Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lesz egy csupamosoly,...

Mitől lesz egy csupamosoly, energikus 13 hónapos kisfiú egyik napról a másikra egy 'bőgőmasina'?

Figyelt kérdés

A kisfiam egyébként egy nagyon jókedélyű, nagyon önálló, őrületesen akaratos kislegény, aki kb. 2 hete hirtelen nagyon anyás lett, egy lépést nem tudok megtenni úgy, hogy ne kapaszkodjon szinte szószerint a gatyaszáramba. Ma reggel, ébredés óta megállás nélkül sír, folyton ölben akar lenni, csak az köti le, ha a képeskönyveit nézegetjük. Még anyatejes, de már csak ritkán szopizik. Most viszont ez is kész káosz, folyton a pólómban nyúlkál, kiveri a balhét, ha a cici kell neki. Egyébként már 2 hónapja jár, néhány szót mond, jóétvágya van, jól alszik.

Olyan írjanak, akik már tapaaztaltak hasonlót. Előre is köszönöm.


2014. máj. 6. 11:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
valószínű szeparációs szorongás. fél, hogy elveszíti az anyukáját. szeret téged :) amúgy a babák sokszor csinálnak ilyen viselkedési fordulatot, át kell vészelni. az én fiam mindenkivel haverkodós baba volt, most ha ránéz egy idegen akkor ordít.
2014. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én is a szeparációs szorongásra gondoltam, csak abban vagyok tanácstalan, hogy hogyan viselkedjek. Hagyjam, hadd tomboljon, hadd sírjon, majd rájön, hogy megvagyok, vagy vegyem fel, tegyem azt, amit ő kér. Sosem hagytam sírni, de még nem is volt ilyen időszaka. Nem akarom, hogy elveszítse a bizalmát felém, de túltutijgatni sem akarom, mert nem tudom, mennyit ártok vele. Te hogy kezelted?
2014. máj. 6. 11:22
 3/20 anonim ***** válasza:
Megvigasztaltam, ha valami baja volt. Csücsült is az ölemben, de nem egész nap. Próbáltam vele picit többet összebújni. De állítottam egy határt, meg kell tanulnia, hogy nem csünghet egész nap a lábamon, mert anyának vannak olyan dolgai, amit muszáj megcsinálni. A hisztit figyelmen kívül hagytam. Próbáld meg olyan helyen rábírni a játékra, ahol lát téged. Mondjuk nekem azért némileg egyszerűbb volt, mert 2 évesen jött rá nagyon, akkor meg már azért picit jobban értenek dolgokat, mint egy évesen.
2014. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Én is hasonlóan próbálom, bár megmondom őszintén, peluscsere után, amikor a pocija is tele van, mert akkor fejeztük be a reggelit, végigüvölti azt a pár percet, amíg mosogatok, aztán ezt folytatja mosás-teregetés közben, na ilyenkor ha meggebedek se tudok másra gondolni, minthogy ez hiszti a javából. De fáj hallgatnom, iszonyatos látni a könnyes-taknyos arcocskáját. Szval, olyan, mintha folyamatosan hisztizne, így viszont tanácstalan vagyok, hogy mikor vigasztaljam, mikor hagyjam gigyelmen kí
2014. máj. 6. 11:34
 5/20 A kérdező kommentje:
bocsi, véletlenül elküldtem. Szval, hogy mikor hagyjam figyelmen kívül, mikor vigasztaljam. Bocs, ha túl hosszúra sikeredett, csak eléggé kétségbe vagyok esve.
2014. máj. 6. 11:36
 6/20 anonim ***** válasza:
Az orbibálós-öklendezős-toporgós dolog hisztike :) az én fiam elég megkülönböztethetően csinálja hàla az égnek. nála sose kérdéses mikor van a hiszti.
2014. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás.

Ha most megtanulja, hogy anya mindig ott van, amikor szüksége van rá, akkor sokkal kevésbé lesz hisztigép a későbbiekben, nem fog körömszakadtáig ragaszkodni hozzád, könnyebb lesz beszoktatni közösségbe, stb.


Cici téren viszont szerintem legyél következetes, a környezetemben több gyermek is van, aki olyan szintű cicista, hogy képes az utcán is betámadni az anyja keblét...

2014. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ahogy így írod, úgy néz ki nem preferálja, hogy házimunkát végzel. hogy képzeled anya :)) elhiszem, hogy kétségbe vagy esve, én is szoktam. de jönnek még majd hisztik. nekem azt a legnehezebb megemészteni, hogy "mások mit szólnak" ha pl. az utcán, boltban áll neki. de már tudom, semmi közük hozzá. ezeket át kell vészelnünk, majd ha picit nagyobb lesz a fiad, akkor kell nagyon figyelni, hogy ne foglalkozz a hisztivel, mert akkor nagyon rákapnak a dologra.
2014. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy tanulja meg, hogy anya nagyon szereti, számíthat rá, viszont két külön személy vagytok, anyának is van dolga, meg szükségletei. Talán az is jó lenne, ha eleresztenéd kettesben apával valahova!
2014. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Neked is köszönöm. Gondoltam arra is, hogy a minimális veszem a házimunkát és újra leülök 'babázni', mint a legelején, amikor még extrém sírós volt a hasfájása miatt. Szval lehet ez energiabefektetés, ami később majd megtérül? A cicit próbálom 'elzárni' előle.
2014. máj. 6. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!