Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értünk egyet a férjemmel!...

Nem értünk egyet a férjemmel! Mit tegyek? Segítség!

Figyelt kérdés
Most 2 éves a kisbabánk, pár hete a férjem úgy döntött a nevelésbe az erőszakot is alkalmazza. Nem mondom azt, hogy nincsen meg a helye, de szerintem még túl fiatal hozzá. Szörnyűséges látni amint pofont oszt ki neki, vagy hozzávág valamit. Ettől természetesen mindig bőgni kezd. Részben talán a kicsin vezeti le a feszültséget, nemrég feszült lett a helyzet a pénzügyek miatt. Mégis mit tehetnék? Könyörögtem már neki sokszor, hogy ne tegye. Szinte már napi rendszerességgel történik ilyen eset. A legkisebb dolgok miatt is hajlandó odacsapni, ha leejt valamit vagy ha nem hagyja abba a sírást. Mégis mit tehetnék? Nem akarom egyikőjüket sem elveszteni! Hogyan oldjam meg?

2014. máj. 11. 17:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk én a kapcsolat elején közöltem egy ilyen után válok.
2014. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%
Ugye ez csak kamu kérdés? Hagyod, hogy egy ilyen vadállat üsse rendszeresen a két éves gyerekedet? Ne haragudj, de nem vagy normális! Egy ilyet nem akarsz elveszíteni? Jobb lenne pedig megszabadulni tőle!
2014. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%
Ennek azonnal véget kell vetni! A gyerekben rögzülhet a félelem ér neurotikussá válhat, súlyos felnőttkori következményekkel. Ekkora gyerekkel értelmetlen dolog bármiféle erőszakot alkalmazni, megy az szép szóval is, játékkal is. Nem lehet-e, hogy a férjed is ilyen nevelést kapott gyerekkorában? Ettől a rosszul értelmezett "neveléstől" csak az ő kettőjük viszonya fog nagyon rossz irányban alakulni. Ráadásul megvan az esélye, hogy te is kapsz majd pofont a férjedtől, netán egyre gyakrabban.
2014. máj. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon ritkán egy fenékverés hatásos lehet ebben a korban. De ha napi rendszerességgel, veri, főleg, ha pofozza, azzal csak árt a kicsinek. Vagy otthagyod, vagy megpróbálod jobb belátásra bírni.
2014. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem nevelés, ez bántalmazás!

Napi rendszerességgel veri a gyerekedet!!!!!

Pofont oszt ki neki? Aztán mit tud csinálni egy két éves, amiért pofont érdemel? Talán szemtelenül visszabeszél? Hozzávág valamit? Mégis miket? Legközelebb majd a vasalót vagy a fél téglát?!

Hát mégis milyen anya vagy te, hogy ezt hagyod?!

Két dolgot tennék. 1. beszélnék a férjemmel és elmegy szépen kezeltetni magát, megtanulja felnőtt módon kezelni a stresszt, vagy 2. kidobnám a francba!

Inkább lennék egyedülálló anya, mint gyászoló anya!

2014. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Egy: Remélem ez kamu kérdés!!!

Egyáltalán felmerül benned, hogy mit tegyél, ha valaki (és nem érdekel hogy a gyerek apja) bántalmazza a gyermekedet??? Most komolyan te se vagy normális?!?!?!

Megfenyegetném, hogy vagy abbahagyja vagy elhagyom, ha nem: irány a rendőrség!!!

ÉS hogy még jobban megrémülj (ha ez kell ahhoz hogy cselekedj): [link]

2014. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
77%
Ez remélem nem igaz! Én elválnék, meg is mondtam a férjemnek, ha hozzáér a gyerekhez, mehet ahova akar!
2014. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

1. már nem kisbaba

2. ez nem nevelés, a nevelés a néha-néha kézre,popsira legyintés nagyobb gyereknél 1-1 pofon ha nagyon muszáj,

3. bőgni kezd?? nem csodálom,nem is értem ez a kifejezés nem egy kedves kifejezés a gyerek sírásra,és egy ilyen szituációban a gyerektől teljesen érthető

2014. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

ebben a korban szeritnem nem is érti, hogy azért kapta a pofont mert olyat csinált..... tehát más egy tini ha részegen megy haza és lekevernek neki egyet és más egy 2 éves viselkedése......

Mond meg neki, hogy nem így kell nevelni egy kétévest.... a bölcsibe sem fogják ütni a gondozónénik és mégis lesz ott fegyelem, tehát otthon sem kell. Meg mond neki, hogy ezt fogja látni és ő is bizony verekedni fog. Amúgy meg milyen gyávaság megütni egy babát...... ő nem tud védekezni.

Vagy szólj a védőnőnek, de akkor már biztos hivatalos lesz a dolog.

2014. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Adj azonnal ultimátomot a férjednek: felhagy ezzel a "neveléssel" vagy költözik. Basszus, 2 évesről van szó! És szégyen az is, hogy nem akadályoztad meg ezt az első alkalommal, sőt, mentséget adsz neki, mint "napi feszültség-levezetés".

De gyáva voltál eddig is, tuti ezután sem mersz drasztikusan lépni...

2014. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!