Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzéshez létezik olyan...

Fegyencedzéshez létezik olyan kezdő edzésterv, ami nem csak heti két alkalmas hanem minimum 3-4?

Figyelt kérdés
20/L vagyok, eddig sport annyit jelentett, hogy hetente párszor elmentem futni. Mellette fizikai munkát végzek napi 4 órában, kertész vagyok, de nem igazán érzem megerőltetőnek. Szóval ilyen előzményekkel mit ajánlotok? Egy oldalon írták, hogy nőknek a 6. fokozat már jónak számít, de én szeretnék elérni a 10ig. Mennyi idő alatt lehetséges?
2013. jan. 26. 19:42
1 2
 1/13 *Glissade* ***** válasza:
Csinálhatod heti 3-4x is. Elég sok gyakorlat van a könyben, még az "alap gyakorlatokon" kívül is.
2013. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ott vannak a könyvben az edzéstervek,tehát persze,hogy létezik ilyen edzésterv.

amúgy meg inkább a 6 napossal kezd a veteránnal.

heti 6 napot elbabrálsz 20 percet,aztán ezt lehet bővíteni a 2es könyv gyakorlataival,majd 1 év múlva meg átállhatsz a magánzárkára,ami már egy rendes és komoly edzésmunkát,kihívást és kitartást kínál.

jah igen,a mennyi idő alatt dologra gyurcsók józsef úr távgyógyító és jós megkeresését ajánlom,ő megmondja neked napra pontosan.

2013. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És az mennyire probléma, hogy ha nincs előre meghatározva, hogy pl kedden, szerdán és csütörtökön edzek, hanem amikor kedvem van, de odafigyelve arra, hogy minden héten meglegyen az előírt mennyiség? Ugyanis koleszban lakom és nem szeretek úgy edzeni, ha szobatársam is ott van, jobb szeretek egyedül lenni, bár szerencsére elég sokat szomszédol ahhoz, hogy így is tudjak rendszeresen ezdeni.:)
2013. jan. 26. 19:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
van az a mondás hogy kedv a dugáshoz,meg az iváshoz kell,nem a munkához az edzéshez:).
2013. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenki máshogy fejlődik, de azért azt lehet tudni, hogy nem 3 hét és nem 10 év.
2013. jan. 26. 19:57
 6/13 *Glissade* ***** válasza:
Nem 3-rom hét, és lehet akár 10 év is mire eléred a neked megfelő szintet:)
2013. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Oversoul 1 válasza:

például: 3 hónap / szint -> 4 szint/év -> akkor a 10. 2,5 év

de ha tovább tart egy-egy szint teljesítése, az nem baj! viszont ezt csak akkor fogod tudni, hogy Neked mennyi idő, ha odaérsz ;)


****


304. oldal:

Lassú kezdés


"Mindig azt javasolom az újonc calisthenic gyakorlóknak, hogy nem érdekes, mennyire erősek, az első gyakorlattal kell kezdeniük. Igen, így van. A Mesterhatos minden egyes gyakorlattípusánál az edzésedet kezdd az 1. lépéssel! Állj ellen a kísértésnek, és ne

ugorj rögtön a 3., 4., 5., vagy akár a 6. lépésre. Kezdj a lehető legkönnyebb gyakorlattal, és fokozatosan emeld az intenzitást.


Sokan azt gondolják majd, hogy ez túl lassú. Arról is meg lesznek győződve, hogy az első gyakorlatok túl könnyűek. De ha a legelején kezded, az hosszú távon nagyobb haszonnal jár. Megerősíti az ízületeket, megtanítja a koordinációt, az egyensúlyt, az időzítést és az ütemet. Kifejleszti a jó

erőközpontot és megdobja a motivációt az igazán durva technikákhoz."


****


Ne felejtsd el a nyújtógyakorlatokat!

Például:

[link]


Illetve


****


ha lehet ne össze-vissza csináld -> rendszeresség!

Rendszeresség elve: (többi a linken)

[link]


Fejlődés csak rendszeres edzéstől várható! Ahhoz, hogy látványos eredmény mutatkozzék, nem hetekben vagy hónapokban, hanem években kell mérni a ráfordított időt!


