Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fiús/lányos anyukának...

Milyen fiús/lányos anyukának lenni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi , hogy a fiús és lányos anyukáknak , hogy telik a napjuk. Mennyiben másabb fiúval mint lánnyal?
2014. ápr. 2. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 22 hónapos fiam van, erről tudok írni. Tele a lakás autókkal, egész nap azokat tologatja, közben magyaráz, hogy "autó, autó". Az utcán 2 lépést nem tudunk menni, mert állandóan az autókat mutogatja. A kukásautónál elidőzünk legalább 10 percet, annyira elvarázsolja. A busz, kamion detto. Elég vadul tud játszani, nem vészes, de ahogy a játszótéren látom, a kislányoknál jóval vadabb. A hangerő sem alacsony nálunk, szerintem azt hiszi süketek vagyunk :) Sportmotorja van (a kismotort már kinőtte), azt imádja, nagyon kevés gyereknek adja oda. Mindemellett bújós, puszilgat, ölelget, nagyon kedves gyerek. Miután lányom nincs, arról nem tudok nyilatkozni, velük milyen. Mivel a keresztlányunk is eléggé fiús fajta, így őrá sem tudok alapozni.
2014. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 1 éves. Ahogy nyílik a tudata, úgy mutatja ki egyre intenzívebben a szeretetét. Mostanában olyan, mintha szerelmes lenne belém, pedig tudom, hogy még messze van az ödipális szakasz. A hangerő nálunk is a plafonon van. Most kezdi érdekelni a labda és az autó. Tegnap már tologatta a tűzoltó autóját. Én csodálatosnak látom a kisfiamat. Biztosan normális dolog, mert minden anya a saját gyermekét látja a legszebbnek, de én a játszón is gyakran rácsodálkozom, hogy milyen szép teremtés.
2014. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fiús vagy. Imádom. Mindig is fiút akartam, soha nem tudnám egy lánnyal elkézelni az életem.

Jól alvó, de eleven gyerek volt mindig, pont amilyet akartam.

2014. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak fiús oldalról tudok írni :) 18 hónapos kisfiam van. Az első válaszoló kisfiára nagyon hajaz az enyém. Mindenhol autók,labdák a lakásban,imád csörömpölni. Nagyon akaratos,hisztis,ha valami nem sikerül neki elsőre,akkor "sír" és dühöng. Formabedobót egy szó nélkül földhözkeni,ha nem találja a megfelelő formát :D imádja a lovakat,teherautókat,repülőket,mindenféle járművet. Egész nap szaladgál,nem bír elülni a fenekén. Most kapott egy kismotort,azzal kepeszt,engem meg a frász kerülget :) nagyon bújós,puszilós,ölelős,elaludni csak úgy tud,ha fogja az arcom. Sokszor csak úgy megsimogat,vagy küld egy puszit :) nagyon szeretem,de most baromi nehéz vele.
2014. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves. Hangerő nálunk a normál szinten van, egész nap beszél, mondókázik, reggel ébredés és reggeli után elmegyünk a boltba, szeret segíteni, ami inkább hátráltatás de szeretem, ahogy legyeskedik, tüsténkedik körülöttem. Az akarata hatalmas, ha arról van szó, iszonyatos módon tud hisztizni, de gyorsan leszerelem, és kész :)

Ő úgy alszik, hogy 11-13.30-ig, utána van az ebéd, 2körül még néz egy mesét, rápihen az ebédre, utána játszik, vagy "segít takarítani", uzsonna, és játszótér. Nyilván ez változik majd, ha jön a meleg, tavaly nyáron is 6körül mentünk játszótérre, mert nagyon meleg volt. Nagyon anyás, én is nagyon imádom, de ha el kell mennem, és valamelyik mamával marad, nem bírnak vele, nem marad meg senkivel, csak az apjával és velem :(

Korábban csak fiús anyaként tudtam magam elképzelni, és fiút is vártam, amikor megállapították a nemét, már akkor sem cseréltem volna el 10 fiúért sem, utólagosan is nagyon boldog vagyok, hogy lányom lett :)

