Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 3...

Van itt olyan anyuka aki 3 évig maradt otthon a picivel?

Figyelt kérdés
hogyan tudtatok megélni a gyesből meg a családiból?mert ugye az 40 ezer forint!én nagyon gondolkodom hogy visszamenjek e 2 év után dolgozni,mert tudom hogy kevés lesz a pénz de párom szerint a régi helyemre nem kéne visszamennem mert elég rossz lett és 3 műszakban kellene dolgoznom 80.ezerért!
2014. márc. 31. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7 éves a nagyobb gyerkőc, vele is itthon voltam, most 2 múlt a kicsi, de vele is itthon maradok. A férjem sem akarja, hogy bölcsibe menjen, úgyhogy addig az ő fizujából éldegélünk. De ha anyagilag nem engedhetnénk meg magunknak, akkor dolgoznék. Számold ki, hogy mennyi pénzzel lennél "előrébb" ha dolgoznál, ha a fizuból leszámolod a melóba járás költségét, a bölcsi költségét stb.
2014. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"A szülők döntési szabadságát tovább növeli, hogy a munkavégzést nem csak az előző munkahelyen, hanem bárhol lehet végezni és időkorlát sincs, vagyis akár pár napot, hetet, hónapot is lehet dolgozni GYED, GYES mellett. "

[link]

2014. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 3 évig voltam otthon, és nagyszülői segítséggel oldottuk meg, meg a megtakarított pénzünket fektettük bele, nincs 40 ezer mert a 28 ezer bruttó, a családipótlékkal együtt is nagyon kevés, egy fizetéssel nem, vagy csak nagyon nehéz kihúzni egy évet. Ami otthon feleslegessé vált, eladtuk, és ha akadt mellékkereset, azt a férjem vállalta otthon, nehéz mérlegelni mert a gyereknek viszont nagyon nem mindegy...
2014. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát igen az is baj hogy a fiam nagyon ragaszkodik hozzám.tudom hogy oviba mennie kell majd de nem tudom a bölcsiben milyen lenne!
2014. márc. 31. 12:44
 5/11 A kérdező kommentje:
sajnos a nagyszülők nem tudnak segíteni.ha visszamennék dolgozni akkor a gyest le kellene mondani?
2014. márc. 31. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ha anyagilag kijöttök egy teljes fizuból úgy, hogy a te GYES+CSP-d csak tartalék, akkor nincs miről beszélni.

Viszont, ha épp hogy megéltek, akkor én a helyedben elgondolkoznék.

Nem kell rögtön visszarohanni dolgozni, főleg nem ilyen munkahelyre, amit írtál, mert az senkinek nem lenne jó.

Ti beleszoknátok hamar a dologba, de a gyerkőc nem, neki kell az anya. Független, hogy bölcsibe jár és dolgozol vagy otthon vagy vele. Én ezt a sajátomon érzem, mert nálunk mind a két eset fenn állt egy gyerkőcnél. (szeptemberben kezdte a bölcsit én visszamentem dolgozni, most februárban született a hugi, a nagy bölcsis, nem javasolták a gondozók, hogy kivegyem a húgi miatt).

Otthon maradsz vele, kihúzzátok, amíg ki lehet és maximum keresgélsz munkát mellette.


A GYED extra is jár 8 órás munka mellett jelenleg még április 6-ig, így azzal is beljebb lesztek, ha munkába állsz mégis.

2014. márc. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Igen, itthon vagyok vele, a tervek szerint 3 év 3 hónaposan megy majd oviba, jövő szeptemberben. Ő a kisebbik, az volt a terv, hogy mindenképp itthon maradok a naggyal is, ha nem szülök 3 éves koráig. A nagy 3 év 10 hónaposan ment oviba. De ő nem is lett volna alkalmas a korábbi ovikezdésre.

Számolj utána, mi éri meg. Nekünk nagyon nagy bukta anyagilag a gyes, sokkal jobban élnénk, ha visszamennék dolgozni, de nem. A gyerekek és magam miatt nem. Tudom, mennyit kell majd dolgoznom naponta, korábban 10 évig dolgoztam ugyanazon a munkahelyen. Igazából ahogy néztem, a kolléganőim között 5-ből 1 talán az, aki a gyerek 2,5-3 éves kora előtt visszament dolgozni.

2014. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én is pont ebben a cipőben járok,most lesz 2 éves a kicsi,de a férjem nem akar vissza engedni a 3 műszakba,alig találkoznék a gyerekekkel,főleg délutános héten..meg kemény fizikailag is,terhesen meg szétment a hátam,derekam sajnos,de más lehetőség meg nem nagyon van.Még én sem tudtam eldönteni igazán..
2014. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tehetitek szerintem maradj otthon, de ha úgy látod, nem bírjátok anyagilag, akkor először göndoljátok át, hogy nincs-e olyan lehetőség ami jobban kedvezne, pl. a férjeddel úgy dolgoztok hogy a munkaidőtök felváltva lenne, így a gyerek egyenlőre maradhatna otthon, vagy ha a közelben tudsz családot akinek a gyerekére felügyelnél akkor tudnál a gyerek mellett jövedelemre szert tenni, vagy idős ember gondozását vállalni? Tudom ez macerás gyerekkel de alternatíva, mert közben anyával lehet, ti pedig boldogultok anyagilag, átmenetileg. Egyébként szerintem mindenképp nézz körül másik állás ügyében, később sem lesz jobb ha most sem az.
2014. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom bölcsis,nem tudok rosszat mondani róla...nem kell tőle nagyon megijedni,én is féltem,mert az én lányom is anyás.ha jól tudom,3 éves korig nem rakhatnak éjszakába,ennek azért nézz utána.
2014. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!