Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok hason aludni...

Ti hagyjátok hason aludni babátokat?

Figyelt kérdés
Kislányom nagyon szeret hason aludni,Napközben szinte csak úgy alszik,de éjszaka soha nem alszik úgy.van egy két ismerősöm aki mondta ne hagyjam hogy úgy aludjon,mert a bölcső halál ilyenkor a leggyakoribb,de volt aki azt mondta nyugodtan hagyjam.Szerintetek?
2014. máj. 15. 09:07
1 2
 1/16 Baranka ***** válasza:
Én hagynám este is hason aludni! Az enyém nagyon szeret hason aludni (akárcsak én). Nem tudsz te sem mindig ott lenni mellette este, mert hamar kidőlnél! Ha szeret hason aludni akkor miért nem aludhatna úgy? Ha akar úgy is megfordul :-)!
2014. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3-4 hónapos korától a fiam csak hason volt hajlandó aludni. Aztán már nem kellett olyan sok és forgott magától.
2014. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az enyém csak hason aludt újszülöttnek, máshogy nem tudtuk altatni. Sőt mivel hasfájós volt kifejezetten ezt ajánlották.

Semmi baja nem lesz, nemrég még háton nem szabadott altatni mert akkor amit büfizhet visszanyelheti és attól fulladhat meg. Néha meg a hason alvásra mondják, de mivel kemény matracon alszik, a miénk kókuszoson aludt, így nem süpped be, az orra nem a matracba van.

Annyi, hogy én volt hogy tettem a feje alá textilpelenkát, na ezért szóltak, hogy nem szabad mert begyűrheti az arcához, orrához, szóval aztán azt végül hagytam, nem használtam a feje alá.

2014. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ha az összes elméletet végignézed, hogy nem jó altatni, akkor rájössz, hogy se hason, se háton, se oldalt ne fektesd a gyereket. Nekem a nagyobb keveset aludt hason, a kicsi már 1 hetes korától csak akkor volt nyugton. Most, közel 2 évesen is hasra rakom le, aztán majd elforog. Oldalt szokott aludni, de háton szinte sose.
2014. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Fiam most 3 hónapos, mindig hason alszik, kivéve a babakocsiban. Éjszaka is hason alszik. Ha hátára teszem, 10 perc és fent van, hason pedig nagyon jókat alszik. Semmi baja nincs, remélem nem is lesz.

Viszont, ha a 6 hetes csípőszűrés nem jó, akkor nem ajánlott hason altatni, csak háton.

2014. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A fiam csak hason volt hajlandó aludni. Semmi baja nem lett. Bölcsőhalál: ugye azt írják, altasd háton. De ha bukik, akkor háton nem jön ki a szájából,nem? Hason meg kifolyik. Akkor meg...?
2014. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4 hete szültem amikor sírva írtam ide a gyakorikerdesekre hogy mit csináljak, 2 óránként kel a kisfiam éjszaka és ettől totál kivagyok már bukva, hulla voltam, állandóan sírtam, éjjel-nappal mert olyan szinte kikészültem.

Az első válaszok között az volt hogy próbáltad hason altatni? Mert akkor jobban alszanak. Persze hogy nem próbáltam mert a védőnő óvaintett tőle. Rákerestem a neten is hogy mi a vélemény a hason altatásról és többségében mellette álltak, onnantól kezdte hason altattam és szuper lett minden.

Van légzés figyelőnk, azzal nyugtattam magam hogy ha baj van az majd becsipog, ha becsipog akkor meg hívom a mentőket és nem lehet baj-nem lehet baj-nem lehet baj.

Mellesleg a hason fekvés a gerincnek is jót tesz. Nyugodtan altasd hason.

A kórházban a szobatársam már 1 naposan is hasra rakta a babáját, persze neki volt már otthon egy kisfia, szóval tudta hogy nem lehet baj, én nem voltam ilyen okos akkor még.

2014. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Pár hetes korától hason alszik. Háton állandóan felébredt néhány óránként az ölelőreflex miatt... anyum egyszer letette hasra, és csodák csodája aludt :) A fejecskéjét mindig oldalra fordítja, nem túrja bele a matracba, én jobban féltem a felöklendezett tejcsi miatt fulladástól, mint hogy így baja lenne. Szerintem nyugodtan altasd éjszaka is hason.
2014. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

11 hetes a lányom. 3 hetes kora óta hason alszik. Előtte nem mertem hasra tenni, pedig van légzésfigyelőnk is. Hason sokkal jobban alszik. És a hason alvás a legjobb a csípőjének. Nyugodtan altasd hason.


Amúgy a bölcsőhalál nem azt jelenti, hogy megfullad a felöklendezett tejtől, vagy belefúrja a fejét a matracba és megfullad. Akkor beszélünk bölcsőhalálról, ha a pici annyira mélyen alszik, hogy egész egyszerűen elfelejt levegőt venni. Ehhez aludhat hason, háton vagy oldalt, teljesen mindegy. (Nem kioktatásnak szántam, csak lásd, hogy nincs köze a hasonalváshoz. :))

2014. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Akkor most már nem fogok aggódni hogy hason alszik,ő is jobbat alszik úgy.
2014. máj. 15. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!