Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hajlandó kúszni mászni?

Miért nem hajlandó kúszni mászni?

Figyelt kérdés
7 hónapos babám nem hajlandó kúszni! ! 4 hónapos korától járunk Dévényre. Minden csinált amit kellett csak furcsán tartotta a fejét. Kiderult hogy kevert laza és kötött izomzatu , de az is hazatértéken belül. Már szinte vért izzad vele a Dévényes mert nem hajlandó kúszni! Maximum magán körbe és néha pár centi előre de semmi. Lábát behuzza maga alá. Szépen ki is nyomja magát. Öt hónapisan ült fel először azóta stabilan ül. Rengeteget van földön. Már állandóan náthás annyit játszik lent. Kusztatjuk motiváljuk de nem és nem akar. Sírva fakad. ...környezetünkben meg már a fiatalabb babák is kúsznak. Amúgy örökké mosolygós vidám baba. Tapi tapizik, integet és több szót is tud. Én már annyit sírok emiatt. Tiszta görcs vagyok mert ugye s csapból is a kúszás mászás folyik. Teljesen kivagyok készülve. Közben meg már egy vagyont költöttünk Dévényre. Makacs nagyon makacs baba! !!

2014. máj. 17. 14:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
szia! nekem ugyanez a "problémám" már 8 és fél hónapos de a forgáson kívül semmit sem csinál, nem kúszik, nem mászik még csak ülni sem tud. Hiába teszem hasra ugyanúgy elkezd hisztizni vagy leteszi a fejét cumizza az ujját, viszont magakörül tud forogni, meg szépen kinyomja magát..rengeteg szótagot tud gagyogni, integet, utánoz bennünket, minden érdekli, minden után nyúl. Látszik hogy értelmes és semmi baja, de nem nagyon akar kúszni..és ugyanez van velem, az összes ismerősömnek akinek 2 hónappal született később a babája mint nekem, már ül, már áll a kiságyban, kúszik..én hiába teszem földre hason 1 másodperc múlva már átfordul, nem tudom gyakoroltatni sem..mondjuk nekem anyukám azt mondta én egyáltalán nem kúsztam hanem gurultam.. mindenesetre még várok, csak én "félek" a védőnőktől mert eddig mindennek úgy kellett lennie ahogy a szakkönyvekben meg van írva..én úgy gondolom egy gyerek nem aszerint működik, változó ki mikor érzi magát késznek, ahhoz h kússzon, másszon. De ha valami nem úgy történik ahogy a könyvekben akkor már teljesen ráijesztenek a szülőkre, hogy valami baj, máris gyógytorna meg mit tudom én, főleg ugye akinek első babája..nekem is kitalálták mikor 1 hónapos volt h alultáplált csak azért mert nem kereken annyi kiló volt mint aminek "kell" lenni 1 hónaposan..és már kérdezték h figyel-e egyáltalán a világra? ad ki hangot?? pár grammal volt "lemaradva a normálistól" és már fogyatékosnak hitték..hihetetlenül túl van minden komplikálva..minden rendben szerintem ne aggódjunk! :)
2014. máj. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem kell még kúsznia! Erőltetni meg főleg nem szabad! A korai felülés engem is zavar.

Kislányom 9 hónaposan kezdett kúszni, egy hétre rá mászni, 12 hónapos koráig mászott. Ma egy nagyon okos 4 éves. (Gyógyped.anyuka)

2014. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Jaj, ez az állandó verseny a babák közt....

Kérdező, inkább próbáld meg kiélvezni ezt a pár gyönyörű hónapot, mert meglátod nagyon gyorsan kisgyerekké cseperedik majd a babád. Akkor majd bánni fogod, hogy örökké csak aggódtál vmi miatt. Hidd el, jól fejlődik a babád, elkezd majd kúszni, ha megérett rá.

Amúgy enyém 8 hónapos, szintén nem kúszik-mászik, még ülni is alig tud, csak forog.

Neurológusnál voltam vele (mert korababa), megvizsgálták, mutattak pár otthoni gyakorlatot, és mondták, hogy ne aggódjunk, nem lesz gond vele.

Minden baba más ütemben fejlődik, ezt el kell fogadni.

A szuperbabákkal meg ne is foglalkozz....

