Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan taníthatnám meg pohárbó...

Hogyan taníthatnám meg pohárból inni, babapiskótát enni stb?

Figyelt kérdés

Kislányom 29-én lesz 1 éves. Még nem tud pohárból inni, nem akar egyedül enni, nem iszik még a cumisüvegéből egyedül(meg sem fogja, vagy ha igen csak kirángatja a szájából, szórakozik vele). Régebben megette a babapiskótát egyedül a szájához emelte, ma már csak megfogja és szórakozik vele és eldobja. A csőrös poharat eleve utálja, valamiért nem tetszik neki, pedig van 2féle is, de egyik sem tetszik neki.

Hogyan tudnám megtanítani ezekre? Baj, hogy még nem tudja, igaz? Teljesen el vagyok keseredve!:(


2009. dec. 21. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írsz. A fiam 11,5 hónapos, ő pedig nemigazán hagyja magát etetni, mindig minden egyedül akar csinálni. Egyedül iszik cumisüvegből, a zsömlét is elrágcsálja, a felvágottat is, mindent, amivel kínálom. Hisztizik, ha segíteni akarok.

Érdekes, hogy különbözőek ezek a babák.

Mit csinál a kislányod, amikor elé teszed a katonákat?

2009. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam 15 hónaposan ivott egyedül pohárból. Mi a csőrös poharat kihagytuk. Eleinte én fogtam neki a poharat, aztán egyszer mondtam neki, hogy akkor mostpróbálja meg egyedül. Elsőre sikerükt neki, megdicsé rtem. Atán eleinte voltak kis balesetek, de egy hónap alatt elsajátította az ivás rejtelmeit.

Az én fiam sem szereti megfogni az ételt kézzel. Inkább én adjam a szájába. Akár milyen éhes is volt, nem fogta meg. Aztán egyszer megmutattam neki, hogy mire való a villa. Azóta mindent villával eszik, amit fel lehet rá szúrni, sőtt így még többet is evett, mert élvezte a dolgot. A kanalat sem hajlandó megfogni. Az az anyáé, szerintem így gondolja.

A babapiskóta helyett próbáld ki a háztartási kekszet.

2009. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!