Heti edzésszámra 3-at ajánlanék. Heti két edzés már "meglátszik", de jó eredményt inkább heti 3 edzés ad.

Edzésritmus: Érdemes mindig ugyanazokat a napokat választani, és így egy heti ciklust kialakítani. (Például hétfő-szerda-péntek, vagy kedd-csütörtök-szombat.) Legalább egy pihenőnap legyen minden edzés között! (Két egymást követő napon történő edzés inkább élsportolóknak ajánlott, akiknek a regenerációs idejük lényegesen rövidebb)


***********


A szintlépéshez egy módszer: /gondold végig/

Pl: sorozat/ismétlésszám


K - Kezdő: 1x10

KH - Középhaladó: 2x15

H - Haladó: 3x20 vagy 2x20


1. Teljesítsd a K szintet /1x10/

2. Majd a KH felét (1 sorozat /1x15/)

3. Adj hozzá egy kezdő sorozatot /1x15/+/1x10/

4. Teljesítsd a KH szintet /2x15/

5.a Ha a H szint 2 sorozatból áll, akkor -> 7. pont

5.b Ha a H szint 3 sorozatból áll, akkor adj hozzá egy K sorozatot /2x15/+/1x10/

6. Teljesítsd a KH szintet +1 sorozattal /3x15/

7. Teljesítsd a H szintet /3x20/ vagy /2x20/


Nyilván ha nem tudod akkor egyből 1x10-el növelni a mennyiséget magasabb szinteken, akkor egyesével kell növelni az ismétlésszámot, amíg sikerül


*********


A Fegyencedzés mellé jó kiegészítők Pavel Tsatsouline könyvei videói, ha tudsz angolul (youtube)

egy cikk róla:

[link]

2013. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor azokon napokon, amikor nincs fegyenc, csinálhatok más edzést?
2013. jan. 27. 20:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsi sok hülye kérdésért, de inkább kérdezek, mint hogy hülyeséget csináljak.
2013. jan. 27. 20:46
 10/13 Oversoul 1 válasza:

Persze mehet mellette bármi más: futás, küzdősport, játékok, bármi...

csak arra kell figyelni, hogy pihenni is kell a szervezetnek és annak megfelelően edzeni az izomcsoportokat és fokozatosan növelni a terhelést


de _pontosan_ nem tudom én sem összeállítani neked, hogy mit csinálj, nem vagyok edző, meg én is most kezdtem nemrég ezt


mindenesetre, ha nem tudsz elmenni konditerembe, akkor olvass a témában könyveket/cikkeket


**** összeszedtem ide amiket eddig gyűjtöttem magamnak:


alapismeretek kezdő testépítőknek könyv:

A Sárga Kapszula - Drugs Bunny

[link]


Sok gyakorlat videóval: ezekkel változatosabbá lehet tenni az edzést

https://www.youtube.com/user/passion4profession/videos?view=..

[link]


Boka erősítés, nyújtás és egyensúly gyakorlatok:

[link]


[link]

[link] edzestervek/edzesterv_kezdoknek_futas.pdf

[link] edzestervek/edzesterv_altalanos_10_km_futas.pdf

Speciális bemelegítés és nyújtás futóknak:

[link]

Ártalmas vagy hasznos-e a futás?

[link]


bemelegítő/erősítő gyakorlatok videóval:

[link]

magyar poszter:

[link]


gyakorlatok testépítőknek vegyesen géppel, de kézi súlyzóval otthon is:

[link]

cikkek:

[link]

videók

https://www.youtube.com/user/kisgaborfitness/videos?view=0&f..

https://www.youtube.com/user/MaxwellStrengthCond?feature=watch

https://www.youtube.com/watch?v=qdR1bFSfiX0&list=PL6979E71AC..


Kocka has mítosz:

[link]


200 felülés program:

[link]


ugrókötelezés

[link]


egyensúly gyakorlatok

[link]


Bemelegítő Gyakorlatok

[link]

Tévhitek az edzőteremben: Bemelegítés=karkörzés, vállkörzés, bokakörzés

[link]

Dinamikus bemelegítés:

[link]


stb :D

2013. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!