Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irjatok mar nekem legyszi egy...

Irjatok mar nekem legyszi egy babalistat! Mit kell venni elsosorban? Csak a nagyon fontos dolgokat ami kell az elso 2 hetben?

Figyelt kérdés
Talaltam listakat a neten,de azok olyan nagyom nagyok meg hosszuak...szerintem sok folosleges van benne.vagy nem?koszi szepen elore is!

#babalista
2014. márc. 28. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,h offolok, de ez engem is érdekelne :)
2014. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos, ez annyira szubjektív. Alapvetően nem fölösleges szerintem, de azért sok olyan van, ami nélkül fel bír nőni gyerek.

Pl. kádszűkítő nélkül fel bír nőni egy gyerek, de én nem nevezném fölöslegesnek, mert nekünk nagyon megkönnyítette a dolgunkat, és a pici is nagyobb biztonságban érezte magát a kádban tőle, de valóban nem létszükség.

Ilyen a légzésfigyelő is, hogy lehet nélküle lenni, (nekem elsőnél volt, de a 2-3 téves riasztás után szedtem ki a francba, most a másodiknál már biztos nem lesz:-)

de van, akinek meg nagyon hasznos ez.

ilyen a fürdővízhőmérő, engem megnyugtatott az elsőnél, de már tuti nem lesz rá szükségem. Vagy sterilizáló. Anélkül is lehet élni, bele a cuccot a lábosba, kifőzöd 5 percig, viszlát.

Lehet valakinek elég a 6-8 rugi, body, nekem pl. nem volt elég, mert folyton kifolyt a kaka, napi 4 öltöző ruhát izéltünk el, és tök jó volt, hogy volt annyi, hogy nem kellett minden nap mosnom, hanem kétszer egy héten.

Példák.

Lehet kézzel fejni, de a mellszívó sokkal hatékonyabb.

Szóval én egy olyan embernek, akinek marhára nincs pénze, biztos más listát adnék, mint egy olyannak, akinél ez nem pénzkérdés.

Próbálok neked leírni nélkülözhetetlen dolgokat.

2014. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6-8 rugi, body.

2 cérnasapi

egy benti takaró,

egy babakocsis takaró, (utcai takaró)

lepedőből kell 3

legyen azért zoknija valamennyi pl. 2-3


pelenka

popsitörlő

popsikrém (orvos receptre)

alkohol köldökápoláshoz (receptre)

steril géz köldökápoláshoz

lekerekített végű olló, na ez se létszükség, de azért jó volt


saját kiskanál a babának vitaminhoz


pl. cumisüveget ráérsz akkor venni, ha esetleg nem lesz tejed, de ha már van mellszívód, akkor ahhoz meg jó a meglévő cumisüveg, de rengeteg baba szájába hála Istennek az életbe nem kerül cumisüveg. (nekünk sajna nagyon kellett) cumival ugyan az ez a helyzet.


legalább 1 saját törülköző neki, azért jó a kifogó-nevő, mert az az ő mérete, textil pelus anyagú pl. nagyon jó

10 textilpelussal már el lehet lenni, nekem kellett 15 is.


ha van autótok, azzal jöttök haza a kórházból autósülés,

babakocsi, de ez is ráérhet később is akár.

kiságy

pelenkázó nélkül viszont totál el lehet lenni

van merev pelenkázó lap, azt rá lehet tenni keresztbe a kiságyra pl. és annyi.

2014. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyerekágy, matrac, lepedő, ágynemű, pelenkázó(lap), babakád, törölköző, ruhák (kombidresszek rövid és hosszú ujjúak, rugdalózók, kocsikabát, zokni,sapka), pelusok, kozmetikumok (fürdető, babaolaj, hintőpor, nedves törlőkendő,stb),babakocsi, cumisüveg. Most ennyi jutott eszembe.
2014. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ami mindenképpen kell:

- Pelenka, popsitörlő, popsikenőcs és mosdókenőcs (ezt a kettőt ír fel a gyerekorvos)

- Ruhák: a legpraktikusabb a rövidujjú body hosszúujjú rugival vagy hosszúujjú body rövidujjú rugival, évszaktól függ, hogy milyen vastag, kb. 8-10 garnitúra, mert az elején sokszor lebukja/összekakilja, van hogy naponta háromszor kell átöltöztetni. 1-2 kissapka vastagsága évszaktól függ. Nyári babának kardigán vagy kocsikabát, téli babának overál, harisnyák is.

