnak nem baj de nem is jó. Jobb lenne ha kényelmesen aludna, akár hason, akár háton, nem összegörnyedve, meg ilyen pici babának a gerincét megterheli. Jó, hogy a hordzók úgy vannak tervezve, hogy ne ártson nekik, de nem alvásra vannak.
2009. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan jó a gerincnek hosszú ideig ülnie egy ilyen picike babának. Szerintem meg kellene próbálni más lehetőségeket is számba venni.
2009. dec. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem eppen a legidealisabb. Arrol nem beszelve, hogy kesobb sokkal nehezebb lesz ot a agyikojaba szoktatnod. A gerincenek az lenne a legjobb, ha minel tobbet lenne vizszintes helyzetben.
2009. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem egészséges, nem beszélve arról, hogy ha ezt szokja meg, nagyon nehéz lesz leszoktatni róla...
2009. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Baj. A babahordozó nagyon rossz a baba hátának. Egyenesen altasd. A mély babakocsi is ezerszer jobb.
2009. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyszer-egyszer nem probléma, de nem jó ha rendszeres.

Direkt abban altatod vagy csak ott alszik el?

Mi akkor altattuk hordozóban, amikor nagyon sok tejcsit büfizett fel és nyűgi volt tőle. Mondta a védőnő, hogy ezt elkerülve inkább tegyük hordozóba és aludjon el ott.

2009. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokat aludt ebben a korban a hordozóban. Nagyon szerette. Igaz nekem is mondták, hogy nem olyan jó. Majd egyszer csak elhagyta olyan 3 hónapos kor körül magától. Állítólag a babák amikor megszületnek szeretik ezt a pózt mert az anyaméhben is hasonló pózban feküdtek . És sok babának furcsa, hogy egyből eyenesen kell aludniuk. A gerincével nem lett problémánk. És a mozgás fejlődése is kiváló volt már 4 hónaposan forgott és egy évesen már egyedül ment. 2 hónaposan már átaludta az éjszakát nekem a kis ágyban de nap közben jobbn szeretett a hordozóban lenni. Alvási problémáink nincsenek azóta se. Este fél nyolctól reggel fél hétig alszik és nem kell altani. Csak be rakom a kiságyba és önállóan elalszik párpercen belül

.A te gyereked és ha úgy érzed, hogy a te gyerekednek szüksége van rá akkor aludjon ott. Szerintem akkor is ugyan ilyen görbe a testartása ha az öledben ringatnád. És azt jobban megszokjaés nehezebb lesz később leszoktatni róla. És az épp oly káros a gerincének. És egy orvos mondta egy riportban a múltkor a bébi hintákkal kapcsolatban pont hasonló kérdésre válaszolva hogy a gyerek pontosan addig van el egy pózban amíg kényelmes és nem megerőltető neki, ha már nem kényelmes neki akkor úgy is sírni fog. A hinta és a bébihordozó kialakítása az ülő résznél ugyan olyan. Szóval szerintem erre is igaz. És igaz is volt, mert 3 hónapos kora körül ha akartam volna se tudtam volna elaltatni benne mert elkezdett sírni

2009. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lenne neki ágyban. Esetleg próbáld meg elalvás után áttenni az ágyába.
2009. dec. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem direkt altatom benne csak ha nincs mellettem nem lát akkor rettentően sírni kezd. Így ha a konyhában vagyok akkor a bejáratánál leteszem a hordozóba (csak nem fogom magammal bevinni a konyhába) és mire ott befejezem a dolgom addigra általában el is alszik, próbáltam kivenni, de szinte azonnal felkel olyankor ezért hagyom aludni benne.
2009. dec. 17. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!