Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homeopátia kisbabáknál Pro és...

Homeopátia kisbabáknál Pro és Kontra?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 07:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Aki elhatározta, hogy úgysem hat, azt nem fogja senki meggyőzni. Engem nem érdekel a véleményük, a fiamnál a Viburcol bevált (persze placebo hatás 6 hónaposnál, ne nevettess már), és engem csak az érdekel, hogy ne szenvedjen. Ha kell gyógyszerhez nyúlok, nem vagyok ellene egyáltalán, de ha nem muszáj nem tömöm velük. Ennyi.
2014. ápr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én a pro oldalt képviselem.

Már terhesség alatt úgy választottam gyerekorvost, hogy képzett homeopata legyen, nekem nagyon fontos volt, hogy alternatív gyógymódokat IS használjon.

Hosszú lenne felsorolni, mi mindenben segített az azóta eltelt 4 évben: csecsemőkori alvászavar, gyermekágyi depresszió, fogzás, óvodai problémák stb.

Elég sokat olvastam hozzá a témához, megtanultam, hogy a homeopátiában a tüneketek minél pontosabb megfigyelése és leírása a kulcs.

Ezek alapján én is szoktam kisebb problémák esetén (pl. vizes orrfolyás) 'kezelni' a gyerkőcöt és magunkat, sikerrel.

Az IS-t pedig azért írtam így, mert pl. pont most van otthon a fiam, és szed lórugás antibiotikumot: a mandulagyulladása ráhúzódott a fülére, ami kifakadt.

Ilyenkor az ember nem golyócskázik, hanem azon van, hogy a gyereke minél kevésbé szenvedjen.

2014. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem nevettetlek, még csak meggyőzni sem akarlak.

Indirekt placebohatás.

2014. ápr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen olvastál, akkor láttad, hogy azt írtam, azt nem lehet meggyőzni, aki elhatározta, hogy úgysem használ. Engem sok mindenről meg lehet győzni egyébként, de a tapasztalat sokkal erősebb, mint valakinek a véleménye. A placebo hatás csecsemőnél még mindig vicces számomra és az is marad. Szép napot.
2014. ápr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ámen. A kérdés egy adott téma pro és kontra véleményeire irányult, én válaszoltam, te válaszoltál, én reagáltam, te viszont. Nincs mit ragozni.

Amíg világ a világ, mindigis lesznek ilyen megosztó témák, mint eldobható-mosható pelenka, szoptatás-tápszerezés, oltás-nemoltás, antibio-termgyógy, babakocsi-hordozás, homeo-nemhomeo. Számodra a placebohatás vicc, számomra a homeopátia.

Nincs ezzel semmi gond, az ilyen véleményeltérések viszik előrébb az emberiséget.

2014. ápr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Engem az sem érdekel, ha placebo, inkább ezt adom a gyereknek mint más kakikat. Eddig mindig bevált, egy esetet kivéve, de akkor sajnos antibigyós kezelés kellett, kicsit durvább betegség volt. Mi is ezeket használjuk a férjemmel.
2014. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg világ a világ, mindigis lesznek ilyen megosztó témák, mint eldobható-mosható pelenka, szoptatás-tápszerezés, oltás-nemoltás, antibio-termgyógy, babakocsi-hordozás, homeo-nemhomeo"

Számomra meg pont a kulcs az, hogy nem egymás ellen, hanem egymás mellett használjuk a fenti dolgokat, mindig az arany középúton maradva. Hasnzálok eldobható pelust, de moshatót is, szoptattam, de az elején kapott tápszert és 8 hónapos kora után is, miután elapadtam, kapott oltásokat, de nem mindent adatok be neki, ha nem használ a gyógynövény és homeopátia, vagy úgy ítélem meg, már nem ússzuk meg, akkor kap antibiotikumot, ahogy mi is szedünk, ha kell. Van babakocsink, mert jó az, de van hordozókendőnk is. Mikor mi, amit az emberek többsége el tud dönteni, hacsak nem nagyon szemellenzős, és sajnos egyre több van ilyen, aki ugyan nem próbált ki vmit, de magasról lehurrogja

2014. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!