Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felébresszem vagy ne? Bővebben...

Felébresszem vagy ne? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kedden lesz 4 hetes a kisfiam. A tegnapi es a mai napot is végig sírdogálta, és reggel 6 óta ébren volt. Tegnap is és ma is este 3/4 6-kor sikerült elaludnia. Tegnap nem keltettük fürdeni, sajnáltuk szegényt, nagyon fáradt lehetett, végre aludt. Este 10-kor kelt fel.

Viszont úgy gondolom ma már azért illene megfürdetni. Ti felkeltenétek, ha megint olyan jót alszik? Úgy gondoljuk a férjemmel, hogy fél 9-ig hagyjuk, és akkor keltjük fürdeni. De én megint úgy sajnálom szegénykét...


2014. máj. 10. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lekopogom nekem elég rendszerető babáim voltak de én is törekedtem első perctől valami fajta napirend bevezetésére. Mi a 9 órát találtuk optimális fűrdetési időnek (férjem így ér haza) és mi akár mi is volt 9 kor ébresztettük fürdeni. Még picike a babád, de próbálj te is valami napirendet bevezetni mert nagyon sokat segít nekik, ha tudják mikor mi jön, és így könnyebb az elalvásuk is, mert tudja, hogy most van van alvó idő. Én felébreszteném. Mondjuk ő még annyira nem piszkolja össze magát, ha gondolod az is elég hogy vizes ronggyal áttörölgeted, de arra is felébred így én inkább pancsiztatnám.
2014. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Mi ilyenkor megvártuk, míg felébred és utána gyorsan megfürdettük, volt, hogy 10-11 felé. Nem keltettem fel soha semmiért.
2014. máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem egyfolytában sírt nappal a fiam az első két hónapban, de ha nem, nappal akkor sem aludt.

Mi nem ébresztettük fel, ha felébredt magától, akkor gyorsan megfürdettük (ha egy nap kimaradt, azért én sem estem kétségbe ilyenkor)

2014. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy napért én sem estem kétségbe, de ez már a második. Úgy ahogy volt már napirendünk, szépen ment minden, egészen tegnapig. Valamije biztosan fáj szegénynek. Elvittük orvoshoz is, de semmi problémát nem talált.

Köszi a válaszokat!

2014. máj. 10. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:

nem, azt írtam (csak lehet, írásban félreérthető), hogy egy napért én sem estem kétségbe - ahogy te sem -, de másnap fürdettük, mikor felébredt. :)


talán a hasa...

2014. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

:-) Néha írásban máshogy érthetők a dolgok.


Mi is meg akartuk reggel, de elmaradt valahogy. Ezért ma mindenképp meg kell. Legalábbis szerintem. Nem koszos persze, de nyilván nekik is van komfortérzetük, jól esne neki. Gondolom én.

Még mindig alszik :-)

2014. máj. 10. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem a 11 hetes lányom csinálja kb. egy hete, hogy napközben nem alszik, este 7 körül pedig nekikezd egy maratoni, hajnal 3ig tartó alvásnak. Természetesen nem keltem fel, hiszen végre alszik. Ezért nálunk újabban reggel van pancsi. Napirendünk ezelőtt sem volt, mert a kisasszony nem 2 vagy 3 óránként evett/eszik, hanem hol másfél, hol 4...úgyhogy nála nem okoz gondot, hogy reggel fürdik, mivel nincs napirend ami boruljon.


A helyedben nem kelteném fel, főleg, hogy ilyen pici. Nagyon hamar elfárad, és az, hogy nem alszik egész nap, az neki még rettentő sok ébrenlét. Inkább örülj, hogy végre pihen.

2014. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

AMikor az én fiam nem aludt (és nem akart enni sem) nappal, akkor a doktornője vett vért és kiderült,hogy vashiányos és rossz volt a májszintje. Persze ez nem azt jelenti,hogy nálatok baj van. De ez 8 hetesen volt. 4 hetesen mormota volt :)


Nem kelteném fel, de ha fent lesz és kibírja majd nyűglődés nélkül akkor fürdessétek meg.

2014. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát 9 után kicsivel csak felpiszkáltuk őt :-)

De eddig ez volt az első hangtalan fürdetés :-) Olyan kis édes, békés volt végig. Utána szépen szopizott, aztán rögtön visszaaludt.

Köszönöm a tanácsokat!

2014. máj. 10. 22:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel azt írtad, hogy előtte sokat sírt és ezért alszik most sokáig, bennem fel sem merült, hogy ezt is hozzátegyem, de valóban ha nagyon aluszékony érdemes figyelni nem e sárga. Bár azért ilyenkor elég gyakran mentek még dokihoz és akkor biztos mondta volna, hogy erre figyelni kell. Nekem mind a három fiam sárga volt 3 hónapos korukig, első időkben csak aludtak, és őket muszáj volt ébreszteni 3 óránként mert maguktól soha nem ébredtek volna fel. Én amúgy felébreszteném a tiedet is, mert így fog elcsúszni a napirend. Ha olyan fáradt akkor majd alszik tovább fürdés után, mert az reálisabb, hogy éjszaka többet alszik mint nappal, és ezzel is közelebb kerültök a "normális" napirendhez. Mi még azzal taktikáztunk, hogy amikor közeledett az ébresztési idő, kinyitottam az ajtót és akkor tettem vettem.
2014. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!