Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek, hogy segítsek a...

Szerintetek, hogy segítsek a 6hetes kisfiamnak, hogy ne legyen ilyen nehéz kakilnia?

Figyelt kérdés
Most 6hetes kisfiam, naponta többször is van kakis pelenkája ( kisebb nagyobb mennyiség ben van kaki), mégis olyan nagyon nyög, erőlködik mikor kakil. én iszom a szopiteát( laktoherb), és semmi olyat nem eszem ami puffassztó lehet. a vastablettát is elhagytam mert az nálam is nehézséget okozott. csak anyatejes baba
2014. ápr. 8. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tejszaporító teák bizony okozhatnak hasfájást, ugyanakkor a legtöbb babának kikerülhetetlenül van hasfájós időszaka (általában egy bizonyos napszakban pár hetes korától kb. 3 hós korig), amíg a pocakja "megtanul" emészteni.

Próbáld meg többet büfizetetni, erőlködésnél simogathatod körbe-körbe a pocakját, csinálhattok óvatos lábfelhúzásokat, bicikliztetheted, feküdhet többet hason vagy úgy ringathatod az alkarodon.

Végső esetben, ha sokáig hiába erőlködik vagy nagyon kemény a kakija és vígasztalanul sír, jöhetnek a teák (hashajtó a cukros kamilla, puffadásra jó az édeskömény), az alkalmalmankénti óvatos lázmérőzés vagy szélcső, vagy kérhetsz a gyerekorvostól vagy a patikában piciknek való szereket puffadásra, hashajtásra (infacol, espumisan, colief, biogaia, laevolac... stb.).

2014. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
puffadással nincsen gond, magától is segítséggel is jókat pukizik, szoktuk tornáztatni is, masszírozni is, és az infacolt is szoktuk használni, de konkrétan én úgy látom hogy nem a pukival van a gond, hanem csak a kakilás nehéz: a széklete amúgy norm állagú és színű
2014. ápr. 8. 08:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a bio gaia cseppet használtuk, illetve minden nap főztem le neki édeskömény-kamilla teát. Igaz csak pár kortyot ivott (mivel cicis volt), de segített. Amit leírtál azon kívül szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni. Nekik még nagyon fejletlen az emésztőrendszerük sajnos. :( Tornáztatás meg legvégső esetben szerintem a lázmérő...
2014. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fent már nagyon jól leírták mit tudsz csinálni, hogy tudsz segíteni. Én esetleg még annyit tennék hozzá, hogy próbálj ki másfajta szoptatós teát, hátha azzal van a baj. Másoktól is hallottam, hogy ez gondot okozhat, és az én babámnak is nagyon fájt a hasija tőle. Egy próbát megér. Édeskömény teától is fájhat a pocija, a szélgörcsök miatt amit okoz. Vagy lehet, hogy csak furcsa neki kakilni, azért nyöszörög. Ha normál laza anyatejes széklete van, akkor elméletileg fájni nem fájhat neki.
2014. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a kórházba mondták a nővérek, aki Laktoherbet ivott, hogy meg akarja ölni a gyerekét(napi 1,5-2 litert ivott), nagyon ártalmas a babának, mindenkit leállítottak róla, ha van elég tejed ne idd. Én egy bio tejszaporított ittam dm-es. Abba olyan dolgok voltak, amik kifejezett jók a baba pocijára. A hasfájás főleg 5-6 hét környékén alakul ki, interneten olvastam, tehát előtte vagytok, de remélem nem lesz az a babád. Remélem jobban lesz a pöttöm, és könnyebben fog menni neki a kakilás.
2014. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki jókat írt, a laktoherbet én is elhagynám hasfájást okoz. A többi dolog mind segíthet amit az előttem szólók írtak. Az én babám is ugyanígy kakil, ahogy a tied(5 hetes), a most 3,5 éves fiam viszont igazán hasfájós volt, szegénykém volt olyan, hogy az egész éjszakát végig üvöltötte :(
2014. ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!