Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szülőnek tartjátok...

Milyen szülőnek tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés
elvek szerint neveltek,vagy már megdőltek bizonyos elveitek?Van amit elrontottatok,és máshogy csinálnátok?mennyi idős a babátok?
2009. dec. 28. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossznak, a babáim mindjárt felnőttek. Elvek megdőltek, mert: szerintem 3 éves koruk után nincs idő munka mellett a nevelésre:(
2009. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia


Igazából nem tartom magam rossz anyának,ha csak a kicsi szempontjából nézem a dolgokat,viszont a háztartás,főzés az nem megy valami flottul a baba mellett,mert nagyon sokat foglalkozom vele.

De én úgy vagyok vele,hogy majd mikor nagyobb lesz,és el lesz magába is..,akkor több időm lesz majd mindennre.


Amúgy az elvekről annyit,hogy azt gondoltam,hoogy majd csak a kiságyában fogom altatni a babámat,viszont most is a kocsijában,azaz a hordozójában szunyál. De ha nem ott aludna most,akkor meg a nappaliban lenne,és nem a kiságyában.... Éjszaka meg az első ébredése után már jön is mellém,hogy én is pihenjek valamennyit... Hát ez így alakult...


Üdv.,egy majdnem 5 hónapos gyönyörűség anyuja :)

2009. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem en csapnivalo anya vagyok.

A lanyom hisztis lett, allandoan rajtam csungene, holott vigyaztam ra, hogy el ne rontsam. De megis elromlott :)

Hiaba tervezek en barmit, o szetrombolja a programot. 16 honapos egyebkent. Mar mindenert hisztit, csapkodast kapok, ugyhogy valahol tuti nagyot hibaztam.

2009. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagosnak. Voltak elvek. Van amit be tudtam tartani(saját szoba, saját ágy) és volt amit nem (az én gyerekemet megtanítom, hogy ne pakoljon ne túrja a virágföldet, nem fog a szobában enni stb. örülök hogyha eszik valamit). Amit másképp csinálnék és fogok is a következőnél, hogy sokkal lazábban fogom venni az egész gyereknevelést, altatást, szoptatást, etetést, egyszóval mindent és megtanítom cumisüvegből inni.
2009. dec. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem nem voltak elveim, tehát nem volt ami megdőljön:)

úgy csináltam mindig, ahogy jónak láttam. emellett persze nem tartom magam vmi 100%os anyának, mert ha házimunkát csinálok, akkor a fiam 1edül játszik, stb... szóval van, amire nincs időm, vagyis 2 dolgot 1szerre nem tudok csinálni. de nem tűztem magam elé célokat, h csak 1edül aludhat, csak az etetőszékben ehet... ilyesmiket nem találtam ki a terhességem alatt, mert hülyeségnek tartom, a baba természete befolyásolja a dolgokat, és nem a szülők akarata... szóval eszik, ahol épp akar, persze orientálódunk a konyha felé, mostmár általában a székében eszik. velünk alszik, de nekem ez természetes. cumizik is, bár sosem gondoltam, h nem kellene neki. nem vagyok az a szigrú mami, a hisztit nem engedem, ahhoz keményen tartom magam. 20 hónapos lesz a fiam. néha próbálkozik a hiszivel, de már kezd rájönni, h felesleges.

2009. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem még csak három hónapos, úgyhogy nem tudom hogy fognak később alakulni a dolgok.Most eléggé nyugodt baba.Lehet, hogy később hiszitis lesz?Nem tudom.Attól féltem, hogy nem lesz hozzá türelmem, mert eddigi életemben csak gyerekekkel foglalkoztam.Úgy gondoltam, ha itthon is ez lesz a dolgom, tele lesz a hócipőm, de nem.Amennyit csak tudok, törődök vele.Már előre félek, hogy valamit el fogok rontani.
2009. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Két éves a fiam, voltak nevelési elveim, amíg nem volt gyerekem :-) egyetlen egy sikerült, a saját ágyban alvás, de megsúgom, ez is csak azért, mert ha közénk jön, egyszerűen nem bír elaludni, annyira megszokta már a sajtá helyét. Azt gondolom magamról /a mai napig/, hogy rettentő következetes vagyok, ehhez képest, a fiam, hisztis, akaratos és mindent elér, amit akar. Sokszor elkeseredem, hogy mi lesz így később, de bízom benne, kinövi ezeket és rendes ember lesz belőle :-)
2009. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Normálisnak.Voltak elvek,amit betartottam és voltak amit nem, de ez így normális.Próbálom kicsi "felnőttként" kezelnia korához képest, és nem elkényezteni,mert az későbbiekben senkinek sem jó.Próbálok néha nem a szívemmel látni(elég nehéz) gyereknevelés terén,de muszáj.A következetség és a pároddal való egyetértés a nevelés terén szerintem nagyon fontos!

Én elég lazán próbálom venni az akadályokat és nem vagyok para anya.

2009. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.14 hónapos a lányom
2009. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mi jó szülők vagyunk, nem tutujgatjuk agyon a gyereket.
2009. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!