Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szólnátok ha anyósotok...

Ti mit szólnátok ha anyósotok vagy akár ki a családból bevágná, hogy ígyis-úgyis vesz egy babát kisfiatoknak?

Figyelt kérdés
Mikor ezt meghallottam azt hittem,hogy infarktot kapok. Eleve úgy jött látogatóba,hogy hozott egy szekeres kis pónilovat, a szekér rózsaysín lilával,a póni fehér. Messziről leír,hogykislányos.Férjem első szava is az vot,hogy lányos. De mikor bevágta,hogy vesz egy babát kisfiamnak azt hittem,hogy neki megyej. Amúgysem kedvelem nagyon,de azért ha már vesz valamit akkor olyat ami tényleg egy fiúnak való.
2014. máj. 22. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

A fiamnak van egy babakocsija és egy belevaló babája, 1,5 éves kora óta. Most 3,5 éves és éppen a babával alszik. Nincs ebben semmi. 2 éve szerves része az életünknek Dezső ( a baba). Időről időre előkerül, megeteti, elaltatja, oviba viszi, stb. Most, hogy jön a tesó, főleg fontos kellék, vele is alszik.

A barátnőm kislánya meg autópályát kért 2,5 évesen, meg barkácskészletet, tűzoltóautót.

Amin esetleg kiakadhatsz az nem az, hogy babát akar venni anyósod, hanem, ahogy közölte. De én ezen sem akadnék ki. Más korosztály, úgy érzik mindent tudnak, mindent lehet nekik. :) Inkább beszéljétek meg, hogy a kisfiaddal együtt kiválasztjátok azt a babát. Hátha a közös program lendítene a kapcsolatotokon.

2014. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
A fiam is kapott babát (fiút), amikor a tesóját vártam. Mérsékelten játszott vele. Viszont a húga rózsaszín babakocsiját előszeretettel tologatja a lakásban. A kicsi meg autózik és brümmög hozzá. Szerintem ettől semmi bajuk se lesz.
2014. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi baj azzal ha babázik a fiú,nem lesz ettől baja,én si számtalan olyan játékot kaptam ami vacak volt mégis megköszöntem eltettem,csak kedveskedni akarnak,de szerintem.
2014. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem kellene szülnöd, ha ennyire rosszindulatu, agressziv vagy! A férjed csodàlom, hogy kitart melletted!! az én anyosom is hozta mindig a cuccokat, de én hàlàs voltam, nemhogy elmebeteg:D
2014. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fiam együtt játszott az unokahúgaimmal. Egyik csajszi kedvence egy kopasz baba, viszi mindenhova. Kisfiam akkor látott először ilyet, de megfogta, és megpuszilta a babát, tök boldog volt vele. Rá 2 héttel egy gyereksarokban volt egy hasonló baba autósülésben. Odament, megigazította a karját, mert be volt szorulva. Gondolkoztam, hogy veszek neki egyet. 17 hónapos lesz. Nem hiszem, hogy identitás zavart okozna neki. Ő nemtől függetlenül úgy bánik a babával, ahogy tőlünk azt látta.
2014. máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Gyermek pszichológus vagyok. Ne félj, a fiúknak kimondottan javasolt, hogy legyenek "lányos" játékai is, pl főzőkészlet, baba. Szerepjátékok révén fejlődik a kis személyiségük, sokkal hasznosabb, mintha örökösen kisautót kapna. Felnőttkorban is mennyivel szimpatikusabb, ha az apa képes gyengéden foglalkozni a gyermekével, vagy besegít a házimunkát, mint hogy sörrel a kezében mindent a nőre hagyna. Az ilyen irányú nevelés elkezdésére pl tökéletes ajándék egy baba.
2014. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!