Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy valakiben...

Van olyan, hogy valakiben nincs meg az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Lassan 30 leszek, de egyszerűen a szülés és nevelés gondolatától is kiráz a hideg. Néhány barátnőmnek van kisgyereke, ha megyek látogatni természetesen babusgatom őket, de elég hamar megunom egyrészt, másrészt ha belegondolok, hogy nekem ezt huzamosabb ideig kéne csinálnom, az szintén elborzaszt. Létezik ilyen, hogy valakiben nincs meg az anyai ösztön? Vagy ha lenne sajátom akkor másként állnék a dologhoz?
2014. márc. 29. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Van olyan, akiben abszolút nincs meg. Ők nem is nagyon szoktak gyereket vállalni.
2014. márc. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen van. Nemrég volt itt olyan kérdés hogy "anyuka" bölcsibe adja a gyerekét hogy nyugta legyen tőle. Nos, az ilyenekben nem igazán van, csak sajnos ők vállalnak gyereket.
2014. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olvastam a kérdést, mutattam a gyerekes ismerősöknek is, szerintem és szerintük is teljesen jó a gondolatmenete. Legalább kipihentebben és kiegyensúlyozottabban tudja eltölteni a maradék időt a gyerekével. :)
2014. márc. 29. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van.
2014. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen azt a kb két órát amíg még ébren van.
2014. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. A tesóm is ilyen pl., ő is lassan 30, de kirázza a hideg mindattól, amit a terhesség, gyereknevelés jelent. Az én gyerekemet is csak nagyon ideig-óráig babusgatja, nem is ért igazán hozzá... Nagyon szeret olvasni, nyelveket tanulni, pihengetni, barátokkal szabadidő programokat csinálni, és mindig azt mondja, hogy ő túl önző ahhoz, hogy gyereket vállaljon, nem lenne boldog, ha az élete ennyire megváltozna. Ő nagyon jó ember, de nincs benne anyai ösztön szerintem és ezt látja is magán, amivel nincsen semmi baj. Tartós párkapcsolatban, élettárssal él amúgy, aki - úgy hozta a sors - hogy hozzá elég hasonló gondolkodású egyelőre. Nem baj az, ha valakiben nincs ilyesmi, a lényeg, hogy mindenki megtalálja a boldogságát. Ismerek nem egy olyan anyukát, akiben szerintem kb. ugyanennyi anyai ösztön van, volt aki 6 hónaposan bölcsibe adta a gyerekét, mert nem bírta elviselni az egész napos nyűgösködést. Volt olyan, aki ki is mondta, hogy nem csinálná vissza, hogy megszületett a kislánya, de neki nincs elég türelme ehhez az egészhez, ő is korán visszament dolgozni amúgy és többnyire nagyszülők nevelik a picit. Különbözőek vagyunk és ezt el kell fogadni, a családvállalás nem kötelező dolog, van, akinek más az életútja!
2014. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem baj, csak akkor ne is szülj, ha megtalálod a párodat, akkor sem.

Úgy vagy ezzel, mint én a zsiráffal. Szép-szép, de otthonra nem kéne!

2014. márc. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!