Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen autósülést ajánlotok,...

Milyen autósülést ajánlotok, ami hordozó is egyben?

Figyelt kérdés
A Pikolo babakocsinkhoz kaptunk hordozót is, amit ugye menetiránnyal ellentétesen kell(ene)rögzíteni, mi azonban nem tudjuk, mert úgy nem elég stabil a gépkocsinkban a hordozó. Olyan autósülést keresek ami hordozó és ülés is egyben, mert a babánk még csak három hónapos és nem ülhet. Meg nem is tud még ülni. Nézegettem a Römer és a Maxi Cosi típusú üléseket, de azok úgy vannak, hogy 0-13 Kg-ig és 9-18 Kg-ig. Tehát nem szeretnék pár hónapra negyven-ötvenezerért venni külön hordozót, majd rá pár hónapra külön autós ülést. Ti mit ajánlotok gyakorló édesanyák, édesapák?
2008. júl. 23. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol rögzítitek a hordozót? első ülésen tényleg csak menetiránnyal szemben lehet. De hátsón lehet amúgy is. Mi az első hordozónkkal így utaztunk. Most a másodiknál már a baba az anyós ülésen utazik tehát menetiránnyal ellentétesen. Mivel picikéd még nem ül biztosan nem ajánlom,hogy dönthető gyerekülést vegyél neki. Próbáld így ahogy mondtam használni a hordozót.

sajnos ez olyan,hogy viszonylag gyakran kell nagyobb összeget kiadj rá. Mi már a 3. ülésnél tartunk a nagy 4 éves. Ha nem engedhetsz meg magadnak több tízezret vegyél használtan.

2008. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

A hordozót hátul az anyós ülés mögött rögzítjük. Az anyós ülés nekem még megbízhatatlanabbnak tűnik. De nem is ezért nem rakjuk előre, hanem mert Mazda 3-unk van, ami sportos, és hátul sajnos nem tudok ülni, elöl is csak úszógumin, mert igaz hogy már 12 hete szültem, de a szüléskor megrepedt a farokcsontom és a mai napig fáj. Nem tudok ülni sehol csak úszógumin. Szóval meg vagyok lőve. Vennék én használtat is, de megjártam már a "látatlanban" való vásárlást, így bizalmatlan vagyok a használt dolgokkal kapcsolatban. Ismerőstől pedig nem tudunk venni, mert nincs eladó ülés a környezetünkben. Azért köszi a gyors választ.

2008. júl. 23. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
A hordozók mind szinte autósülések is egyben. Nagyon jó az, ami nektek van, ezeket csak hátrafelé lehet rögzíteni még, hiszen egy nagyobb fékezéskor a baba feje előre nyaklana másképp, így viszont megtartja a hordozó háttámlája. Az én fiam 9 hónapos koráig ilyenben utazott, aztán most vettem neki újat, konkrétan ezt: [link] ma hozták meg és már ki is próbáltuk, ezt 12 éves koráig használhatja (akkor persze már háttámla nélkül, mint ülésmagasítót), szóval elvileg többet már nem is kell ülést venni. Nem tudom, miért nem elég stabil nektek a hordozó, ha be van kötve rendesen hátul, de nem lehet, hogy rosszul kötöttétek be?
2008. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok ebben jártatos, a férjem szokta berögzíteni, de ő azt mondja, hogy ha menetiránynak szembe kötjük be hátul az ülésen akkor fekszik a hordozóban, ha pedig menetiránynak háttal, ahogyan elvileg kellene, akkor színte ül benne a babánk. Ezért nem érzem biztonságosnak. Amúgy kikértük a bartánőm véleményét, és ő azt mondta, hogy jól van berögzítve, és nem is lehet másképp. Köszi az ötletet és a jó tanácsot.
2008. júl. 23. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Römer baby safe az egyik legbiztonságosabb hordozó. A sokat utazóknak javasoljuk. Kizárólag menetiránynak háttal és a sofőr mögött biztonságos! (ez bmilyen hordozóra vonatkozik) Ha a légzsák kikapcsolható, a hordozó beköthető az anyósülésre is menetiránynak háttal, de ez kevésbé biztonságos. Balesetmentes közlekedést!
2008. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen a Römert néztük mi is. De akkor most még nem veszünk, majd ha csak nagyobb lesz.
2008. júl. 24. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!