2014. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szia, az számomra is furcsa, hogy előbb ül, de mégis úgy gondolom ,adj még neki időt, ne erőltetsd a kúszatást mert csak negatív érzelmekkel fogja társítáni és inkább csak hátráltatod a fejlődésben. Ahogy előttem is írták a fejlődés üteme egyedi, ne más babájából indulj ki, ne ijedj meg, ha eltér a nagy könyvtől. Tudom milyen nehéz várni, az én kislányom 9 hónapos, nagyon korán és nagy lendülettel indult a mozgásfejlődése. 4,5 hónaposan megfordult,majd a másik irányba is rá 8 napra, szinte azonnal próbálkozott a kúszással, fél évesen már ment is neki előre,ügyesen. Azt követően bő 2 hóig nem történt semmi, nem akart mászni, sem ülnil pedig sokat állt négykézlábra, más babák,akik később kezdték az előbb felsoroltakat már felültek, én meg már kezdtem aggódni (erre rátett egzakt lapáttal, hogy gyógytornász a végzettségem,de a fejlődésneurológiához nem igazán értek,tavaly diplomáztam,szóval bele is látok valamennyire, de nem is tudok eleget ahhoz, hogy megnyugodjak) aztán 8,5 hósan felkapaszkodott a kanapé szélén,tökéletesen állt és már pár lépést is meg tett így. Azóta már mászni is elkezdett egyre többet, de még mindig nem ül. Nehéz kivárnom, meg kell valljam, próbáltam már ültetni, de igyekszem elfogadni, hogy ő ilyen, nincs hozzá elég motivációja,hiszen imád hason játszani és állva meg elér olyan dolgokat,miket eddig nem, nincs szüksége egyelőre arra, hogy üljön,talán az utóbbi napokban már mutatott rá jeleket,majd meglátjuk,a lényeg, h teljesen egészséges,de nem a nagykönyv szerint fejlődik! Ami a babádat illeti,a saját tengelye körüli forgás már a kuszás előszobája,heteken belül elindul, meglátod, de ahogy írták már előttem, még bőven van rá ideje! Ha mindenképp aggódni "szeretnél" valamin, inkább a korai ülést vizsgáltatsd ki, de legalábbis ne forszírozd. Nincs semmi gond vele,hidd el, ne frusztráld se magad, sem őt! Kellemes babázást :)
2014. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

[link]


Íme- itt is le vagyon írva, hogy mit mikor kell tennie. Ne aggódj!

Az én kislányom szerintem extra ügyes, mert hat hós korára forgott, mint a ringlispír, rögtön kúszött is. Most hét hónapos és már négykézlábra állva hintázik, nemsokára mászni is fog szerintem, de egyáltalán nem ül még.

Nem értem Dévényes szakember miért erőlteti ennyire. Próbálj megnyugodni és kiélvezni a baba hónapokat!

2014. máj. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem "kell" még kúszni ennyi idősen, sok baba ekkor kezd el rendszeresen forogni. Nem értem 7 hónaposan ezt miért kell ennyire erőltetni. Az izomzata miatt figyelni kell rá és ha az átlagos mászás határához ér, akkor rásegíteni, ennyi, de a 7 hónap ettől még messze van.

(egy nem dévényes gyógytornász)

2014. máj. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Rengeteget kutyázik és azóta megkapaszkodva fel is állt háromszor! ! Úgyhogy újra megyünk devenyre. Én már mindent próbáltam. Félek, hogy ugyanúgy lesz mint a nagy gyerekemmel ( 10 éves) soha egy grammot nem kúszott mászott. Tanulási nehézségnek szerencsére nyoma sincs. Budapest egyik legnehezebb általános iskolájában 4, 8-as tanuló. Most lesz ötödikes szeptembertől. Gyönyörűen olvas, rajzol és a matek a kedvenc tantárgya. Tehát elméletileg nem lesz baj. De azért a kicsivel nem akarok újabb éveket izgulni, hogy vajon mi lesz. Ezért nem vagyok nyugodt, ,mert a nagynal is mindenki mondta, hogy legyek türelmes aztán meg állt és nagyon hamar ment is. Utána hiába a gyógytorna nem tudták ravenni a mászásra!! Közben ugye a csapból is ez folyik, hogy mennyire selejt lesz az ember ha nem kúszik mászik:-(:-(:-(:'(:'(
2014. máj. 29. 07:27
 18/24 anonim ***** válasza:
14-es vagyok,kicsit éltúlozzák azért, nagyon gyakran nincs összefüggés a kúszás/mászás kihagyása és a későbbi tanulási nehézség között,persze ,mint anya megértelek, én is nyugodtabb vagyok, hogy a lányom produkálja ezeket! Amit esetleg tenni tudsz, ne legyen annyit járókában, hogy legyen tere akár bebarangolni a lakást,ne pakold körül játékkal, hogy el kelljen mozdulnia, ha el szeretne érnu valamit ,de azért tegyél a földre is pár számára érdekes tárgyat, hogy ne akarjon mindjárt felkapaszkodni vagyis próbáld minél jobban arra sarkalni, motiválni, hogy helyet változtatni,bár felteszem, ezeket már így csináljátok. Jó az idő, vidd ki egyre többet, üljetek ki kertbe, parkban a fűre és hagyd hogy ott is bébarangolja a területet, ott nagyobb helye van, az enyém így kezdett el jobban mászni, ott volt rá szüksége! De ne érőltesd, pláne, ha sírva fakad, hidd el csak hátráltatja. Én nem láttam a babád, ezért nem kifogásolom a gyógytornász munkáját,de ha van lehetőséged, pláne,ha,Bp-en laksz, vidd el másikhoz!
2014. máj. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Járóka nincs. Kisagyba csak akkor van ha alszik. Egesznap földön van. Ha nem ér el egy játékot vagy keres mást, vagy képes akár hányasig ordítani:-(:-(:-(
2014. máj. 29. 08:13
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ennyire komolyan venni a dolgot, az én lányom szabályosan soha nem is kúszott, fura ugrándozó mozgással haladt, előrelökdöste magát, és úgy közlekedett hetekig, aztán 8 hónaposan kezdett el mászni.

A gyermekorvos szerint semmi gond nincs a mozgásfejlődésével, csak nála a kúszás kimaradt. Nem tragédia, annak idején nálam a mászás maradt ki.

2014. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!