Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell egy 6 hónapos...

Miért kell egy 6 hónapos gyerekkel jégkrémet etetni és ezt felrakni a facebookra?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm tette fel a képet és engem sokkolt. Alig 6 hónapos a gyerek, a mamája fogja az ölébe, a gyereknek meg tartja a jégkrémet a szájához, akinek már tiszta jégkrémes az arca.

Jó tudom hogy legalább 1 éves korig nem ajánlott az ilyen tejtermékek adása? Vagy én tudom rosszul?


A másik ismerősöm meg alig hogy megszült haza mentek és felrakott egy képet amin már teával itatja a kb. 4 napos babát.

Jól tudom hogy egy pár napos babát nem ajánlott teáztatni? Vagy én tudom rosszul?


Meg 4 hónaposan már bébiétellel eteti, mert hát úgy se szopott...(egyszer próbálta a kórházba és elfordította a fejét, erre ő: hát akkor minek erőltessem.)

Jól tudom hogy még nem fejlett ki eléggé a gyomra és 6 hónaposan ajánlott a hozzátáplálás? Van ezt is rosszul tudom?


Nem vitát akarok szítani, de annyira kiakadok, mert más éveken át küzd, azért, hogy anya lehessen (persze sikertelenül) másnak meg egyből az ölébe pottyan és úgy érzem 'tojnak' az egészre, ahogy esik úgy puffan alapon nevelik a gyereket. Tényleg nem vitát akarok, lehet csak a sok sikertelenség beszél belőlem, de ha én egyszer anya leszek mindent úgy próbálok majd csinálni, ahogy az megszokott/előírt vagy legalább is megpróbálom azt követni és nem jégkrémet tömi a gyerek szájába és a facebookra posztolni...


2014. ápr. 28. 17:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
A jégkrém tényleg durva. A teát lehet ha babatea volt, és a bébiétel is rendben van. De a jégrém?? Nem komplett.
2014. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell mások életén pattogni? Ha elrontja a gyereket, akkor elrontja.
2014. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
a jégkrém tényleg nem jó ötlet. a tea sem iagzi de régen minket is itattak. AA hozzátáplálást el lehet kezdeni 4 hónap körül. Régen ezt is akár 2-3 hónaposan kezdték. Szerintem ne idegeskedj iylenen, ez sajnos iylen nekik ölükbe pottyan nekünk nem (mi 5 éve küzdünk) De ettöl nem elsz elöbb babád hogy ezen kiakadsz. Nem kell velük törödni. Minedeni ugy neveli, eteti a gyerekét ahogy akarja, nekik meg az nem fog tetszeni te miért ugy csinálod. Kitartás eljön a mi idönk is.
2014. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

1. Egyáltalán nem biztos, hogy a baba belekóstolt a jégkrémbe, de ha igen, bár nem helyes, de semmi közöd hozzá.

2. Tea. A szülő döntése ad-e neki vagy nem, de ha ad is, semmi közöd hozzá.

3. Tápszeres babáknál 4 hónapos korban el kehet kezdeni a hozzátáplálást és ehhez sincs semmi közöd egyébként.

4. Ne haragudj, de amíg nincs gyereked, ne jelents ki ilyeneket, hogy Te mindent az előírás szerint fogsz csinálni, mert ez butaság. Sok függ a babától és egyszerűen lehetetlen mindent előírás szerint csinálni, mert mindennel kapcsolatban van legalább 3 féle álláspont. Megértem, ha el vagy keseredve, de nem mások tehetnek róla, ha neked nem jön össze a baba.

2014. ápr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves szorítok neked hogy mihamarabb te is édesanya lehess.

Kedves 4-es! Azon akadok ki amin akarok és pont. És igen én úgy fogom nevelni a gyerekem ahogy az elfogadott, jobban mondva próbálom majd ezt követni de amint írtam is azon leszek hogy úgy legyen. Nekem van egy elképelésem és úgy gondolom ezzel nincs semmi baj.

A gyerek pedig beleevett a jégkrémbe mert tiszta olyan a szája, lehetetlen volt nem bele nyalni.

Köszi amit a többiről írtatok most már tudom, mert mint írtam nincs gyerekem és azért is írtam hogy jól tudom-e.

