Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagáltok, ha utcán...

Hogyan reagáltok, ha utcán idegenek bizalmaskodnak a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Előfordult már a kicsivel is, hogy sétált a téren egy bácsi meg elkezdett vele gügyögni, meg hogy menjen vele. A nagyobbnak meg egyesek nem tudják megállni, h ne szóljanak be, ha pl az utcán, piacon jön rá a hiszti, vagy csak úgy. Csak engem akaszt ez ki ennyire?
2014. ápr. 25. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem. Kifejezetten idegesít. Most épp fél az idegenektől a babám, magamra kötve vittem ma is boltba. Erre egy bácsi, akinek már a hozzáállásából láttam, hogy jön közelebb, direkt kihangsúlyoztam, hogy a babám fél az idegenektől, pont ilyen korszakát éli, erre szó szerint belemászott az arcába, hogy jajj, de édi, bédi, stb. A gyerek persze üvölt és elfordul, mint akit vernek, mindenki minket néz, a bácsi meg puffog, hogy hát most meg miért hisztizik (!!) a gyerek? És ott állsz a szalag mellett a sorban, most ilyenkor mi van? Elküldöd a bácsit a francba, és akkor végképp mindenki téged figyel, nyugtatod a babát, hogy nem lopja el a bácsi, stb. Agyrém egyes emberek hozzáállása, és a hideg kiráz különösen az idősektől, akik mást sem tudnak, mint közel hajolni, a kilógó lábát tapperolni, és okos tanácsokat osztogatni kéretlenül arról, hogy mit-hogyan kell vele csinálni. És van még a mézes mázas szomszéd, aki csak annyit mond neki, hogy "jajj, de szép nagy vagy már, szoktalak ám hallani sírni, minden nap" ... no comment.
2014. ápr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aaaaaaaaaa fúúúú .... 1,5 éves a fiam, kb fél éve történt, h a Sparban ül a babakocsiban és egy fickó odalépett hozzá mosolyogva, meg gügyörészve és megsimogatta a lábát. :S

Meg egyik nap a Tescoban egy dolgozó a sorok között gagyogott neki, h milyen cuki, meg minden, de az az ember nagyon furi volt, szerintem szellemileg visszamaradott volt, nem is nézelődtem ott tovább, hanem gyorsan eltoltam a kocsit.

A simogatós embert nem tudtam lereagálni, m csak megsimította és ment is. DE NE nyúljon már a gyerekhez...

Olyan fura emberek vannak. :////

Mondjuk vannak aranyos idős nénik, akik szoktak beszélni a fiamhoz (de nem nyúlnak hozzá), rájuk mosolyog, meg az vhogy nem zavar.


Amit írtál, h a bácsi mondta neki, h menjen vele... ? Na beszóltam vna a fickónak. El akarja vinni a gyerekedet? Ez milyen már...

2014. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Volt hogy közöltem az illetővel, hogy a gyerek nem beszél idegenekkel, és néztek rám mint aki nem normális, egyszer egy nő le is szólt engem hogy mit gondolok. De komolyan az emberek mit gondolnak, ebben a világban...
2014. ápr. 25. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nézzetek h.lyének,de engem még a néniktől is kiráz a hideg,pedig csak kedvesen- nekem nyájasan- beszélnek a gyerekekhez.... Egyszerűen áll a szőr a hátamon,amikor hozzászólnak a gyerekemhez. Hogy tanítsam a gyerekemet arra,hogy idegenekkel nem állunk szóba,ha úton út félen gügyögő, kedves-amúgy meg a fanc se tudja milyen- idegenek vannak??? A jópofi alig megy nekem,annyira nem szeretem.


Na az meg hogy menjen vele???Kérdező most komolyan kérdezem: hát az pedofil volt????

Biztos elkezdenék kiabálni hogy mi a francot képzel magáról,azonnal rendőrt hívok hogy el akarja vinni a gyerekemet!!!- aztán legközelebb biztos nem próbálkozik be!

2014. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Asszem a legtöbb ilyen (idős) nénit bácsit elönt vmi megmagyarázhatatlan, ha babát vagy kisgyereket lát. Az egész nem volt amúgy 5 másodpercnél több, nem ért a gyerekhez, csak úgymond "vicceskedve" beszélt hozzá. Szóval gyorsan történt minden. A "rendőrt hívok" kicsit túlzásnak tűnik, de tényleg hogyan lehet a leghatásosabban, de nem ortombán lepattintani az ilyen embereket?
2014. ápr. 26. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!