Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Bölcsi kérdés!...

Kedves Anyukák! Bölcsi kérdés! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Jelenleg 9 hónapos kisfiammal vagyok itthon Gyeden.A gyed összege 58.000 Ft körül van.A munkahelyemen felmondott egy kolléganőm,a helyére hívnak vissza.Még 3 hónapot dolgozna az új munkahelye mellett,még ezt elvállalta.Ha visszamennék dolgozni mikor egyéves lesz a fizetésem cafeteria-val együtt 151.000 Ft lenne gyeddel együtt.Kisfiamat így bölcsődébe kellene adnom egyévesen.Alap esetben úgy terveztem hogy majd jövő tavasszal,nyár elején mennék vissza dolgozni mikor majdnem 2 éves lesz,így elég hirtelen jött ez a felkérés. A plusz 100.000 Ft nagyon jól jönne,de nem tudom hogy bírnám ki a gyermekem nélkül,más tanítaná meg járni,beszélni...stb. De attól is tartok mi van ha nemet mondok és már nem tartják meg a helyemet jövő tavaszig.Ti mit tennétek a helyemben?Nektek ment ilyen korán bölcsibe a gyerkőc?
2014. ápr. 11. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Semmi baj nincs azzal, ha egy évesen megy bölcsibe. Jót fog neki tenni a közösség, kortársak között lehet, nagyon sok mindent tanul és okosodik is. Ha kell a pénz, biztos a munkahelyed akkor ez ne tartson vissza. Bölcsődei gondozónő vagyok, nagyon sok anyuka ennél korábban adja be a kicsit, mert vissza kell mennie dolgozni.
2014. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Igen ez vigasztal hogy kisebb gyerekeket is beadnak bölcsibe.Csak a lelekiismeretem nem tiszta így :-( Kedves válaszoló a bölcsiben hogy foglalkoznak az ilyen kicsikkel,hogy kell elképzelnem?Nem jártam még utána,hirtelen jött ez az egész!
2014. ápr. 11. 12:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Háát a szívem szakadna meg az biztos dehát a muszály az nagy úr!

Plusz még a GYED extrát is számold hozzá!Az is jár még pluszban!

2014. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben megpróbálnám a bölcsit;bár nekem lehetne választani úgymond;ahogy írod lehet,nem tartanák meg a helyedet.Ez a mai világban nem lenne nagy csoda :-(


A mi babánk max egy évesen fog bölcsibe menni,mert engem később nem vesznek vissza a munkahelyre.Ha marad a gyed extra,akkor jó,mert kijövünk belőle,ha nem,akkor meg viszi a fizumat sajnos a bölcsi.

Állami bölcsire nem vagyunk "jogosultak",mert férjem nincs bejelentve;kell a főállás igazolása,így marad a félig magán-félig önkormányzati(ez kicsit olcsóbb)

Sajna nekem nincs sok választásom,ha a férjem maradna gyesen,az se jó,mert neki se néznék jó szemmel,ha mondjuk egy évig nem mennem;de ha valami baj van a gyerkőccel(hirtelen beteg) akkor őt elengednék.

Nekem annyi a választásom,hogy egyáltalán akarok-e még ott dolgozni.Én szeretnék,mert nem nagyon van másik munkahely a környéken,ahova fel is vennének(pláne gyerekkel)

Még pocaklakó,egy hónapon belül érkezik,de ezek így a tények nagyjából.Minden jót!

2014. ápr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azért nem tiszta, mert anyuka vagy akinek a gyermeke az első, nincs ezzel semmi baj. De nyugodj meg, jó kezekben lesz a kicsi a bölcsiben is. Nem tudom, hány csoport van a bölcsitekben és milyen korosztályúak, de nagyjából vele azonos korúak közé fogják betenni. Nálunk és szerintem máshol is a még járni nem tudó babáknak van egy nagyobb matracos tér karámmal elkerítve, korának megfelelő játékokkal. Itt tud biztonsággal játszani, persze ugyanolyan felügyelet mellett mint a nagyobbak, csak így elkerülhető, hogy esetlegesen rálépjen, felborítsa stb. valamelyik gyerkőc. Természetesen ezt ne úgy képzeld el, hogy reggeltől du-ig ott van, de a játék időt (amennyiben jól eljátszik egyedül) ott tölti. Emellett ugyanúgy ölbe vesszük a piciket is, sőt valamivel sűrűbben is talán. Ölbéli játékokat játszunk velük, mondókázunk mesét olvasunk mint a nagyobbaknak. Ha valamit kihagytam és érdekel még írj bátran :)
2014. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs valami köztes, rugalmas megoldás? Egy nagymama, aki legalább korábban elhozza vagy (félig) otthonról dolgozni vagy csak 4-6 órában? Nem ördögtől való a bölcsi, de a saját (egyébként nagyon barátkozós) gyerekemből kiindulva inkább a másfél-két éves kor az, amikor már pl. el tudja neked majd mondani, mi történt vele aznap és néha már jobban értékeli a közösséget, szórakoztatást is, mint anyát.
2014. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindegyik nagyon hasznos számomra.A gyed extrával lenne a plusz 100.000 Ft meg kedves 2. válaszoló.Önkormányzatról van szó egyébként ahol dolgozom,tehát nem nagyon fér bele a költségvetésbe új ember azért hívnak vissza engem mint régit.Attól félek ha helyettem felvesznek valakit az maradna nem én.Kedves gondozónő válaszoló igazán megnyugtattál,hogy jó kezekben vannak az ilyen kicsik is a bölcsiben.Nem tudom hány fős csoportok vannak abban a bölcsiben amit kinéztem,mert még el kell mennem megérdeklődni felvennék e egyáltalán,van e hely.Állami bölcsire mi jogosultak lennénk,férjem is dolgozik.Kedves utolsó válaszoló!Nekem is azon kattog az agyam hogy lehetne megoldani hogy itthonról dolgozzak legalább fél napot.Pénzügyi területen dolgozom,talán megoldható lenne.Nagyszülő dolgozik főállásban,sógornőm van otthon 2 éves kislányával,talán ő tudna rá vigyázni pár órát ha fél napot dolgoznék a munkahelyemen.Jaj nagyon nehéz dolog ez,az ember a szívére vagy az eszére hallgasson :-(
2014. ápr. 11. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!