De akkor a jégkrémmel egyetértünk, hisz ez lett volna a fő kérdésem.

2014. ápr. 28. 17:35
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Azt, hogy miért kell etetni, azt nem tudom. Valószínűleg azért, mert a gyerkőc nyúlt utána, tetszett neki, és adtak neki.

Teát lehet adni a babáknak, főleg ha tápszeresek, az édeskömény például jó hasfájásra egyes babáknál. Az anyatejes babáknál nem ajánlják a teáztatást, de egy-egy hasfájós éjszaka után lehet, hogy kipróbálja az anyuka, hátha ez segít.

A tápszeres babákat pedig már 4 hósan el lehet kezdeni hozzátáplálni, illetve orvosi javaslatra akár az anyatejeseket is, persze nem ez az általános.

2014. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is.

Hogy félre értés ne essék és hogy ne kanyarodjunk el a jégkrém evéstől (pedig csak ezt akartam megkérdezni a többi hirtelen jött), itt az ominózus kép arról szól, hogy: idézem, mit írt hozzá az anyuka:

"Ilyen ügyesek vagyunk már, hogy jégkrémet eszünk" (persze mindezt többesszámba)

Szóval ő erre büszke, hogy az ő gyereke már jégkrémet eszik. Alatta sok lájk és gratuláció, hogy milyen ügyes is ez a gyerek.

2014. ápr. 28. 17:54
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező, szerintem semmi közöd hozzá kit mit csinál a gyerekével. Ítélkezni főleg nincs jogod, tudod nem attól lesz valaki jó anya, hogy mindent a tankönyvek szerint csinál. Hogy a kérdésre is válaszoljak:

1. Nem a jégkrém a tökéletes táplálék egy 6 hós babának, de attól ha csak belenyal egy icipicit semmi baja nem lesz. Az, hogy az arca maszatos, nem jelenti azt, hogy sokat evett az adott ételből. Tapasztalat. Gondolom helyes volt, ahogy ismerkedett a fagyival, ezért tették fel a fagyival. Ismerek olyat, aki a babája fél éves szülinapjára adott neki egy szelet tortát, elárulom, a baba tetőtől talpig tortás volt, mégse evett belőle, hanem játszott vele...

2. Babateát ihat, lehet a pici hasfájós, arra sokaknak beválik az édeskömény tea.

3. Tápszeres babák 4 hós kortól hozzátáplálhatók, sőt néhány arra érett anyatejes baba. Itt is a baba igényeit kell szem előtt tartani.

2014. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem olyan nagy cucc ez. Én is úgy tudom, hogy már 4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni, a bébiételek között is van olyan, ami már adható ennyi idős kortól.

A teát nem tudtam, de elképzelhető, hogy van olyan gyógytea, ami még jótékony hatású is.

A jégkrém? Hát istenem, az is kis cukor meg tej nem árt meg neki. Vannak tejmentes jégkrémek is, persze lehet, hogy ez nem olyan volt, de az is lehet, hogy csak pár falatot evett. Annak is a fele szétmaszatolódott a szája körül.

Én pont nemrég olvastam egy oldalon, valami olyasmi megbízhatóbbon, mint amilyen pl. a webbeteg.hu, de nem ez az oldal volt, hogy a legújabb álláspontok szerint lehet tehéntejet adni már 1 éves kor előtt is.

2014. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit túl van lihegve ez a mit mikor adjunk téma, persze én nem adnék jégkrémet egy 6 hónaposnak, de az ő felelőségük hogy nevelik, hogy táplálják a babát. Mi is adtunk teát mikor pár napos volt és fájt a hasa, a gyerekorvos mondta, hogy próbáljuk meg az édeskúmény teát. A védőnőm azt mondta, hogy ma már 4 hónapos korban ajánlott a kóstoltatás anyatejes babánál is, a 6 hónapos kezdés már elavult nézet, de sokan leragadtak ennél. Szóval folyton változik az ajánlás, nem árt a babát is figyelni, kövezzetek meg, de 3 és fél hónapos babám már többször kapott almalevet és imádja, pedig csak anyatejes. Mikor én voltam baba két hetesen már almalevet kaptunk, 2 hónaposan már ettük a főzeléket. A korosztályomban alig ismerek allergiást.
2014. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!