Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves babánál hogy kell...

Egy éves babánál hogy kell lereagálni, ha erőszakosan viselkedik?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos lesz lassan, és néha megrémiszt az erőszakosságával. Általában teljesen jól viselkedik, nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, de előfordul, hogy ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja, akkor tiszta erejéből belém harap ahol ér, vagy hozzámvágja a cumisüveget, vagy húzza a hajam, belémcsíp, karmol, mikor mi. Valahogy ezekre reagálni kéne hogy világos legyen neki hogy nem csinálunk ilyet. (Tudom hogy ez valamilyen szinten egyébként normális viselkedés)Korábban mikor a konnektorba nyúlt vagy a kutyatálhoz, akkor hangosan rákiabáltam hogy nem, és viszonylag hamar megtanulta, hogy nem nyúlhat hozzá, viszont ez ilyenkor nem működik. Akármilyen hangosan és komolyan mondom, elneveti magát és odabújik, és ennyivel el van intézve. Nem akarok neki nyaklevest adni ilyen kiskorában, amúgy is ellene vagyok annak hogy megüsse az ember bármikor a gyerekét, de szeretném valahogy kifejezni hogy nem teheti meg ezeket az erőszakos dolgokat.

Amiatt félek csak egyébként mert az apja hirtelen, erőszakos természetű, ott is hagytam még terhesen, tehát tőle nem is láthatta ezt a viselkedést, pár órára találkoznak csak és ritkán, és akkor én is ott vagyok.

Mit csináljak? Volt valakinek ilyen a babája, és utána esetleg nem volt erőszakos később? Gyerekekkel sosem csinálja, csak velem.


2014. máj. 5. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Hasonló korú volt a kislányom, mikor kipróbálta magát csapkodásban. Hát én bizony eljátszottam ezután a hattyúk halálát, fetrengéssel, műsírással mindennel. Odajött megvigasztalni és azóta nincsenek ilyenek. (Két és fél éves most)
2014. máj. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%

Bár az én kisfiam nem csíp-karmol, csak erőteljesen hisztizik ha valamit nagyon akar és nem szabad, egy dolgok pici kora óta szeret, meghúzni a hajamat. Én meg olyan vagyok hogy sok mindent elviselek de a fejemre nagyon érzékeny vagyok és eldurran az agyam ha ott bántanak. Jó ideje nem húzta meg a hajamat viszont 2 hete valamiért jó dolognak tűnt neki, az első 2 alkalommal csak rászóltam, azt hitte viccelek. A 3.nál olyan ideges lettem hogy meghúztam én is a haját. Nem úgy ahogy ő nekem, de azért annyira hogy érezze nem kellemes dolog. Legörbült a szája, megmagyaráztam neki hogy anyának is ennyire fáj és beszéljük meg hogy nem húzkodjuk egymás haját. Azóta ha meg is fogja a hajamat, rám néz, elmondom neki hogy tudod hogy fáj és nem húzza meg.

Én a konnektor turkálásnál is bizony ráütöttem a kezére amikor már 100szor szóltam rá hogy nem szabad mert megráz és baj lesz. Ez nem játék. A szekrény ajtó nyitogatásnál ha nem fogad szót, egye fene, baja nem lesz belőle, de a konnektor nem játék, ahogy a kandalló sem és a sütő sem. Nem vagyok híve a verésnek, sőt, de van az a helyzet amikor másból nem ért a gyerek csak abból ha picit ráütök a kezére. Ez kb 5ször fordult elő az elmúlt fél év alatt, szóval nem ütöm egyfolytában mindenért.

2014. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet :) ha rászólok erősebben, csak vigyorog :) én inkább elmondom neki százszor. A hajhuzogatásnál én is kicsit visszahúztam neki, azóta csak ritkán jut eszébe. Ha mégis, akkor megmondom neki, hogy nem szabad, mert fáj anyának, és néha én is eljátszom, hogy sírok :)

Amúgy azt olvastam valahol, hogy ilyen korban tanulják meg kifejezni az akaratukat a gyerekek, és szerintem ez is egyfajta kimutatása annak, hogy ő ezt vagy azt akarja csinálni. Biztos, hogy sokszor el kell mondani nekik, hogy nem szabad. Úgyis megtanulja :) Érteni meg szinte biztos, hogy már megérti :)

2014. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!