Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik kellenek egy ujszülöttnek...

Mik kellenek egy ujszülöttnek a gyógyszertárból? Mit ír fel az orvos?

Figyelt kérdés
2008. jan. 30. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Köldök ellátásához szükséges dolgokat, alkoholt, hintőport, gézt és a fürdetéshez használatos dolgokat, olajat. Legalábbis én igy tudom.
2008. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Köldökcsonk kezeléshez: alkohol,hintőpor (mi elsőre vattát vettünk,második babánál,meg fülpiszlálóval törölgettük).

Ápoláshoz: mosdókenőcs, popsikrém.

A mi orvosunk még írt fel szájpenészre valamit,de azt nem váltottam ki,mert ha lesz ráérek fizetni érte.

2008. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában ezeket írják fel:

popsikrém

fürdetőkrém

szalicil-alkohol

1 doboz tápszer - nem árt kiváltani, még akkor is, ha soha nem lesz rá szükség, mert hát ne akkor kelljen elrohanni az ügyeletes gyógyszertárba, amikor hirtelenjében kell mégiscsak (akármi történhet, az én fiamat pl. azért kellett egyszer tápszerrel megetetni 1 hónaposan, mert én éppen kartöréssel az ügyeleten voltam és röntgeneztek, meg mindenféle)

2008. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és sima, egszerű kézi mellszívót is lehet kapni a gyógyszertárban, szerintem a célnak az is megfelel, én azt használtam.
2008. jan. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi hazajöttünk a babával a kórházból, akkor még nem volt taj kártyája. Az én nevemre írta fel a doki, vagy előre is felírathatod vele, hogy ne a hazaérkezésetek napján kelljen még a patikába rohanni.Elég, ha a doki aznap vagy másnap kijön hozzátok.
2008. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Popsikenőcs, fürdetőkenőcs, fertőtlenítő alkohol és hintőpor a köldökcsonkra, K vitamin / inekciós ampullában van /, Vigantol olaj.
2008. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!