Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok sírni a babátokat?

Ti hagyjátok sírni a babátokat?

Figyelt kérdés

Én soha nem hagytam, de már ott tartok, hogy 1 szabad percem sincs, mert ha nem lát, rögtön sír!!! Mit tegyek? Vagy ez így normális?

Egy 11 hetes kislány anyukája


2013. aug. 1. 08:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem baba már, de anno hagytam. Ha dolgom volt, bizony befejeztem. Persze előtte megbizonyosodtam róla, hogy nem éhes/szomjas/pisis/beteg.
2013. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

Ez így természetes...ha a baba sír, baja van.Ha nem éhes, nem kakis, nem fáj a pocija, akkor te kellesz.

A szabad perceket meg egy időre felejtsd el..ez ezzel jár sajnos.Fiam 3 hónapos koráig úgy zuhanyoztam, hogy az apjának adtam a gyereket, aki ordított..csak én kellettem...ez van..én ennyi időre hagytam csak sírni a gyereket, de akkor sem volt egyedül..csak akivel volt az nem kellett neki! :-D

2013. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Normálisnak teljesen normális, pont ebben a korban kezdik a szülők "kizsákmányolását", hiszen már ekkora csomó mindent megtanulnak ám. :-)


Nincsen semmi baj, nem kell egyből ugrani ha nyikkan. Hogy egy barátomat idézzem, neki sem jó, ha végül éhen hal az anyja mert enni sincs ideje. Szép lassan le fog szokni a különösebb indok nélküli sírdogálásról.


Apránként növeld a reakcióidőket az ilyen hisztikre és akkor megtanulja, hogy nem egyből jönnek ha sír, aztán már nem fog próbálkozni annyira.

2013. aug. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sírni nem hagytam, de nem is ugrottam az első nyikkanásra, azzal nem teszel jót. Ebben a korban még simán elvolt mással is a fiam, sőt teljesen jól elnézegette a dolgokat a játszószőnyegen. Most 14 hónapos, na most jön utánam mindenhová, mint egy kiskacsa, vannak hisztik is. Ez sokkal nehezebb számomra.
2013. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

Ên nem hagytam ês ugrottam az első nyikkanàsàra ...igazàbòl előbb mint hogy ő kigondolta.

Hordoztam őt, nagyon kiegyensùlyozott dackorszak nèlküli gyerek. A tesòjànak szintèn ugrok ő mosz 5 hòs.

ùgy gondolom nem ok nèlkül nyikkannak...

2013. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
A dackorszak nem attól függ, hogy ugrasz vagy nem. A gyerek habitusától már sokkal inkább.
2013. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

Én nem hagytam sirni. Valahogy nem birtam elviselni ha sirni hallom, még azt sem ha csak nyűglődött de nem sirt.

A sirástól/hisztitől a hajam az égnek állt.Igy nem hagytam soha magára, hogy had sirja ki magát.

Persze nem is ugrottam azonnal, de max.2-3perc után igen.

2013. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
37%
Pont egyik nap történt, hogy a kislányunk felkelt hajnali fél 3kor, és úgy 6ig bőgött. Kézben, ülve, állva, fekve, mindenhogy. Majd 6kor elegem lett, beraktam a kiságyba, kimentem cigizni az erkélyre, és mire visszaértem aludt, mint a bunda... Úgy látszik csak annyi kellett neki, hogy békén hagyjam. :)
2013. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Én sose hagytam sírni, nagyobb korában sem. Éjjel 20 hós koráig szopizott.Nem vártam meg míg sír, ha már mocorgott keltem hozzá felfele. Mindég vittem magammal ha ébren volt, épp ahol voltam. Míg pici volt a hordozóba volt a konyhapulton, vagy épp ahol tartózkodtam a lakásba, ha dolgom volt. Utána meg az etetőszékbe volt. Aztán meg jött/mászott mindenhova utánam. Nem lett felkapatva, megtanulta magát elfoglalni. Nem kellett állandóan szórakoztatni. Amikor nagyobb lett, szépen eljátszott egyedül a szobában, sűrűn ránéztem, meg ő is gyakran kijött hozzám a konyhába.
2013. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is 11 hetes a fiam,nem hagyom sírni. Annak oka van,ha sír egy ilyen idõs baba. Próbàld arra szoktatni,hogy egyedül is elszórakoztassa magàt. Úgy szoktam,hogy tisztàba teszem,szoptatom,büfiztetem (tehàt elvileg minden okê) lerakom szõnyegre vagy pihenõszêkbe,úgy,hogy én làssam,de õ engem ne. így elvan kb fêl ôràt,utàna nyöszörög,akkor odamegyek,foglalkozom vele,megint jô kedve lesz. Mióta így csinàljuk,alig sìr,tênyleg csak ébredéskor egy picit. Lehet àlmos,azêrt sír,nem?
2013. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!