Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék kérni, mik azok a dolgok amik feltétlen kellenek egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem kezdésnek miket vegyünk?Mik voltak nektek azok amiket megvettetek és végül nem is használtátok,és mik azok amik feltétlen kellenek?
2011. jún. 5. 14:40
 1/2 kisnita ***** válasza:
100%

Feltétlenül kell:

-5-10 db (attól függ hogy van rá keret) kombidressz, rugdalózó, napozó, tipegő, vagy ha külön részeset akarsz ráadni akkor nadrág és póló/pulóver. (érdemes nagyobb méretet is venni)

-ha őszi/téli baba akkor 5 db harisnya is kell és kelleni fog egy jó meleg overall esetleg tutyika a lábára télre.

-évszaknak megfelelő sapka, nyáron csak cérnasapka, télen vastag.

-takaró, egy vékonyabb és egy vastagabb, de a vastagabb se legyen nehéz.

-babakocsi (ha lehet téliesíthetőt vegyél)

-bébihordó (ha van autó akkor olyat ami gyerekülésnek is jó)

-kifogó 2db

-textil pelenka min 5 db (ha textilbe akarod pelenkázni akkor sokkal több kell, kb 20 db + mellé pelenkázó nadrág és szükség szerint pelenka betét, papírbetét)

-eldobható pelenka

-popsi törlő

-kiságy

-kád amiben fürdeted

-baba ápolási kellékek: nekem mindenből a gyógyszertári vált be. Köldökcsonkra alkohol, hintőpor, steril vatta, gézlap, fürdető krém, popsikenőcs

-ágynemű: a lepedő ha lehet gumis, a paplan ne legyen nehéz, párna nem kell.

-matrac a kiságyba (kókusz vagy szivacs a lényeg, hogy kemény legyen)

-tápszeres babának tápszer, 2 db cumisüveg, etető cumi

-lázkúp mindig legyen otthon (germicid C) és jó ha van otthon Mecsek bébi tea is.

-kiságy felé forgó (az enyém imádta)

-esetleg vízhőmérő


Ami szerintem felesleges:

-ha szopik a baba cumi vagy cumisüveg

-bébiőr

-lekerített végű olló

-plüss játékok főleg pici baba mellé nem szabd betenni a kiságyba

De annyi minden felesleges dolgot árulnak már, hogy néha nevetek is rajtuk. A jó múltkorában láttam valami olyan "szerkezetet" amit a kisfiúk fütyijére kell húzni, hogy ha leveszed a pelenkáját ne pisiljen le. :D De valami irdatlan drága volt. Egyszerűbb ha vársz egy pár pillanatot miután levetkőztetted és csak utána veszed le a pelust.


Ami neked kellhet:

-Mellszívó kézi vagy elektromos

-Tejszaporító tea

-Melltartó betét

De ezekre nincs mindenkinek szüksége. Nekem mondjuk jól jött, hogy volt mellszívóm, igaz sajnos nem sokáig tudtam használni :S


Jó babázást!

2011. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod,nagyon hasznos volt!

Annyi mindent árulnak és persze hogy azt mondják,hogy szüksége van rá a babának.Például az elfordulás gátló párna és társai...Nem is tudom vegyek vagy sem.

2011. jún. 5. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!