Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti erőltetnétek, hogy azt...

Ti erőltetnétek, hogy azt egye a gyerek amit elé tesztek?

Figyelt kérdés
Kisfiammal elég lassan jutottunk el egyáltalán a darabos ételek elfogadásáig is, így örülök hogy már legalább eszik. 16 hónapos és tudom, hogy már simán ehetné azt amit mi de neki az nem kell. Egyszerűen nem fogadja el sem a darabosabbat sem a levest, csak a főzelék kell neki. Én úgy vagyok vele, hogy eddig ha nagyon lassan is de eljutottunk mindennel egyről a kettőre és ha majd úgy érzi a gyerek akkor meg fogja enni a normális kaját is. A párom szerint túlkomplikálom ezt a dolgot és ha hagynám, hogy éhezzen ha nem eszi meg amit adok neki akkor később biztosan megenné. De nekem erről az jut eszembe, hogy marhára nem tetszene nekem sem ha olyat akarnának lenyomni a torkomon amiből nem kérek. Nektek mi a véleményetek? A páromnak van igaza és túl engedékeny vagyok?
2014. máj. 5. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Azert mas az, ha egy felnőttet akarnak be szabályozni es mas az, ha egy gyereket akarnak normalis étkezésre szoktatni. Ha 10 évesen is csak főzeléket enne, azt is megértenéd? Tessék neki azt adni, amit ti esztek.
2014. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Julie S ***** válasza:
100%
En nem eroltetnem. En sem eszem meg azt, amit nem akarok.
2014. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Hű már előre látom milyen osztásokat fog kapni itt a párod az önérzetes anyukáktól :D. Amúgy nagyobb korában már erőltetném, de ott se mindent. 16 hónaposan most ismerkedik még egy csomó kajával, ízekkel stb. Próbáld meg a kevésbé "szép" kajákat is viccesen tálalni neki. Sokszor gyerekeknél inkább az van hogy nem tetszik neki a kaja kinézete és azért nem eszi meg. Nem is tudja milyen ízű, de azért ő azt már nem szereti. Próbálj meg olyan kajákat kitalálni amit ő is szeret és ti is és fokozatosan add neki a többit, de ne erőltesd szerintem az neki se jó meg neked se. Abból viszont ne engedj hogy semmi zöldséget, húst ne egyen, mert ilyen gyereket is ismerek aki semmi zöldséget nem eszik meg szinte és ráhagyják a szülők. Nehéz alapból változats kajákat csinálni de biztos van olyan amit mindenki megeszik. Én amúgy megkóstoltatni mindent megkóstoltatnék vele,m ilyen szempontból erőltetném de ha nem ízlik neki azért nem tömném bele. Más a helyzet mikor már 5-6 éves és elkezd finnyáskodni. Na ilyenkor én nem hagyom rá. Szedjen ő magának, de azt egye is meg. Vagy ha kér valami kaját 2 perc múlva ne gondolja meg magát. Ilyenkor igenis erőltetem, addig nem kel fel míg meg nem eszi amit kiszed magának.
2014. máj. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Én nem erőltetném és nem éheztetném. MOndjuk az én kisfiam meg pont olyan volt, hogy mindig az kellett volna neki amit mi eszünk. Most 17 hónapos, de ő sem eszik meg mindig mindent. Időszakos, hogy mikor mit eszik. Egy időben bármikor megette a kenyeret, most nem. Ette a joghurtot, most az sem. Én nem fogok semmit lenyomni a torkán azért, hogy megutálja az evést. Amúgy szerintem ha éhezteted akkor sem fog bármit megenni. Úgy vagyok vele, hogy amíg a normális ételek közül van amit megeszik, addig egye azt(csipsszel, csokival pl. biztos nem fogom tömni, üdítőt sem adok neki).
2014. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem erőltetem. Nem tettem egyikkel sem. Volt, hogy napokig nem ettek semmit, vagy csak édességet, vagy csak gyümölcsöt... Szerintem tudja a szervezetük, hogy mire van szükségük. Néha válogatósak, néha megesznek mindent. Igyekszem változatosan főzni, mindig van otthon zöldség-gyümölcs, az édesség meg nem áll otthon elraktározva, csak akkor veszek, ha kifejezetten kérik. Igyekszem egészséges alapanyagokból főzni. Mindkét gyerkőcöm egészséges, nagyon keveset betegek, a járványokból is legtöbbször kimaradnak. Nem erőltetem soha a mennyiséget sem, mert úgy gondolom, ezzel elrontom a viszonyukat az étkezéshez, és ettől lesznek étkezési zavaraik... Azt elvárom, hogy ha családi ebéd van, akkor mind asztalhoz üljünk, de nem muszáj enni mindenből. Aki nem eszi meg, ami van, az mást nem kap helyette, de ehhez az kell, hogy olyat főzzek, amit szeretnek. Vacsorázni akkor kell, mikor ott az ideje, utólag nincs vacsora, lefekvés után nasizás, meg ilyesmi. De vacsira azt ehetnek, amit akarnak, ki mit kér. Sosem próbálnék olyat megetetni velük, amit nem szeretnek, és soha nem éheztetném őket, nevelési célzattal sem.
2014. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a hozzátáplálásnál sajnos bármennyire is szerettem volna, nem ette meg azt, amit én készítettem neki, tehát sem pürét, sem főzeléket, sem gyümölcsből készült dolgokat, így maradt a bébiétel. Mert azokat megette. De ő amúgy ha éheztettem volna, sem ette volna meg a hozzátáplált ételek közül az általam vagy éppen a nagymama által készített dolgokat. Egyszerűen az ő ízlésének a bébiétel jobban megfelelt, így mivel ennie meg kellett, így kapta a bébiételt. Meg tejpépet, illetve szerencsére azért kenyeret is bizonyos idő után a belét csipegette és ahhoz felvágottat, sajtot, egyéb dolgokat evett. Az egyetlen, ami nem bébiétel volt és megette az az volt, amikor is kivettük a húslevesből a zöldségeket és a húsleves levével összeturmixoltam. Azt megette, de mást tényleg nem. Így én nem is erőltettem. Aztán másfél évesen szerencsére önmagától egyre több mindent megkóstolt, így el is maradt a bébiételezés és azóta már azt eszi, amit mi is eszünk.

