Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülöttnek milyen...

Egy újszülöttnek milyen méretű ruhák kellenek?

Figyelt kérdés
Gondba vagyok ezzel a kérdéssel. Október végén fogok szülni. Most lesz a börze és arra kimegyünk de nem tudom milyen méretű ruhákat vegyek mert 50től 57ig bármelyik kelhet. Októberben lesz a következő börze de akkor már nem fogok bírni kimenni.
2014. márc. 29. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 50-es nagyon pici, vagy koraszülött babákra való. Átlagban 56-os ruhákat szoktak adni az újszülöttekre, de érdemes már 62-eseket is beszerezni, mert a kisebbet hamar kinövi.
2014. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom de az én lányomra igencsak nagyok voltak az 56 os ruhák. Igaz 2750 gr született. Vegyél pár db 50-est hátha neked is pici lesz. De 56-ost többet. Szerintem vegyél 62-est is mert pl volt olyan akivel együt szültem hogy bevásárolt 56 ból és akkora lett a baba hogy 62 es kellet. Ezt nem lehet előre tudni. Vegyél mindenből párat és ha tudod mekkora akkor tudsz még venni. Vagy vetettni apával , mamákkal.
2014. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként meg 6 cm a kürömbség a ruhák között. Hatosával növekszik.
2014. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes 56-os ruhákkal kezdeni, lehet, hogy az elején lógni fog picit és fel kell hajtani az ujját, de a babák gyorsan nőnek, gömbölyödnek, hamar belefér majd.

Az első fiam kb. 3 hétig hordta a 56-os méretet, a kicsi 6 hétig, pedig mind a ketten 53 cm-rel születtek.

Overallt, bundazsákot vehetsz 62-est rögtön, mert hiába nagy, a hidegben alá is kell öltöztetni. 62-es méretből vagy nagyobbat pedig vehetsz vastag (polár, plüss) holmikat is, mert azok már biztos hidegben kellenek majd.

2014. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mi 56-os ruhákkal kezdtünk (onnantól vásároltam), így a férjem éjszaka járt a Tescoba 50-es méretet venni! 48 cm volt a kisfiam, még az 50-es ruhák is lógtak kicsit rajta eleinte, az 56-osokban pedig elveszett. Időre született, egészséges baba volt, csak aprócska. Én vennék a helyedben egy-két 50-es darabot legalább, mert a börzén ezeket fillérekért árulják!
2014. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
úgy döntöttem veszek mindegyik méretből. Mennyit érdemes egy méretből venni?
2014. ápr. 10. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!