Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki megbánta...

Van itt olyan, aki megbánta milyen nevet választott/ak a babának? Mi a történeted?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én (apuka) annak nem örülök,hogy az anyuka szülésnél megbeszélés nélkül bediktálta második névnek a János nevet is! Így hosszú is lett a gyerek neve, nem is szép, és hát a gyereknek sem tetszik,nem is használja!
2014. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Bocsánat, én nem tudok ilyen sztorit, csak elgondolkoztam, hogy húú, ez de rossz lehet. :( Kérdező, csaknem így jártál?
2014. márc. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én már biztos más nevet adnék a lányomnak. Vhogy nem passzol hozzá a neve.. Nincs különösebb története, ráadásul az is erősíti ezt az érzést, hogy elköltöztünk és itt nagyon tucatnév a lányomé. (Léna)

Fiammal nincs ilyen érzésem.

2014. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére mi nem, de 2 név között nagyon hezitáltunk. Végül a nekem kevésbé tetszőt kapta, de már másnap azt mondtam, ez a világon a legjobban ráillő név.


És olvasok itt egy csomó névvel kapcsolatos kérdést, mert valóban a terhesség alatt ez egy igen komoly probléma, hisz mással nem lehet még nagyon foglalkozni. Aztán megszületik a baba, belekerülnek a szülők a mókuskerékbe és a név már nem téma többé.


Szóval tényleg a név ráillővé válik a babára vagy pedig vannak kivételek?

2014. márc. 26. 08:23
 5/8 anonim ***** válasza:
mi két nagyon különleges név között nem tudtunk dönteni gyakorlatilag a szülőszobáig: Merse vagy Zaránd. Végül Merse lett, de sokszor eszembe jut, esetleg jobb lett volna a Zaránd, ráadásul az már régóta kedvenc név volt. Gondolkoztam névváltoztatáson, de lehet, azzal már kicsit elkéstünk.. :/
2014. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
14 éves kor alatt, egyszeri alkalommal, díjmentesen megváltoztatható a keresztnév.
2014. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Barátnőm pár éve változtatta meg az akkor 1 éves gyereke nevét, és 10 ezer forint volt.
2014. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két név közül gondolkodtunk, végül ráhagytam a férjemre, már a terhesség végén nem izgatott ez a név-kérdés. Az egyik nekem tetszett, a másik a férjemnek.

Már 3 éves, de sokszor eszembe jut, hogy a másik név ezerszer jobban állna neki. A férjem is mondta amúgy, hogy igen, valóban jó lett volna az a név is, de neki ez is tetszik, ami most van.

Ez a név nekem annyira nem tetszik, de megszoktam.

Nem változtatnám meg amúgy most már. Ahhoz már túl nagy a lányom.

2014. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!