Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem magam bénán...

Csak én érzem magam bénán ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Múlt héten a kislányunk beteg volt, nem ment bölcsibe, én voltam vele itthon. Tegnap én is lebetegedtem, lázas lettem, köhögök, és alig bírok felkelni. A kanapén feküdtem, teáztam, tényleg nagyon lerobbantam, pedig nem szoktam, ő meg a szőnyegen legózott, néha meséltem neki, meséket nézett. Nagyon h.lyén éreztem magam, mert emmit nem volt kedvem csinálni szegénykémmel... :( Máskor rengeteget játszunk.



Ti mit csináltok, ha lebetegedtek, és nagyon ne érzitek jól magatokat? Más is hagyja ilyenkor, hogy ellegyen magának a kisgyerek?


2014. ápr. 9. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem vagyok beteg is hagyom, meg kell tanulnia egyedül is játszania, nincs ebben semmi :)
2014. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Betegen én is azt vártam, hogy legyen már vége a napnak, és aludhassak. Elláttom a kötelező teendőket, de nem hempergőztem a lányommal, féltem, hogy elkapja.

Egyébként semmi baj nincs azzal, ha egy kisgyerek egyedül játszik, sőt! Én egészségesen is hagyom, hogy a babám önállóan mókázgasson, most is épp ezt teszi:)

2014. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt anya is ember, igényekkel, érzésekkel, nem kell napi 24 órában "szolgálni" a gyereket. Másrészt igen, akkor is egyedül hagyom játszani, ha amúgy nem vagyok beteg. Külön emberek vagyunk, külön hobbival, külön igényekkel. Segítek neki, ha vmiben szüksége van rám, játszom vele, ha mindkettőnknek van kedve hozzá, és egyedül vagyunk a gondolatainkkal, ha úgy hozza az élet. Lehet, hogy ez a betegség kellett hogy rájöjj, hogy többet is engedhetsz neki egyedül, nem kell folyton szórakoztatnod őt.
2014. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se tettél semmi rosszat. Sőt, ahogy az előző is írta, meg kell tanulnia a kis lánynak is egyedül is lekötnie magát.
2014. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ne emészd magad amiatt se, hogy bénán érezted magadat a helyzetbe. Egy részt, mert ha gyötrődsz belül lassabban gyógyulsz te is, más részt, mert teljesen felesleges. Sokan sok minden miatt bénán érzik magukat, és alaptalanul.
2014. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bennem azért van emiatt rossz érzés mindig, mert ő soha nem is igényelte, hogy játsszak vele, szinte születésétől remekül elvan egyedül is. Most meg már bölcsis, és kicsit azt éreztem, hogy együtt vagyunk pár napot, és ilyenkor non-stop szórakoztatnom kell. Pedig imádja a bölcsit is, okos, vidám, kiegyensúlyozott nagylány, csak buggyant anyja van.


Tudjátok pszichológusnak tanultam, és az ismerős anyukák is mind pszichológusok, néhányuk olyan máshogy gondolkozik, mint én, én meg ezt nehezen teszem helyre magamban. No, zavaros lett, de remélem értitek.



Édes volt egyébként, végig mondogatta, hogy anya deteg, hozok inni, és hozott a játékkonyhájából. :)

2014. ápr. 9. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Kell,hogy ellegyen magában,kell,hogy egyedül játsszon szüksége van rá az egészséges fejlődéshez,csak gondolj bele.
2014. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!