Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrülök tőle, hogyan tudnék...

Megőrülök tőle, hogyan tudnék feltöltődni?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a gyermekemmel, fél éves. Egész nap sikongat, de nem vidáman, hanem olyan panaszosan, morgósan, vékony magas hangon. És szó szerint, egyfolytában... csak levegőt vesz hozzá. Szerintem élvezi a hangját, és mindent így fejez ki, de nekem szét megy a fejem. Segítségem nincs, rokonok messze, barátoknak nincs gyerekük, dolgoznak, én meg szó szerint megőrülök. Kimegyünk az utcára, akkor csend van, de nem járkálhatok napi 7 -8 órában fel és alá céltalanul. Hogy tudtok kikapcsolódni napközben, amikor folyamatosan csak nyög, nyikorog, sikongat, és képtelenség még vele kommunikálni, mert nem érti??? Aludni 2x1.5 órát alszik, de mire el tudom altatni, öregszem egy évet. Utána meg minden kis sz.rra felébred, és mivel lakásfelújítás van kettővel felettünk, tegnap is négy részletben aludt, és melós napunk volt. :( Adjatok valami tanácsot, kérlek! A sírás kerülget, mert úgy érzem, nem bírom!
2014. ápr. 25. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy egyfolytában sikongat? Ha megy a rádió, zene a háttérben, akkor is? És ha énekelsz, akkor is? Nekem is néha rájön a kislányomra de azért nem egész nap. Inkább akkor szokott nyögni meg egyfolytában idegesítően hangot kiadni, amikor valami baja van, pl álmos, vagy a foga jön.
2014. ápr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Zenét kapcsoltam épp most, ilyenkor 15 perc csend van, aztán megunja és folytatja, ezt szoktam néha én is csinálni. Játsznai nem tudom, mit játszhatnék vele. Csörgetek neki csörgőt, azt elkapja és ő is rázza, de mellé is adja a hangot. Az egyetlen hely, ahol csendben van, mikor magamra kötöm hordozóban. Minden más helyen ezt csinálja, de egész nap nem tudom cipelni. Azt hiszem, csak egyszerűen türelmetlen vagyok vele. Pedig nem érdemli meg. Foga még nincs, egy sem. Nem látom jelét, hogy jönne.
2014. ápr. 25. 08:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el vele baba-mama tornára, baba-mama klubba, Te sem lennél egyedül, és a babát lefoglalná egy kicsit.
2014. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Már ovis fiam van, de olvasva a leírásodat ami azonnal beugrott az az, hogy talán már kezdi kinőni a csörgős játékokat, jöhetne valami "komolyabb".

Ha érdekli, leköti a zene, akkor én valamilyen zenélős, figealemfelkeltő dologban gondolkodnék.


Az én kisfiam is nagyon szerette a zenét, felfigyelt rá, a színes fényeket és a nyomkodást, tapizást minden baba szereti.

Ezek a játékaink voltak kb. 6 hós kortól (és tényleg jók, tényleg lekötik, érdemes beruházni egyet-egyet):


Ez a kis maci énekel, kacag, villognak a hasán a gombok, tépőzárral szinte bárhová feltehető, nagyon strapabíró (nekünk pirosban van):


[link]


Ezt a kis rádiót lehet tekergetni, zenél, mondókázik, zörögnek benne a kis gyöngyök és betűk:

[link]



Ez az állatos, éneklős, földgömbtekergetős, villogós kis telefon is nagyon aranyos, a kisfiam szerette ilyen idősen:

[link]


Ha szereted a Fisher Price termékeket (mi inkább Vtech rajongók voltunk), akkor ez is jó (volt ilyenünk is):


[link]

(nyomd és gurul állatkák)


Az idegességedre pedig jót tud tenni, ha legalább az egyik alvós 1,5 órájában te is időnként pihensz (tudom, meg kell oldani a háztartási feladatokat is, de engedj meg néha magadnak egy kis pihenőt- én pl. beültem egy kád vízbe egy könyvvel vagy olvastam, esetleg én is aludtam egy kicsit), illetve tényleg jótékony hatású a citromfű tea és a magnézium.


Nehogy már ilyne pici baba kiakasszon, hol van még a dac és a hiszti :))


Fel a fejjel, nem kell beleőrülni.

2014. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is fél éves. Nekem sincs semmi segítségem, férjem este hétig dolgozik. Én is voltam úgy, hogy vele sírtam, volt, hogy egy nap 4-szer mentünk el sétálni. Sokszor már annyira fáradt, hogy az evésbe alszik el. A sikongatásnak még örülök, az enyém sír szinte egyfolytában, de ha abbahagyja, nagyon jó gyerek tud lenni.:) Most jön a foga, három hete még nagyon jól elvoltunk, most felborultak a napjaink. Ha a szájába vesz egy rágókát és azt harapdálja nem hagyja abba? Ha jól eljátszik így sikongatva, neked esetleg egy füles+zene pár percig (de azért figyelj oda rá). Mi sokat játszunk: ha kicsit vidámabban sikít, én (halkan) visszasikítok, ezekre nagyot kacag. Mondókák (neten is rengeteg van) próbáld meg lekötni a figyelmét. Esetleg cumi? Ha neki is a foga fáj valami gél rá?
2014. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azén lányom is ezt csinálja 3 napja sokszor éjjel is ha felveszem rögtön alszik rendesen érdekes.
2014. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azén lányom 2 napja hisztis szerintem a front, magneB6 ot szedek. Türelem... sok foglalkozás kell nekik, adj neki érdekes játékokat amik csillognak, vagy egy tükröt na azzal el lesz egy darabig, vagy móka kocka az is szuper mert zörög csörög és érdekes. Nálunk a fiamnál és most a lányomnál is bevált. Ha lekötöd a figyelmét kevesebb lesz a hiszti figyeld meg.
2014. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha van a környéken játszótér, menj el vele oda. vigyél plédet, terítsd le, és csak legyetek ott. ő elnézelődik, te beszélgetsz másokkal. úgy elmegy majd a nap, hogy észre sem veszed. és talán a kicsi is leszokik a sikongatásról :)
2014. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!