Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kikészülök már...

Teljesen kikészülök már 7hónapos babám mellett? Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Már nagyon nagyon nagyon fáradt vagyok! Alszik este, bem azzal van a probléma. Teljesen ki vagyok agyilag. Nincs türelmem, nincs semmim.

Nagyon durván produkálom a terhesség utáni depresszió tüneteit. Nagyjából, sikerül kordában tartani. Van, hogy 1-2 hétig nem jelentkezik, aztán egyszer csak bekattanok. Ilyenkor nagyon csúnyákat gondolok! Pl.:miért szültem?jobb volt egyedül! Egyszer annyira mérges voltam, hogy kiabáltam vele. De amikor "észhez" térek, iszonyatosan bűntudatom van, hogy mekkora rossz anyának nem nevezhető ember vagyok!!

Ma is ideges voltam rá, mert sokat sírt! Idegesít néha a sírása, amikor frissebb vagyok, akkor nem! Néha úgy reagálok a sírásokra, mint egy "normális" anyuka. Néha meg úgy, ahogy kell. Mególelgetem stb.

Egyszerűen nem érzem magam anyának! Nem érzem azt, amiről annyian mesélnek boldogan!!! Szeretem a gyerekem, de nem érzem azt, hogy az anyja vagyok! Amikor normálisabb leszek, kijövök ebből az állapotból, akkor minden normális!

A barátomtól nem kapok érzelmi támogatást, teljesen így érzem. Minden napom arról szól, hogy várom a szabadnapját, hogy kicsit kikapcsolódjak. (Takarítsak, mossak). 7 hónap alatt nem voltunk sehol sem!!!! Nem érzem magam fontosnak!

Annyira elfajult vele is a helyzet, hogy szó szerint undorodok tőle! RENGETEGET vagyok EGYEDÜL!!! Heti 1 szabadnapja van, reggel 8-ra megy dolgozni és éjfélre ér haza!

Utálom nézni a közösségi oldalakon, hogy mas is erőseim élete mennyire szép, kiegyensúlyozott, míg az enyém egy nulla. Irigy vagyok!! Nulla vagyok anyaként, nulla vagyok mindenben!!!!

Kikészítő a magány, hogy még ilyenkor is itt ülök.

Tudhattam volna, hogy ez lesz. De annyira eszetlen tyúk voltam, hogy ebbe sem láttam bele, hogy milyen lesz egyedül! Akkor is ez volt a munkája! Egy hülye albérletben lakunk, a páromak lila gőze nincs arról, hogyan lesz sajátunk!

Félek elmenni pszichológushoz, mert ha elmondom neki, hogy nem érzem magam anyának, türelmetlen vagyok, és többször megfordult az önző fejemben a öngyilkosság, elvennék tőlem!!!!

Nagyon kibuktam ma!!! Nem ez az első alkalom!


-mit csináljak?

-ha elmegyek orvoshoz, elvennék tőlem, mert segítséget szeretnék kérni??

-hogyan állhatnék talpra?

-hogyan vehetnék véget, ennek a hullámvölgynek? Egyszer jól érzem magam, másszor meg teljesen ki vagyok!!


Kérlek, ne írjatok gonosz kommentet! Tudom, hogy egy oltári rossz ember lehetek most sokak szemében:-((


2014. márc. 28. 22:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2014. márc. 29. 09:49
 22/25 anonim ***** válasza:

[link]


Vitaminokról mások is írtak, itt egy jó cikk arról, ami nálam bevált. (D vitamin, folsav, halolaj)

2014. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Engem a Supradyn tart életben meg hogy skype on beszelgetek delelottonkent a szuleimmel mert 300km tavol vannak. Barataim elfelejtettek miota megszultem, de hidd el ahogy no a picid egyre konnyebb lesz. az en babam pl allandoan hisztizik 2 hos kora ota mert annyia eros egyeniseg de tudom hogy ha felno ez meg elonyere is valhat, hiszen konnyebben fog boldogulni egyedul is. meg ejszaka is felkelt tobbszor. aludj vele napkozben is hogy pihenj. egyre konnyebb lesz meglatod!
2014. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a soraid, összeszorult a szívem, pont ugyanígy érzek nagyon sokszor.


Magnéziumot szedek, az szokott segíteni, de a vasat én is kipróbálom, vashiányos voltam terhesség alatt

2014. márc. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hidd el, jó úton haladsz! Annyira érzem a válaszaidból, hogy nagyon szeretnél változtatni. És ennyi elég lesz ahhoz, hogy vmi elinduljon pozitív irányba. Én írtam azt, hogy próbáld észrevenni a csodát a gyermekedben. Nekem ez a felfogás mindig lendületet ad. Velem is előfordul, bár hál'istennek ritkán, hogy nyűgös, kimerült vagyok. A kisfiam pedig minden séta alkamával 10 percekig guggol egy kavics vagy virág fölött. És ilyenkor esik le, hogy csak egyszerűen át kell adnom magam annak a naiv felfedezőkedvnek, ahogy ezek a picik rácsodálkoznak a világra. Újra gyönyörködöm a napsütésben, amikor az árnyékunkat kergetjük, és még sorolhatnám az ilyen csodás pillanatokat. És kérj orvosi segítséget! Sok sikert!
2014. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!