Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor szabad a még járni...

Most akkor szabad a még járni nem tudó gyereket "vezetgetni" vagy nem?

Figyelt kérdés
Állítólag ezzel csak hátráltatjuk a mozgásfejlődést, nem lesz motivációja arra, hogy önállóan elinduljon és az egyensúlyérzéke sem fejlődik. Tényleg így van? Az én kisfiam még nem megy magától, 13 hónapos. Nem is vezetgettem eddig. Viszont egy hete kipróbáltuk, először nem igazán ment, viszont pár napja szinte már nem is kapaszkodik a kezembe, úgy "szalad". Szerintem többet fejlődött 1 hét alatt, mint előtte 1 hónap alatt. Most már csak egy kézzel kapaszkodik belém. Lehet, hogy ha nem kezdem el vezetgetni, magától eszébe sem jutott volna, hogy ő is tudna totyogni. Vagy ezzel tényleg ártok neki? Nem vezetgetem sokat, kb. olyan fél órát egész nap. Szerintetek?

2014. ápr. 2. 08:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
Én kislányom későn érő típus és dévényre is járunk mert ferdenyaka van és a bal oldala elég feszes. Most kezdett el kúszni, vagyis helyváltoztat, meg nem szabályos kúszás. szerintem ne vezetgesd, nem a legjobb, de nem lesz semmi baja attól, hogy eddig esetleg vezetted.. Én lehet elvinném dévényeshez, nem ijesztgetni akarlak, csak mivel a kislányom jár, ha lesz még baba, hiába nem látok rajta semmit, biztosan el fogom vinni.
2014. ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
29%

5-ös vagyok, én a helyedben nem vinném Dévényeshez, csak ha igazi szakember (neurológus) ajánlja. Van tapasztalatom velük, sajnos a legtöbb Dévényes akkor is ajánlja a kezelést, ha nem szükséges, nekik is meg kell élniük valamiből ugye. És ezek a kezelések nem túl kellemesek a babáknak, sőt, kifejezetten fájdalmasak, ezért nem kellene erőltetni, ha nincs rá feltétlenül szükség.

Ha ilyen nagyon aggódsz, akkor vidd el neurológushoz, és kérdezd meg, hogy ő ajánl-e valamiféle kezelést, de mondom egyáltalán nem kellene aggódnod, a gyerekednek még nem kell járnia, sőt, igazából jó dolog, hogy sokáig mászik.

2014. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Én egy Dévényesnél jártam a keresztfiammal, de nem hívott vissza bennünket, csak megmutatta miket gyakoroljunk. Én pont úgy látom, hogy annyi betegük van, hogy nem hívják vissza azt, akit nem muszáj. Ha a gyerekemmel lenne gond, én biztos, hogy Dévényesnek mutatnám meg. De szerintem olyan szakemberhez vidd, akinek elhiszed amit mond, akiben megbízol, akinek adsz a véleményére - legyen ez neurológus, ortopéd orvos, vagy Dévényes gyógytornász.

9-es

2014. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Nem fogom vezetgetni, nem erőltetek semmit. Majd ha úgy gondolja elindul. Nem hiszem hogy neurológiai gondja lenne, mert egyébként nagyon okos baba, viszonylag sokat "beszél", már rövidke mondatokat is mondd: ott a baba, ott a cica, add oda, apa, papa, ott a, lámpa, stb :-) Lehet hogy a beszédfejlődése miatt állt le picit a mozgásban. Egyelőre azt hiszem Dévényeshez sem viszem, várok még vele. Nem hagyom, hogy elültessék a bogarat a fülembe. :-) Köszi még egyszer a tanácsokat!
2014. ápr. 3. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!