Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hajlandó kúszni mászni?

Miért nem hajlandó kúszni mászni?

Figyelt kérdés
7 hónapos babám nem hajlandó kúszni! ! 4 hónapos korától járunk Dévényre. Minden csinált amit kellett csak furcsán tartotta a fejét. Kiderult hogy kevert laza és kötött izomzatu , de az is hazatértéken belül. Már szinte vért izzad vele a Dévényes mert nem hajlandó kúszni! Maximum magán körbe és néha pár centi előre de semmi. Lábát behuzza maga alá. Szépen ki is nyomja magát. Öt hónapisan ült fel először azóta stabilan ül. Rengeteget van földön. Már állandóan náthás annyit játszik lent. Kusztatjuk motiváljuk de nem és nem akar. Sírva fakad. ...környezetünkben meg már a fiatalabb babák is kúsznak. Amúgy örökké mosolygós vidám baba. Tapi tapizik, integet és több szót is tud. Én már annyit sírok emiatt. Tiszta görcs vagyok mert ugye s csapból is a kúszás mászás folyik. Teljesen kivagyok készülve. Közben meg már egy vagyont költöttünk Dévényre. Makacs nagyon makacs baba! !!

2014. máj. 17. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert csak 7 hónapos. Kúszni 9, mászni 11 hónapos korig kell, előtte nem hogy nem kell, de véleményem szerint barbárság ennyire erőltetni, de ezzel nem téged, hanem a "szakembert" minősítem.
2014. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De akkor miért van az, hogy ismeretségi körünkben a fiatalabb babák már szinte mind kusznak?
2014. máj. 17. 14:17
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Hagyjátok szegényt a saját ütemében fejlődni. A fiam is 7 hónaposan kezdett kúszni és csak 9,5 hónaposan mászni (előbb állt fel) és ma egy tökéletesen egészséges, örökmozgó 2 éves.
2014. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Vagy csodababákkal vagy körülvéve, vagy hazudnak neked. Van olyan baba, aki mászik 7 hónaposan, de nem mindegyik, sőt inkább az a ritka.

A mi lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni, utána pár nappal ült fel először és még egy hónapig támaszkodott az egyik kezével. 11 hónaposan állt fel és kezdett el kapaszkodva lépegetni és 15 hónaposan kezdett járni. Soha nem vittem semmilyen vizsgálatra, vagy tornára. Nem is küldött sehova az orvosunk, mert ez teljesen normális. Én sok babával találkozom, járunk különböző programokra és nem egy olyan baba van, aki a lányunknál is később csinált mozgásokat és ők is egészségesek. A lányunk már 2 éves és semmi baja.

Nyilván ha furán tartotta a fejét, vagy ha valóban van valami gond, akkor el kell vinni kezelésre, de az, hogy 7 hónaposan nem kúszik, mászik az teljesen normális.

2014. máj. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy egy 7 hónapos babának, amit tudni kell az csak és kizárólag a forgás mindkét irányba (hasról hátra és vissza). Ha még nem tudna ülni az sem lenne baj. 9 hónapos koráig a lányunk csak feküdt vagy hason, vagy háton.
2014. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónaposan kezdett kúszni fokozatosan. Most 10 hónapos, nem hajlandó mászni, de látszik, hogy lassan igen.
2014. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Hát már kéne neki. Én keresnék egy másik dévényest is, hogy nézze meg.

Az nagyon nem jó, hogy ilyen hamar felült.

2014. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mivel mi is hasonló cipőben járunk, a saját tapasztalataimat tudom leírni neked, hátha segít. Kislányom vállövi, nyaki hipotóniával született, 2 hónapos kora óta járunk dévényre. Ő még lassabban fejlődött, mint a te babád, a dévényes gyógytornász a manuális kezelés mellett ugyanúgy aktív tornáztatást is végzett, azaz kúszatás, mászatás, felülés gyakorlás, stb. Ez hozzá tartozik a kezeléshez, ezeknek a babáknak szükségük van efféle motivációra, segítésre is. A kislányom 6 hónaposan tudott fogni mindkét kezével, 9-10 hónaposan forgott stabilan mindkét irányba, egyéves kora után kúszott önállóan, és kb 14 hónaposan kezdett mászni, ezután ült fel. Sokszor volt neki is megtorpanás a fejlődésében, ilyenkor én is nagyon elszomorodtam, mert ugyanúgy, mint te, azt láttam, hogy már minden ismerős vele egykorú baba már jóval előrébb tart, de aztán mindig jött egy áttörés, és annak örültem. Most 18 hónapos, már a felállást gyakoroljuk, lassan egyedül, kapaszkodva fog sikerülni neki. Neki azt mondták, hogy enyhén hipotón, ehhez képest elég nagy a lemaradása. Mivel ő sajnos más területen is lemaradt (beszédfejlődés, -értés stb) most korai fejlesztőbe is járunk. Összegezve, ha úgy érzed jó kezekben van, akkor sok türelmet, és kitartást kívánok neked, valószínűleg a babádnak több időre van szüksége.Egyébként több előttem szólónak is igaza van, elméletileg van még ideje. Sajnos azt is látom, hogy ez néha már olyan, mint egy verseny, kinek a babája tud előbb ezt meg azt csinálni. Én egyébként a dévényes mellett neurológiára is elvittem a kislányom, így két szakvéleményem is van. Ja, és emelt családit kapunk, ami megkönnyíti a dévényes torna költségeinek kifizetését.
2014. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%
Ne erőltesd!Az én lányom 8,5 hónaposan kezdett kúszni,most 10 hós és még mindíg nem mászik csak kinyomja magát négykézláb és hintázik,felülni még nem tud magától!Nálunk a távirányító vált be mert azután indult el egyik percről a másikra úgyhogy csak nyugi és türelem nincs semmiről lemaradva!!!
2014. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! !!!!
2014. máj. 18. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!