Olyankor értem meg a férjed hozzáállását, mert nálunk is szokott olyan lenni, hogy tudom, hogy x y dolgot megeszik, csak az adott helyzetben nem akarja megenni, mert mondjuk ő joghurtot vagy ilyesmit enne inkább laktatóbb étkezés helyett, akkor van az, hogy jó, akkor majd megeszed később. Tehát akkor nincs engedékenység. Mert azt nem akarásból csinálja és nem nem szeretésből.

De ha a gyerek abszolút nem szereti a borsót, akkor nincs az az isten, hogy megegye, mert nem szereti, nem ízlik neki. És olyankor biztos nem erőltetném.

Tehát azért ki lehet tapasztalni, hogy nem akar enni vagy tényleg nem kell neki az adott étel.

2014. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom egy éves. nem kifejezetten válogatós,de vn h bedurcázik. semmi nem erőltetek. ha nem kéri,nem eszi,mehet. majd legközelebb éhes lesz. persze vannak kaják,amiket látom,h. sosem eszik meg,azokat próbálom kihagyni, pl a zöldborsó bébiételben. de amikor tegnap megette a húslevest,ma meg fintorog rá,akkor nem kínálok mást helyette.
2014. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ja, hajra, okos anyukák, aztán ne csodálkozz átok majd, ha 5-10-13 évesen se eszik normalis ételt, mert igy szoktattátok.
2014. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
re8. Én sem erőltettem és az én fiam se evett nagyon darabos dolgokat ennyi idősen. Aztán szépen hozzászokott, mert látta (és kíváncsi volt), hogy mi miket eszünk. 4,5 éves és szinte mindent megeszik. Najó, a spenótot hanyagolja, de kevésbé válogatós, mint sok felnőtt.
2014. máj. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Volt ilyen gond, tanácstalan voltam. Aztán jött anyám, elmondtam neki, hogy mi a helyzet.

Ó, semmi gond, ő megoldja. Pepecselt egy kicsit a konyhában, visszajött kész ételszobrokkal (csibe, maci stb alakú ételek). A kölyök úgy tolta be, hogy öröm volt nézni.

Nálunk ez volt a megoldás :)

2014. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!