Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kikészülök már...

Teljesen kikészülök már 7hónapos babám mellett? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Már nagyon nagyon nagyon fáradt vagyok! Alszik este, bem azzal van a probléma. Teljesen ki vagyok agyilag. Nincs türelmem, nincs semmim.

Nagyon durván produkálom a terhesség utáni depresszió tüneteit. Nagyjából, sikerül kordában tartani. Van, hogy 1-2 hétig nem jelentkezik, aztán egyszer csak bekattanok. Ilyenkor nagyon csúnyákat gondolok! Pl.:miért szültem?jobb volt egyedül! Egyszer annyira mérges voltam, hogy kiabáltam vele. De amikor "észhez" térek, iszonyatosan bűntudatom van, hogy mekkora rossz anyának nem nevezhető ember vagyok!!

Ma is ideges voltam rá, mert sokat sírt! Idegesít néha a sírása, amikor frissebb vagyok, akkor nem! Néha úgy reagálok a sírásokra, mint egy "normális" anyuka. Néha meg úgy, ahogy kell. Mególelgetem stb.

Egyszerűen nem érzem magam anyának! Nem érzem azt, amiről annyian mesélnek boldogan!!! Szeretem a gyerekem, de nem érzem azt, hogy az anyja vagyok! Amikor normálisabb leszek, kijövök ebből az állapotból, akkor minden normális!

A barátomtól nem kapok érzelmi támogatást, teljesen így érzem. Minden napom arról szól, hogy várom a szabadnapját, hogy kicsit kikapcsolódjak. (Takarítsak, mossak). 7 hónap alatt nem voltunk sehol sem!!!! Nem érzem magam fontosnak!

Annyira elfajult vele is a helyzet, hogy szó szerint undorodok tőle! RENGETEGET vagyok EGYEDÜL!!! Heti 1 szabadnapja van, reggel 8-ra megy dolgozni és éjfélre ér haza!

Utálom nézni a közösségi oldalakon, hogy mas is erőseim élete mennyire szép, kiegyensúlyozott, míg az enyém egy nulla. Irigy vagyok!! Nulla vagyok anyaként, nulla vagyok mindenben!!!!

Kikészítő a magány, hogy még ilyenkor is itt ülök.

Tudhattam volna, hogy ez lesz. De annyira eszetlen tyúk voltam, hogy ebbe sem láttam bele, hogy milyen lesz egyedül! Akkor is ez volt a munkája! Egy hülye albérletben lakunk, a páromak lila gőze nincs arról, hogyan lesz sajátunk!

Félek elmenni pszichológushoz, mert ha elmondom neki, hogy nem érzem magam anyának, türelmetlen vagyok, és többször megfordult az önző fejemben a öngyilkosság, elvennék tőlem!!!!

Nagyon kibuktam ma!!! Nem ez az első alkalom!


-mit csináljak?

-ha elmegyek orvoshoz, elvennék tőlem, mert segítséget szeretnék kérni??

-hogyan állhatnék talpra?

-hogyan vehetnék véget, ennek a hullámvölgynek? Egyszer jól érzem magam, másszor meg teljesen ki vagyok!!


Kérlek, ne írjatok gonosz kommentet! Tudom, hogy egy oltári rossz ember lehetek most sokak szemében:-((


2014. márc. 28. 22:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz! A szülés utáni depresszió nem múlik el magától. És próbálj meg kiszakadni a hétköznapokból! Fogd a babádat, és menjetek közösségbe, akárhova.
2014. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mondja, hogy milyen szépek a kisbabák, milyen aranyosak, stb. (és ez igaz is), addig, amíg sírni nem kezd, és akármit csinálsz nem hagyja abba. Ezzel nagyjából minden anya így van, átélte/átéli (már) ezt.


Persze, mások élete mindig szép, mindig jó, mindig hibátlan, csak a sajátunk nem ér semmit. Ez általában így szokott lenni.

2014. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Próbálj a babával foglalkozásokra járni hogy ne legyél egyedül. Minden nap menjetek valahová. Nem kell otthon lenni. Séta,boltok, baba- mama foglalkozások. Foglald el magatokat és járj emberek közé. Ha ez se segít fordulj orvoshoz. Azt nem tudom hogy elvennék e,de nem hiszem.
2014. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Tényleg nem jó ez így és muszáj változtatnod. menj orvoshoz, jót tenne neked - már maga a beszélgetés, a felnőtt társaság is. Nem vennék el tőled, mert a babát olyan értelemben nem vészélyezteted.
2014. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Sokat megyünk játszóra hintázni, de ahogy hazajövök minden rám szakad! Soha nem voltam ilyen! Volt türelmem, meg minden. Sokszor gondolkoztam, hogy vannak az anya segítő zökd számok, hogy tárcsázok és elmondom mindazt ami bánt! Elég borzalmas, hogy így kiírom magamból, de jelenleg ez "jól esett". Szeretnék segítséget kérni, szeretnék Anya lenni, és nem csak egy érzéketlen robot! Aggódni, mikor sír, szabadidőt vele lenni.
2014. márc. 28. 22:35
 6/25 Bátor Bendegúz válasza:
Szia.Én is voltam igy.Ne keseredj el!Nincs barátnőd,vagy valaki akivel tudnál beszélgetni?Ha nagyon unod az egyhangúságot,tedd a babát a kocsijába és sétáljatok,menj el boltba stb... nekem ez segített.
2014. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Kell ilyen helyekre beutaló? Vagy privátba érdenes menni?? Annyira szégyennek érzem magam, komolyan! Életvidám voltam, mindig mindenhez pozitívan álltam! Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 28. 22:37
 8/25 anonim ***** válasza:

érdemes kicsit körülnézni és nem csak a háziorvosoddal beutaltatni magad a helyi sztk-ba...


ez is egy szakma, itt is van profi és kevésbé jó, hozzáértő egyaránt + magánúton diszkrétebben is zajlik a dolog, ami neked fontos lenne, mert egy jelentős szégyenérzettel, önostorozással társul a problémád. sőt, a helyedben férfit keresnék, nem nőt.


én a játszóterezést kihagynám, mert kétélű fegyver, sose tudod, kivel találkozol. arányaiban többször hangolt már le a többi anyuka, mint ahányszor emelt a hangulatomon.

2014. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: bocs az offért, de amúgy hogy hintáztok? az én babóm 8 hónapos, nem is megyünk játszótérre, mert egyelőre szerintem semmit se tudna használni, nem neki való (a felemelős-lehúzós tapasztalatok nem innen, hanem gyerekrendelőből, stb származnak)
2014. márc. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen! A játszón is skszor van, hogy úgy néznek ránki, mintha kívülállók lennénk. De lehet ezt csak én látom így, és ebben is velem van a hiba:-(


Szükségem lesz egy mankóra, aki segíthetne! Nem vagyok òrült, de néha zokogok. Csomót dolgozik a párom, ő is fáradt. Sosincs időnk olyan dolgokra, amik élmények lennének.:-(

2014. márc. 28. 22:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!