Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakult az 1éves kisgyere...

Hogy alakult az 1éves kisgyereked súlya ha babaként ducibb volt?

Figyelt kérdés
gondolok én itt olyanra hogy pl 11hónaposan volt 10-11kg. vagy környékén járt.

2014. ápr. 5. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ekkora súlyal már nem árt oda figyelni a gyermek étkeztetésére. Nem kevesebbet hanem minöségibbet adni neki.


Nagylányom 6 hósan 8,9 kg volt. De ekkor kezdte a hozzá táplálást és 1 évesen 9,2 kg volt. Mert megfelelö ételt kapott. Most 3,5 éves és 13 kg. vékonyka lány és örülök neki, mert manapság már nem az a baj, ha túl vékony egy gyerek, hanem az ha túl kövér.

2014. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért a magasság sem mindegy. Fiam 1 évesen volt 10,5 kg és minden volt csak duci nem. 83cm volt hozzá.
2014. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kislányom 11hónaposan volt 10,5kg és 76cm de 4400gr született és 56cm volt. oda van figyelve hogy mit eszik változatosan adjuk neki az ételt több zöldséget és gyümölcsöt is eszik egy nap. tápszeres a kezdetektől. az utóbbi 3hónapban le lassult a hízása (szerencsére). most indult el kapaszkodás nélkül, szóval sokat is mozog szinte alig van 5perc nyugta.
2014. ápr. 5. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
3540 grammal született, fél évesen 9 kiló volt. Egy évesen 15kiló 84 cm, most másfél évesen 16 kiló 90 cm. Fél éves koráig csak anyatejes volt. Nagyon megijedtünk a hízástól mindent próbáltunk szigorúan kimért adagokat kapott hónapokig, semmi édesség, mindent vizsgáltak nála, nem sikerült megállapítani semmit. (végül elfogadta a védőnő, amit az elejétől mondtam: egy kétméteres 90 kilós apának és egy 178 centis 70 kilós anyának nem lesz kicsi gyereke...)
2014. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló, csak kérdezem, hogy fél évesen 8,9kg, és egy évesen 9,2kg volt a picid? 30dkg-mot hízott fél év alatt??? Ezt nem keveselte a dokitok? vagy ez normális?

Nem kötözködésből, de nekem nagyon kevésnek tűnik.

2014. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3400 grammal született a fiam, tehát átlaggal (mondjuk hosszú volt, 60 cm). 5 hetesen már 5,5 kilós volt, csupa hurka, háj és redő mindenhol. Fél évesen akkora volt, mint az 1 évesek, súlyban és magasságban is, de még mindig husis volt. Egy éves korában akkor volt, mint a 2 évesek, de minden babaháj eltűnt róla ekkorra, kockás hasú, színizom minipasi lett. Most 4 éves és akkora, mint a 6-7 évesek, 22 kg, 122-es ruhákat és 30-as lábbeliket hord. Széles vállú, keskeny csípőjű, mindenhol csupa izom, épp a 4 éves státuszon mondta a védőnő, hogy nem hitte volna anno a kis egyhónapos pudingoshordó fiamról, hogy egyszer ilyen viking harcos lesz...

Az is igaz, hogy megvan a magassága a súlyához, de azon sem csodálkoznék, ha még ennél is jóval nehezebb lenne, netán hájaska. Ugyanis rengeteget eszik (igaz, mindenfélét, mert nem válogatós, én pedig odafigyelek a minőségre és a változatosságra) és én nem korlátozom a mennyiségben soha. Úgyis lemozogta mindig, egy energiagombóc, ráadásul gyors az emésztése is. Különben én is erős testlakatú vagyok, úgy értem, hogy nem kövérkés, hanem erős csontú, tömör izmú, és magas is. Az apja szintén elég magas, valószínűsíthető volt, hogy a gyerekek ezt öröklik majd...

2014. ápr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es mi is megijedünk hogy nagy a súlya. ez miatt is tettem ki a kérdést hogy tudjak tájékozódni hogy akik hasonlóan voltak hogy alakult náluk a súlygyarapodás. igaz nálunk így alakulnak a szülők anya 162cm 80kg (terhesség alatt jött rém) apa 182cm és 65kg. de már most látszik a kislányomon hogy nagyobb lesz mint én. szerencsére az utóbbi 9-11hó között csak 49dkg szedett fel :) védőnő nem mondott semmit a súlyára.
2014. ápr. 5. 21:59
 8/10 A kérdező kommentje:
rám akart lenni :)
2014. ápr. 5. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Lányom 3400/56al született. Apja és én 2900-al,én 54el,apja 56al.

Fél évesen a kicsink 8420gramm és 75centi volt.Tehát 6 hó alatt hizott 5kilót.1évesen 10240gramm és 82centi.Ehhez képest 6hó alatt még 2kilót se hízott.

Hát elég nagy volt,most 18hós és 11,6 kiló 88centi.Marha magas,de husika még így is mindig,hogy alig hízott.

Apja 180centi és nincs max csak 60kiló. Én 171 vagyok és hát lefogyva 58-60kiló,de terhesség elött 86voltam.Apám viszont egy óriás,192centi és 100kiló felett,így nem csoda hogy a kicsi is ekkora,ha rá ütött esetleg.

2014. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én magamról tudok nyilatkozni, mert a lányom nem volt duci baba. Én 3900 grammal és 56 centivel születtem, és egy évesen voltam 13 kg - hát, mint egy Michelin baba!. Szerencsére csak 15 éves koromig voltam duci, felnőttként normál méretű lettem (167 cm/ 57 kg).
2015. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!