Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány évesen hagytad egyedül a...

Hány évesen hagytad egyedül a vidéki nagyszülőknél a babádat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
1évesen,már 1 éjszakára otthagytuk!Elöször csak ugy hogy mi elmentünk bulizni és hajnalban oda mentünkmiis aludni,majd már ugy is hogy du. elvittük és másnap de.mentünk érte!
2009. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha rajtam múlik, akkor 10 éves kora előtt tuti nem! De azért,mert én nagyon nem bízom meg a vidéki nagyszülőkben. Sajnos akkor is csinálnak hajmeresztő dolgokat, ha ott vagyunk mi szülők is. (Nem figyelés, balesetek, a nevelési elveink és szokásaink direkt kijátszása, telebeszélik a gyerek fejét baromságokkal, stb.)

Szóval csak akkor mehet majd hozzájuk egyedül a gyerek, ha már képes lesz saját magára vigyázni, és tudni fogja magától is a "szabályokat". (pl. anyósom este 11-kor(!!!) nemhogy a lefekvést sürgetné, hanem még fagyievésre csábítgatja a 2 évest...)

2009. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 2 hetente járunk hozzájuk, olyan már 3-4 hónapos kora óta van, hogy mi délután programot szerveztünk, vagy este elmentünk az unokatesókkal beszélgetni, ő meg a nagyszülőkkel volt, nagyi fürdette, lefektette. Több napra, egész napra még nem hagytuk. Most 9 hónapos, most lesz először, hogy 3 napra elutazunk férjemmel, és a két nagyi jön fel hozzánk váltva, és ők lesznek a kisfiunkkal. De neki ez nem újdonság, mivel napközben is ők vannak vele, mert mi mindeketten dolgozunk.
2009. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tyű, este 11-kor fagyi evés? szegénykém..:(
2009. dec. 31. 11:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a nagyszülőtől függ.Barátnőm anyósa például annyira felelősségteljesn akart viselkedni a babával, hogy nehogy összecsípdessék a szunyik, hogy miközben a kislány a szobában aludt befújta azt szúnyogriasztóval.Szóval ilyen nagyszülőnél nem hagynám ott. De ha láttad már, hogy jól bánnak vele, és nem úgy értjük a vidékit, hogy buták, primitívek, hanem csak úgy hogy nem Pesten laknak akkor mért ne...
2009. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lehetne otthagyni kicsiként is.Feltéve ha nem kell még neki cici az evéshez. Persze először csak pár órára próbára merném, aztán ha minden ok, akkor talán többre is. Nálunk 2 évesen ment először több napra a mamához, de ő kifejezetten imádott ott lenni.
2009. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányom most a nyáron volt először nyaralni nélkülünk!Az édesanyám eljött érte, és elvitte egy hosszú hétvégére tőlünk 100km-re!Imádta a lányom!Mikor napközbe felhívtam nem is akart a telefonhoz jönni, mert annyira benne volt a játékba!Szerintem ennyi idősen simán lehet hagyni pár napot!
2009. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A vidékit természetesen nem úgy értem, hogy primitív, mert vidéken él, hanem úgy, hogy nem egy városban lakik a nagyi és az unoka.

Egyébként mi nem Pesten élünk, tehát nekünk Pest is vidék....

2009. dec. 31. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!