Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem korán reggelizik, és...

1 évesem korán reggelizik, és túl későn ebédel. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A napirendje szerintem tökéletes. Általában 8-kor ébred, reggelizik bőségesen, aztán egy kis itthoni játék után irány a játszótér 10 körül. Fél 12-kor szopizik, és el is alszik. Van, hogy 3 óra hosszát is alszik, tehát 2-fél 3 körül ebédel. Próbáltam már, hogy játszóterezés után ebédeljen, de akkor már hullafáradt. Gyümölcsöt uzsonnára kap. Egyébként nagyon jókedvű, nem tűnik éhesnek. De vajon nem baj, hogy ennyire kitolódik az ebéd ideje? Köszönöm a véleményeket.
2014. márc. 27. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj :)
2014. márc. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy:-) Csak azért merült ez föl bennem, mert elvileg 1 évesen még ötször kellene ennie. Nem? Így viszont csak 4 evés fér bele a napjába.
2014. márc. 27. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj ha 4x eszik,ez most nálunk is így van,csak mi fél9kor reggelizünk, ebéd délben, uzsi 4 körül,aztán vacsi.

Mikor nagyobb fiam 1 éves volt én sem tudtam neki délben ebédet adni,egyszerűen bealudt és ez eltartott elég sokáig...

Annyit tehetsz esetleg,hogy mikor leértek a játszóra adsz neki egy banánt, 1-2 kekszet,almát, így van egy pici tízórai is.Én szoktam gyerekeimnek levinni gyümit.

De nem kötelező persze:)

2014. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fél 12-kor szopizik, az végül is ebéd, nem? Függetlenül attól, hogy épp minek nevezzük. Táplálékhoz jut.
2014. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%

1 évesen nem 5x kéne ennie hanem 6x vagy 7x. 5 szilárd+ 2-3 tejes étkezés (tehát szopi)

elméletileg ugye reggeli után kéne a 10órai, ami gyümölcs, ez gyorsan bomló, 1,5 óra alatt megemészti, így jöhet f12-kor az ebéd (bölcsiben így van, oviban már 2 órára a gyümölcsre ebédelnek, szóval délben).

3kor uzsonna, 7kor vacsora, majd lefekvéshez szopi.


nekem furcsa, hogy 6 órát húz ki szilárd kaja nélkül, nem csak az ebédet, hanem a 10órauit is hiányolom, hisz még a 6 évesek is így esznek, akkor csak szüksége lenne egy egy évesnek is.

de persze minden baba más, másik az igényeik.

szerintem ha mást nem, legalább a játszótérre menet és hazafele jövet adj neki pár szelet almát-banánt, hogy ne csak tejet kapjon "uzsonnáig"

2014. márc. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is a deles szopi akár lehet egy étkezés is, még ha folyadékról van is csak szó. Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy Ő még éjjel is 1X szopizik, szval az plusz egy evés. Az viszont jó ötlet, hogy játszóterezés közben eszegessen egy kis gyümölcsöt. Köszönöm mindenkinek.
2014. márc. 27. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott az eszembe, hogy vajon a gyerek olvasta a szakkönyveket, hogy neki hogyan is lenne jó? :-)


Nézd: a gyerek jól fejlett, nem bőg hogy éhes, akkor mi a gond? Szerintem a legtöbb ember kiakadna ha ezentúl úgy kellene étkeznie mindenkinek ahogy a Nagy Könyvben meg van írva, egyformán ugyanakkora mennyiséget, pontosan ugyanakkor.

2014. márc. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Nekem lassan két éves a lányom és pont ugyanez a napirendje!!! :)

Nagyon rpég óta és semmi baj, imádjuk így, ahogy van.


Ő is fádat olyankor és tápszert, agy tejitalt iszik alvás előtt, és 3 felé ebédel, majd 5 felé kis gyümi és fekvés előtt vacsi. :)

Minden oké, jó kis napirend. :)

2014. márc. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok. Megnyugodtam, köszönöm. Szép hétvégét!
2014. márc. 28. 12:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Ó, nem baj, hogy csak 4x eszik, tökéletes a napirendje, ne aggódj! A kisfiam majdnem két éves, de még mindig nem tudtunk beállítani 5 étkezést, mert egyszerűen nem éhes ennyiszer egy nap...

Amúgy az én kisfiam se eszik, ha már nagyon fáradt :)

2014. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!