Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek egy 1 éves gyermek...

Szerintetek egy 1 éves gyermeket rá lehet valahogy "nevelni" arra, hogy tanuljon kicsit önállóan is játszani?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: lányom gyakorlatilag születésétől kezdve nincs jól el egyedül, max. 2-3 percnél. Kezdeti sírósság, hasfájás, nagyszülők dajkálása a mi kérésünk ellenére is...stb., valahogy sikerült úgy kialakulni, hogy alig van el a játékaival néhány percnél tovább. Se főzni,se mosogatni, se más házimunkát alig tudok csinálni mellette.Pedig nem rossz gyerek. Játéka rengeteg van, de sokszor semmi nem érdekli,oda se megy, csak ha odaülök én is és játszom a játékokkal, akkor odajön ő is játszani. Ha felállok egy idő után, akkor hisztiben tör ki, sírva jön utánam, kapaszkodik a nadrágomba.

Véleményetek szerint tudok ezen változtatni, nevelni, vagy alkati, esetleg idővel kinövi....mi erre a megoldás?


2014. máj. 21. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
nem lehet, a legtöbb ygerek ilyen, az a kevesebb aki elvan egyedül is. pár év mulva ár te fogsz könyörögni neki hogy csináljatok már együtt ezt azt. ez ilyen idöszak, használd ki hogy ennyit vele lehetsz.
2014. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, kihasználom, csak attól félek soha nem fog tudni majd egyedül is játszani, társ nélkül.
2014. máj. 21. 16:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ránevelni, majd kialakul.

A fiam is ilyen volt, hogy a wc-re nem tudtam elmenni, mert sírt utánam, vagy egyik kezemmel a kaját kavartam, a másik kezemben őt fogtam, mert már nem akartam, hogy sírjon.

Aztán megtanult járni, majd szaladni, felfedezte a világot, látott egy csomó érdekes dolgot és bár még mindig nagyon anyás, de jól elvan magában is.:)

Amúgy másfél évesen már eljutottunk oda, hogy tényleg lefoglalta magát pont elég időre.

Most, 3 és fél évesen meg már pláne elvan.:)

2014. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak "módszerek", ugyanakkor hozzátenném, hogy nagyon sok függ a gyerek személyiségétől - felnőttként is valaki inkább szeret egyedül pl. barkácsolni, míg másnak a társasági élet az igazi szórakozás.

[link]

[link]

2014. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nyugi ettöl még fog tudni egyedül játszani ez nem ennyi idösen alakul ki, hidd el 8 évesen nem fogja húzni a nnadrágodat állandóan.
2014. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom, ez már neked késő, de lehet nem.

Nem vagyok szívtelen, de én hagytam sírni 1 hós korától egy darBig.

10 oerc után megunta, majd játszott tovább.

Azon szerencsések közé tartozok így, akiknek 1,5 órát simán elvan a kiságyban es játszik.

Kösd le a figyelnét a kiságyba játékkal, ha sír akkor picit hagyod, majd bemész, negnyugtatod és kimész.


De minden gyerek más, szóval lehet hiába csináltad volna így egész pici kora óta.

2014. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelj màr egy èvesen?? A vàlasz nem. Majd ne fèlj 3 èvesen az orrodra csapja a szobàja ajtajàt hogy anyu ne gyere be! Mint az enyèm haha!
2014. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a megnyugtató válaszokat, akkor kétségbe nem esem. Csak néha vannak idegőrlő napjaim. :)
2014. máj. 21. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!