Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan küzdjem le a második...

Hogyan küzdjem le a második gyerkőc bevállalásának félelmét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 és fél hós kislányom, minden erőmet kiveszi, éjszaka rosszul alszik, nappal rajtam "lóg", házimunka, gyereknevelés stb. kissé fáradt vagyok. Nagyon szeretnék neki kistesót lehetőleg nem nagy korkülönbséggel, de el nem tudom képzelni, hogyan fogom bírni, ha már most kivagyok. Férjem reggeltől estig dolgozik, ő biztosan nem tudna annyi rész kivenni belőle, hogy nekem könnyebb legyen. A nagyszülők még csak-csak, de ők is még mind dolgoznak. Ti hogyan bírkóztok meg eme nehézkes feladattal? Már annak a gondolatától is kivagyok, hogy ha terhes leszek és rosszulléteim lesznek, hogyan fogok helytállni....
2014. márc. 30. 12:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem amasodik nem kerdezte, hogy alkalmas-e, csak jott, igy 1.5 ev van a ketto kozott. Valahogy megis sikerult megoldani, nem erzem nehezebbnek az egybabas es a ketbabas idoszakot, mert sok mindent a tapasztalat miatt maskepp szerveztem. A kicsi is mas karakter, igy azok a gondok amik a naggyal voltak vele nem merultek fel.
2014. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egy anyából egy nőből hihetetelen erők,energiák,tartalékok tudnak mozdosulni ha a gyerekeiről van szó!tapasztalatból írom!Az eleje r.hadt nehéz volt de most meg örülök hogy kissebb a korkülönbség és szuperül összenőttek,játszanak együtt!Ez kompenzál!
2014. márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt, amiket leírtál, nem vállalom be. Visszamegyek dolgozni, ha 2,5 éves lesz a kisfiam. Szerintem nem is lesz tesó, bár a férjem szeretne. Én nem lennék rá képes, most még biztosan nem. Kicsit szeretnék ismét önmagam lenni, fellélegezni. Ismerősök azt mondják, ha most visszamegyek, tutira nem kezdem újra. Néha vágyom rá, de egyke vagyok, így engem nem lehet meggyőzni a kell a tesó szlogennel. Imádom a kisfiamat és azt sem tudom elképzelni, hogy még egy gyerkőcöt tudnék-e így szeretni. Nagyon sok kérdés van bennem is. Valószínű, egyszer rászánom magamat és leírom a mellette ellen érveket, hogy tisztán lássak, neked is ezt kellene.
2014. márc. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 12-es, lehet igazad van, fel kellene sorakoztatni a két oldalt. Bár én nagyon is tesó pári vagyok, nem vagyok egyke, de olyan mintha az lennék mert van egy 9 évvel idősebb bátyám akivel hát hogy is mondjam, nem az igazi a testvériség, valószínű a nagy korkülönbség miatt, olyan jó lett volna, ha van egy max. 2-3 évvel idősebb vagy fiatalabb tesvérem, akivel közös nevezőn vagyunk. Emiatt gondolom úgy, hogy testvér igen is kell, nem nagy korkülönbséggel, mert sokkal könnyebb az élet, ha van kire támaszkodnod, ha már nem lesznek a szüleid. Kívánom, hogy hozd meg azt a döntést, miszerint a tesó mellett döntesz, mert a kisfiaddal "szúrsz" ki ha egykén hagyod. Egyébként nekem is mondják,hogy most tudjam le a másodikat, mert ha most visszamegyek dolgozni, már nem fogok belevágni. Lehet, hogy van benne valami, nem is szándékozom még visszamenni, szeretek itthon lenni a kislánnyal, élvezem ameddig lehet, mert utána úgyis dolgozhatunk látástól Mikulásig. Valószínű azért még várok pár hónapot a projekttel és ha minden jól megy, talán hamar összejön a második.

2014. márc. 31. 13:18
 15/17 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, 13-ast akartam írni a megszólításnak. :)
2014. márc. 31. 13:19
 16/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Szerintem meg jobb, ha valaki egyke, mintha van egy jónak nem mondható testvéri kötelék, ami csak úgymond rokonság, ne adj isten még konfliktus is van, rengeteg öröklésből adódó megromlott kapcsolatról hallottam vagy olyanról, hogy a szülők halála után nem is tartották a kapcsolatot . Szerintem ebben az esetben jobb, ha szorosabb kapcsolat van unokatestvérrel. Én még nem éreztem hiányát a testvérnek soha, bár élnek a szüleim szerencsére.
2014. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, és a 12-es válaszolóval nagyon egyetértek.


"Egy anyából egy nőből hihetetelen erők,energiák,tartalékok tudnak mozdosulni ha a gyerekeiről van szó!"


Ez szerintem pontosan így van, nekem van barátnőm, aki a terhesség alatt azon aggódott, hogy egyetemre jár, dolgozik, hogy is lesz majd ha ott a baba.... aztán megszületett, és megoldott mindent. Jött a második baba, akkor azon aggódott, hogy még mindig egyetem (újabb képzés, második diploma), dolgozik is, ott az első gyerek, hogyan fogja megoldani a másodikkal? És nagyon ügyesen megoldotta. Ha ott a feladat, akkor a legtöbb anya hihetetlen kreatív lesz.


"Az eleje r.hadt nehéz volt de most meg örülök hogy kissebb a korkülönbség és szuperül összenőttek,játszanak együtt!Ez kompenzál!"


Pontosan ez van nálunk is. Volt az elején két-három nagyon nehéz évem, amikor minden nap sikeresnek számított, ha a nap végére teljes volt a létszám. Utána viszont sokkal jobb, mint ahol egy gyerek van. Ismerős anyuka kérdezte, hogy az enyémek is szoktak-e nyavalyogni, hogy unatkoznak. Hát nem igazán, nem mondom, hogy sosincs vita, de ha van akkor is kulturált, verekedés, fizikai erőszak egyáltalán nincs, lelki terror nincs. A legtöbb időben együtt játszanak, volt olyan esős nap, amikor csak enni és pisilni jöttek ki a gyerekszobából, olyan jól elvoltak, én meg végeztem a dolgom és pihentem. Míg az egy gyerekes barátnők meg panaszkodnak, hogy folyton a s...gükben a gyerek.


A gyereknek meg gyerek az igazi játszópajtása, amikor az egyik nem volt otthon, a másik kérte, hogy üljek én oda mellé szerepjátékozni. Kaptam pár babát, hogy játszunk el egy történetet és nekem nem ment. Végül úgy örült amikor hazajött a másik, azzal szuper történeteket tudnak eljátszani. Na meg oké, egy esős nap leülnék én Barbiezni, na de egész nap nem ülhetek mellette, mert haladni kell a házimunkával is.


Mi még előnye, hogy mivel kisiskolások már, egyedül kell jönni-menni a suliba, mert elvált anya vagyok akinek dolgoznia kell. Nekem biztonságot ad (és nekik is), hogy ketten vannak, ketten szállnak be a liftbe, stb.

2014. ápr. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!