Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nehezen élték meg első...

Akik nehezen élték meg első gyermekük kezdeti időszakát, vagy első pár évét is akár, leírnák, hogy miért?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Korababa lett a lányom, ezért a kiskora nagyon megterhelő volt lelkileg is fizikailag is (aggódás, hordani ide-oda, vizsgálatok, stb, háromhós koráig másfél óránként szopott éjjel-nappal úgyhogy zombi voltam, kenguruztunk: állandóan rám volt tapadva így főztem mostam stb. Műtötték 10 hetesen és 20 hósan, az is kemény volt...)

De ahogy nőtt, úgy lett vele minden egyre könnyebb. Most van egy egészséges és csodás 5,5 éves tündérboszorkám :)

2014. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a legeleje volt a legdurvább, kínszenvedés volt a szoptatás, szinte alig aludt, két hónapig megállás nélkül sírt. Utána minden egyszerűbb lett.
2014. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem nalunk volt, hanem a sogornomeknel van ez a helyzet. A kisfiuk nagyon rossz babanak. 6 hos kora ota ugy kell eroszakolni h egyen par falatot, nagyon rossz alvo, meg egy ejszakat sem alszik vegig, rengeteg folyadekot iszik es meg mindig ejjelente 3-4 alkalommal van oelenkacsere, a tobbi gyereket kifejezetten utalja, olyan szinten h kepes egy oldalra tartani a fejet orakig ha vele sze,ben egy masik gyerek van csak ne kelljen ra neznie. Az en lanyomat se szereti. Bantja alandoan. Hatalmas cirkuszt kepes levagni ha vmi nem ugy van ahogy o akarja vaby elkepzelte. Szegeny sogornom mar ki van bukva. Nem is tudja megmondani h mikor colt az utoljara h 2 oranal tobbet aludhatott volna ejjel. A fognovese is ugy megviseli h kepes 3 oran keresztul orditani. Remenykedik h majd valtozik es jobb lesz de meg nagyon remenytelen naluk a helyzet. Amit el tudsz kepzelni egy gyerekrol ami rosz lehet benne vagy rossz szokast felvehet, na az nala minden megvan. Hosszu lenne meg leirni h mik vannak de hidd el nem egy leanyalom az biztos. Azt elfelejtettem eddig hozzatenni h 17 honapos.
2014. ápr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettővel szörnyű volt az eleje. Etetési-hízási problémák. Második mióta megszületett többemberes, kézben, kendőben letéve bárhogy torka szakadtából üvöltött éjjel-nappal az első félévben. Azóta már csak nappal. Most már majdnem kétéves a kisebb is, nála háromszorosan jelentkezik a dackorszak is. Állandóan beszólogatnak, ha megyek vele valahova. Végig üvölti az utat. Közlik, hogy nyugtassam már meg, milyen anya vagyok...


3-as válaszolónak. Autisztikus tüneteket írsz, jó lenne korai fejlesztőben kivizsgáltatni a gyermeket.

Tapasztalatból írom, ugyanis nekem mindkettő (3 és fél éves fiú és 22 hónapos lány) gyanún van, oka van, ha a gyermek másképp viselkedik az átlagtól és általában a szülő nem hibás, bár biztos, hogy annak érzi magát!

2014. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen utolso ahogy irtad is ez nekem is eszembe jutott. De en nem szolok semmit. Egyszer szoltam de finoman es megis minden hulyenek le lettem mondva. A gyerek napi szintem tobb mint 3 l folyadekot iszik, vizet!!!! Es nem viszi el kivizsgaltatni sem. Pedig rengeteg a cukorbeteg a csaladban. En nem mondom h az a baj, de sose lehet tudni. Ez a viselkedes meg pontosan az ugrott be nalam is amit te irtal. Es hiaba tesz ellene nem tud mit tenni mert semmit nem javul a helyzet. Remelhetoleg csak rossz szokasa h ilyen majd kinovi de ha megsem akkor idoben kellene xselekdni. En ez ellen semmit se tehetek. Szerintem te is tudod milyen tud egy szulo lenni ha ilyesmivel allsz ele.
2014. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A két "problémás" gyermek anyukája vagyok.

Igen, a sok ivás is kivizsgálásra ad okot.

Persze mindenki tagad és hárít az elején, de belátja később, hogy lépni kell. Amúgy nálam senki nem mondta, én vettem észre az elsőnél, a másodiknál a sok ordítós sírás és szemkontaktus teljes hiánya miatt adott volt a helyzet, így a második már nem lepett meg. Az elsőnél bele telt egy kis időbe, míg feldolgoztam...És még nincs diagnózis, már egy éve folyik a kivizsgálás, de legalább a fejlesztés is és sokat fejlődött a nagyobbam!

2014. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!