- Valami, amiben ki tudod vinni az utcára, babakocsi vagy újszülöttnek való hordozókendő.

- Néhány textilpelenka, amit a feje alá tudsz rakni az ágyban vagy a babakocsiban, amin pelenkázni tudod, meg pl. letörölni a nyálát, talán 6-7 darab elég elsőre.

- Valami, amiben alszik, lehetőleg kiságy, bele ágynemű: rugós lepedő és puha pléd a legpraktikusabb, ezekből is 2-3 darab.

- Kapucnis törölköző vagy fürdőlepedő a fürdéshez.

- Köldökápoláshoz szükséges kellékek (ezeket is a gyerekorvos írja fel)

2014. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha nem nyári baba kell azért kardigán 2 db, 1 db orverál, 1 db vastag sapi, 1-2 harisnya a kinti sétákhoz


ja, kiságyba matrac, meg azért a benti takaró helyett, ha az pisis, kéne még egy pót takaró, amíg mosod az egyiket, nekünk gyakran lett pisis


Ha van cumisüveg, ahhoz muszáj cumisüveg mosó kefe, máshogy nem tudod kimosni.


Ez volt a minimál lista.:)


később kell majd orrszívó, tuti kell, csak újszülöttnek még nem szívunk orrot, nehogy sérüljön a nyálkahártya,

és pl. a baba lázmérő is olyan, ami az első oltás után kelleni fog tutira, mert nézned kell (2 hós korukban kapják) hogy nem lesz e lázas

2014. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

babakocsi

fürdetőkád (esetleg fürdetőállvány)

kiságy

kiságyba ágynemű

pelenkázó

autóba való babahordozó (ha babakocsihoz nincs alapból) kifogó (törölköző babáknak amibe fürdés után kiveszed) textilpelenkák (minimum 10 db, ha nagyon bukós lesz, akkor legfeljebb majd még veszel később)

minimum 5 rugdalózó és 5 body (olyan párosításban, hogy a hosszú ujjú rugi alá rövid ujjú body menjen illetve fordítva)

2-3 pár zokni, hátha fázós lesz eleinte a lába, akkor azt még a rugi alá tudod adni, vagy vannak lábfej nélküli rugik is, ahhoz kell, esetleg tutyi (kocsicipő)

overall valószínűleg nektek már nem fog kelleni, mert meleg lesz mire születik, de esetleg egy kocsikabát azért még elkellhet.

Ha nyáron születik, akkor esetleg pár darab napozót is vehetsz neki, mert kánikulában annyi elég rá.

vékony sapi

takaró, amivel a babakocsiban be tudod takarni

mellszívó (én a kézit ajánlom, nekem avent van)

melltartóbetét

szoptatós melltartó

cumi (bár ez nem biztos hogy kelleni fog)

cumisüveg, ezt nem biztos hogy előre megvenném, mert ha nagyon szeretnél szoptatni, akkor a cumizavarosság elkerülése érdekében lehet jó drágán "szupi kütyüket" venni, (pl. szoptanit, medela calma cumisüveg...stb), viszont ha nem lesz annyira fontos a cumizavarosság elkerülése, akkor olcsóbbat érdemesebb venni, viszont ha meg csak szopni fog, akkor egyik sem kell. Ha kell tápszeres pótlást, azt akár pohárból vagy kanálból is lehet adni, de ha amúgyis el kell menni tápszert kiváltani, azzal egy időben a cumisüveget is meg lehet venni, így felesleges szerintem ezt előre.


Ruhákból 56-os méretűt vegyél. Attól függ mekkora a baba, akár két hónapig is jók lehetnek neki, de az is lehet, hogy csak 2 hétig.


Tuti biztos van amit kihagytam, szóval bocsi ha nem teljes a dolog

2014. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!a neten 3* hosszabbak a listak! :)amugy majusi lesz a kislanyunk!
2014. márc. 28. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!