Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom azt mondta, hogy...

Anyósom azt mondta, hogy szúlés után mindenben segít. Megfürdeti a kicsit ilyesmik. Nektek mi a véleményetek? Nem túlzás ez?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 27. 12:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nekem sok lenne, de ez en vagyok. neked kell tudnod, hogy te mikyen ember vagy...en szeretem magam intézni a dolgainkat, egyedül kitapasztalni mindent...más könnyebben elfogad segítséget. egyikkel sincs baj, csak ismerni kell magunkat es az alapján irányítani az életünket.
2014. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A legelején mi örültünk, hogy 2 hétre ideköltözik édesanyám. Nagy segítség volt, főleg a fürdetésnél. Attól nagyon tartottunk. Aztán egy hét alatt bele is rázódtunk, így hazament. Legyél észnél, ha úgy érzed, hogy kell segítség, akkor kérd meg, de ha te akarod fürdetni, akkor fürdesd te. Néha meg engedd meg neki. Én nagyon örülnék, ha lenne segítségünk, de most már nem tud édesanyám jönni.
2014. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is mondta hogy kivesz szabit és jön mindenbe segíteni. Én meg visszautasítottam szegényt hogy majd megoldjuk a férjemmel hiszen a mi babánk. Hát aztán rájöttem hogy mekkora dolog is az ha segítenek az első hónapokban. Bocsánatot is kértem, de persze nem haragudott tudta hogy nem tudtam még mi vár ránk.

Fogadd el és becsüld meg!

2014. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Anyum segített 1 hétig. Reggel jött, este ment haza. Megfőzött, feltakarított, dajkálta. így én tudtam pihenni. A többit "nem engedtem neki", csak max. pelusozni engedtem. Tudom, hülyén hangzik, de én akartam ellátni, nem akartam egész nap a lábamat lógatni, minden percemet vele töltöttem, minden vele töltött perc egy öröm a mai napig. Imádtam fürdetni, imádtam a nyakig kakis testét lemosni. Ezeket a dolgokat nem engedtem át.
2014. ápr. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem sok lenne, de ez én vagyok. Én szeretek mindent a saját kezemben-irányításom alatt tartani. Most fél éves a 3. babóm, de inkább hozatom az ebédet, minthogy anyós főzzön ránk, mondjuk nem is tenné....Akkor házimunkázok, mikor a pici alszik, pihenés pedig éjszaka, mikor a babóm hagy...vagy nem :-)

Ezt is meg lehet szokni :-)

De, ha téged nem zavar, akkor használd ki, hogy segíteni akar.

2014. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha mindent kivesz a kezedből, a végén jogot formál a nevelésre is, és mindenben az lesz, amit ő akar. Szerintem húzz egy határt, hogy megmutathatja a fürdetést, de 1-2 nap után te szeretnéd, stb. Rosszul jársz. Saját tapasztalat.
2014. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A Tengerész ***** válasza:
Örülj neki. Nagyon sokat számít, főleg első gyereknél ha besegít, hogy tudj pihenninéha. Ez teljesen normális. Most nem beszélek a különféle "vadhajtásokról" amikor a szülő kiveszi a gyereke, menye, veje kezéből a gyerekgondozást/nevelést. Induljunk ki abból, hogy mindnyájan normálisak vagytok, szóval NEM túlzás.
2014. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Arra azért vigyázni kell, hogy nem az ő gyereke. Tehát ezt értsd úgy, hogy lehet pár hónap alatt besokall. Nem egy olyat ismerek, hogy apuka dolgozik, anyuka is elmegy dolgozni, mert az anyós bevállalja a kicsit. Hosszabb-rövidebb idő múlva állandó vitaforrás a besokallt anyós(vagy akármelyik nagyszülője a kicsinek).
2014. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!