Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben, úgy érzem lassan kikészülök, és nagy baj lesz?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, akit be kell valljam, mivel egyke, talán a kelleténél jobban elkényeztettünk. Elég fiatalon sajnos terhes lett, mint később kiderült, egy kisebbségi fiútól. Későn szólt direkt, hogy ne lehessen elvetetnie, és a fiúhoz is ragaszkodott. Lelki betegen, de belementem abba, hogy befogadjuk a fiút. Egy hónap normális viselkedés, majd kimutatta a foga fehérjét:semmit nem segített, netezett egész nap, zabált, és egy fillért nem adott a rezsibe, nem dolgozott, majd mikor elküldtük, úgy távozott, hogy jó pár értékes holmit elvitt. Ettől függetlenül a lányom tartotta vele a kapcsolatot, majd ismét terhes lett (jelzem ekkor már 3 havi injekcióra hordtam, mert nem bíztam abban, hogy védekezik), de szintén akkor szólt, mikor már késő volt.

Azt kell mondjam nem jó anyuka: én főzök, mosok, takarítok, neki nem nagyon van türelme a gyerekhez, egész nap netezik, és csak veszekedések árán látja el az alapdolgokat. A nagyobb gyereken ez látszik, ő nem nagyon kötődik hozzá. Állilag mos eljutott odáig agyilag, hogy nem találkozik apukával, aki azóta se ad egy fillért se, 100%osan mi neveljük a gyerekeket. Erre kiderült, hogy megint terhes a lányom!!! Szintén késő már az elvetetésre!

Most azt állítja, nem többi gyerek apjától, hanem mástól, ő viszont nem akarja a gyereket, és nem is hiszi el, hogy tőle van.

Ami biztos, elköttetjük a lányom, de kikészültem, nem bírom.

Ez alatt az évek alatt a normális életünknek vége lett, anyagilag tönkrementünk, a férjemmel csak veszekszünk.

Mit tehetnék? adjuk örökbe? Sajnos nem menne bele a lányom, és én is azt hiszem még jobban tönkre mennék idegileg. Szívem szerint elzavarnám a lányom, de akkor az unokáimat is viszi, őket viszont imádom, és nem akarok nekik rosszat! Nem lehet a lányommal beszélni, olyan mint egy 15 éves, azt hiszi, mi mindent bírunk, de sajnos tényleg már a létminimumon tengődünk. Üvöltenék vele, ha csak rá kell néznem, annyira haragszom rá, pedig nem így neveltük...Mit tegyek?


2013. jan. 29. 06:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy, elvenném a gyerekeket a lányomtól, a lányomm pedig elzavarnám, menjen , boldoguljon ahog akar, ahog tud, akkor majd megtanulja mennyit is értek, vissza megy hozzátok, és hátha érettebb lesz!
2013. jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre...De terhesen nem merem kirakni, 0 jövedelemmel...Ha meg szülés után, akkor ki marad a babával, meg a többi gyerekkel, ha betegek? Mind a ketten dolgozunk még a férjemmel, nem akarom, hogy veszélybe kerüljön valamelyikünk munkája, mert akkor nagy bajban leszünk...
2013. jan. 29. 07:19
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Akkor nincs mit tenni, meg kell tűrnöd. Nagyon sajnállak. Nem értem ilyen felelős szülőnek, hogy lehet ilyen lánya...
2013. jan. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet a nem normális lányodat cselekvőképtelennek (vagy minek hívják) nyilváníttatni?
2013. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hiszem, hogy ez menne, mert nem hülye csak felelőtlen...Nem problémának fogja fel a 3.babát se, hiszen soha se kellett neki felelős szülőként gondolkodni, és a számlák miatt aggódni, ez a szerep nekünk jut. Ő csak azt látja, hogy ha nehezen is, de mi megoldjuk a pénz részét...:(
2013. jan. 29. 08:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennék a gyámügyre,és elvenném a lányom gyerekeit,majd beadatnám egy otthonba mert úgy tűnik nem 100as,és felnevelném a 2 unokát,a 3. az Ő dolga.
2013. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj kérdező a lányod nem normális ez biztos,vedd rá,hogy adja örökbe a harmadik gyereket,és utána meg menjen el dolgozni.Ha nem teszi meg kidobod az utcára és kész.Tudom,hogy nehéz,de nem mehet tönkre az életetek egy idióta lány miatt.
2013. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

..és még ki tudja, hányat fog szülni, hány apától...Ha felnőtt, sajnos az elköttetés is az ő dolga, nem lesz beleszólásotok.


Kérdező, azt tenném, amit itt írt fentebb valaki: 2 nagyobb gyereket magamhoz venném nevelném, ő meg mehet, amerre lát.

2013. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az elköttetéssel egyet ért, de az is sok pénz, ahogy elmondták...Apasági vizsgálat is kéne, mert állítólag a srác, aki az apuka, ha kiderül, hogy az övé, anyagilag segítene valamennyit.De a költséget nekünk kell fizetni, azt mondta, tutira azt gondolja, hogy nem az övé, és potyára nem ad ki ennyi pénzt.

Az a baj, hogy azt érzem, a másik két unokám apja lesz a 3. baba apja is, csak hazudik a lányom. Bár ez a születésnél egyértelműen kiderül majd.

Másfél hónap és szül, sajnos nem sok időm van, félek, hogy a gyerekek mit szólnak majd, nem akarom, hogy ha ilyen drasztikus lépésre szánom el magam, akkor ők sérüljenek. És sajnálom a pocakban lévő gyereket is, igazságtalannak érezném, hogy a másik kettő kapott esélyt a jó éltre, ő meg nem. Ha 15 év múlva a szemere vetné, hogy ő miért nem velünk élt, miért kellett az anyjával szenvednie...Nehéz döntés lesz.

Az a baj, hogy még mindig anyaként gondolok a lányomra, és szeretem, de olyan mintha testvéreket szülne magának...:(

2013. jan. 29. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Ne dobd el a harmadikat sem! Valahogy biztos megoldjátok! És azt sem mondhatod, hogy menjen dolgozni, mert 3 gyerek mellett nem tud... Amúgy van saját pénze? Azzal mit csinál? Mert gyest kap, meg 2 gyerek után kap cs-t, most 3 gyerek után már negyven valahányezret fog plusz a gyes. Ha elveri, akkor azt érd el, hogy ezzel az összeggel te gazdálkodj! HA mást nem is pelenkát, meg ami a gyerekeknek kell, azt fedezi.
2013. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!