2014. ápr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem van mindkettő.örülök,hogy a fiam jött elsőnek.nagy szerelem-épp tegnap mondta,hogy köszönöm,hogy vagy nekem édesanya-hogy létezel(6éves)-a pici lányom még nem beszél,de alig várom a csajos programokat,fésülést,pörgős szoknyát.nyilván más fogja érdekelni,de megadom neki is a lehetőséget,hogy válasszon az érdeklődési körének megfeleően
2014. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van,lassan 4 éves,és a tesó is lány lesz....én sem tudnék fiút elképzelni magamnak.Szeretek lányos anyuka lenni :) Hogy telik a nap? Ez változó....ovi előtt reggelente reggeli,azután egy kis pónizás ,barbizás,míg megcsinálom a haját. Tipikus "nő" a lányom,már most figyeli,hogy a hajgumija olyan legyen,mint a ruhája,imádja a táskákat ,cipőket,minden ami csajos. Ha hazaér sokat beszélgetünk,eszik,aztán mostanában kint játszunk az udvaron,játszik azért a homokban ő is kisautókkal,van traktorja,dömpere,motorja.Sokat szokott itthon táncolni,imádja a barbis meséket,innen jönnek a tánclépések :) Szeret szerepelni,énekelni,sok figyelmet igényel amúgy,de azért elfoglalja magát egyedül is,színez,kirakózik,játszik a pónikkal,ilyenek.Én nagyon szeretem,hogy lányom van :) ...de mindenkinek nyilván a sajátja a legjobb :) Fiúkról nincs tapasztalatom..
2014. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

15 honapos kislanypm van. Akar fiu is lehetne ;) Babakkal meg nem igazan jatszik, max. annyit, hogy nyomogatja, hogy beszeljen :) A formabedobo ot is fel tudja huzni, ha nem sikerul. A fa karikakat viszont szepen fel tudja huzgalni a rudra (Ikea-s). O is mondja, hogy "auto", ha kint vagyunk. Szereti a cicakat, kutyakat. Most mar kezd rajonni, hogy ha setalunk es latunk akarmilyen ici-pici kutyat, az nem macska, hanem "vau-vau" :) Adja a puszikat zsakszamra. Es tenyleg sokkal finomabban jatszik, mint egy fiu...egyenlore. A bolcsi lehet ezen valtoztat ;) Mindent odaad egyenlore a masik gyereknek, es hagyja is ha elveszik tole. Meg nem alakult ki benne, hogy ragaszkodjon barmi jatekahoz. Szeret a kis bebitaxin menni. Tologatja a jatek babakocsit. A Lego semmyilen szinten nem erdekli :( Nem baj, en jol eljatszom vele, o meg szetszedi :) Bevasarlasnal "aktivan segit". Neki adom a nem torekeny cuccot, es o dobja bele a kocsiba....neha melle, akkor meg egyszer probalkozhat :D


En is fius anyukanak kepzeltem magam. El nem tudom kepzelni most, hogy ne lanyom legyen! Alig varom, hogy szinezzen, gyurmazzon, kreativkodjunk egyutt :) A rozsaszin Barbie oruletet, kioltozosdit kevesbe :/

2014. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 lányom van. A hangerő alapszinten van, nincs rohangálás. Van viszont rengeteg plüssállat. Kiskonyházás, főzés, babázás, matricázás, rajzolás,kirakózás, színezés, mondókázás. Egész nap be nem áll a szájuk, de sokat segítenek (persze mindenki a saját szintjén)

Ha összevesznek, akkor nyafogás, hajtépés.

Séta közben is folyamatosan szóval tartanak, kis babakocsit tolnak, vagy plüssállatot cipelnek. Bogarat, virágot gyűjtenek.

Öltözködni, az egyik szeret, a másik nem nem, a harmadikat nem érdekli.

Nagyon élvezem velük az életet, ahogy nőnek egyre jobb velük. Az apjuk már előre fél a vásárolgatós csajos programjainktól. :)

2014. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!