Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vezettétek be a következ...

Mikor vezettétek be a következő ételeket, összetevőket?

Figyelt kérdés

Glutén, tej (bármilyen formában, mennyiségben - tejszeletben vagy hasonlókban), tojás, tészta, méz, forralatlan víz.


Tudom, hogy mikor ajánlják, arra vagyok kíváncsi, hogy a valóságban ki mikor adta a babának.


2014. ápr. 14. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Glutén: 6 hónaposan

Tej: 11 hónaposan (nem itta a tápszert)

Más tejterméket:joghurtot,rudit már kapott olyan 8-10 hónapos kora körül

tojás: sárgája 10 hónapos,fehérje 1 év után

Tészta: 8 hónap körül

Méz: 2 év

Forralatlan víz: 3 éves lesz de még ma is ritkán kap,én sem szeretem.Olyan 1,5 év után nagy néha,ha nem volt kéznél más akkor ivott sima csapvizet.

2014. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

glutén: 4 hónaposan.

mikor még kicsi volt a gyerekem, akkor az volt a módi, hogy a védőnő kijött és végignéztem ahogy bekanalazunk a még hozzá nem táplált gyereknek egy adag anyatejbe áztatott háztartási kekszet! (és ez komoly, 4 éve ez volt...).


tejet 2,5 évesen vezettük be, de 1 éves korától 2-3 havonta csináltunk allergia tesztet, mert érzékeny volt rá.


mézet 1,5 évesen, forralatlan csapvizet 11 hónaposan, tojás sárgáját 10 hónaposan, fehérját 1 évesen. tésztát fél éves korától kapott tojásmentest, tojásosat a tojás bevezetése után

2014. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Glutén :5,5-6hó

Tej: 10,5 hósan 1,5%-os vizezve 3-4naponta.11hótól 2,8%-os vizezve 3-4naponta. 12hótól 2,8-3,5%-os 3naponta simán.És úgy kb 15hós korától mondhatjuk,hogy szinte naponta kap.Tejszeletet 1éves kora után kapott.

Tojást nem szereti,max tésztában ami van,úgy kapja 1éves korától.

Tészta durum 6hós kortól,tojásost szerintem 1 éves korától.

Méz 1éves korában kapott,de hát nem evett sokszor még.

Forralatlan víz max 6hós korától.

2014. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a glutén és a tejtermék(csak csokoládé formában, mert 3 hétig tartó hasmenés volt és már minden kifosott).Egyébként tej-tojás-szója-gluténérzékeny baba.Csak a hasmenés miatt adtam, a többit sűrítéshez később kukoricaliszt(nem puffaszt,super vele a kaja),sütisütéshez rizsliszt.Picit drágább csak,de hosszú távon megéri.
2014. ápr. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok.1,5 éves baba és jövő hónapban megyünk allergiatesztre.
2014. ápr. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első gyereknél tojás kb. 8 hónaposan, glutén, tészta kb. 10 hónaposan, tej, forralatlan víz 1 évesen, méz 15 hónap körül. Harmadiknál glutén 5 hónaposan, tojás, tészta 8 hónaposan, forralatlan víz 10 hónaposan, méz 17 hónaposan.
2014. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, először tojás sárgáját adtam, a fehérjét csak hónapokkal később.
2014. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

glutén: 6. hónap

tej 2 éves koráig nem lesz bevezetve

Tojás: 1 évesen

tészta: 1 évesen

méz még nincs másfél évesen

kb. 1 éves koráig forraltam a vizet

2014. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igaz az én lányom még csak 9 hónapos :)

glutént 5 hónaposan kapott (babakeksz)

tejet még nem kapott (3 éves koráig nem is fog), de joghurtot, sajtot eszik.

tojást csak annyit kapott ami a száraztésztákban van (1 éves koráig nem is erőltetjük a "rendes" tojást, mert én allergiás voltam rá, 3-4 évesen nőttem ki).

tésztát 6 hónaposan kapott először (üveges kaja).

mézet majd 1-1,5 évesen fog kapni, forralatlan vizet pedig majd 1 évesen elvileg :)

2014. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!