Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szólnátok vagy tűrnétek...

Ti szólnátok vagy tűrnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk. Felettünk szintén kisgyerekes család (2,5-3 éves lehet a kisfiú). A nappalokat elviselem,de az estéket már nem bírom. Tudom, hogy kicsi a gyerek, de szerintem már lehetne neki egy kicsit parancsolni.

Szóval:

Reggel 6kor elkezdi a visítást, sírást, ordítást. Ha megy el itthonról szintén ordít, ha hozzák haza (kb este 8 körül és este 11kor még fenn van!!!)ordít. Még addig elviselem mikor a babámmal vagyok, mert néha fel sem veszem. DE! Mikor este már itthon van akkor iszonyat zajt csap, dübög, kalapálja a padlót, ugrál (majd leszakad a csillár), minden lehetséges zajt amit csak el tudtok képzelni , mindent elkövet. Az elmúlt fél órában 7x kellett visszaaltatnom fiamat (4,5 hónapos - aki már este 9kor alszik,vagy hamarabb!!!!!), mert állandóan felriadt. Nem az első eset, hogy ezt csinálja. Tudom, hogy gyerek, de néha már sok amit csinál, főleg este. Mit tegyek?!


2014. márc. 25. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Na én ezért nem laknék panelban :)

Egyébként semmit sem tudsz tenni, azon kívül, hogy szólsz az anyukának. De elérni úgy sem érsz el vele semmit, azon kívül, hogy megsértődik majd gondolom. Én inkább elköltöznék egy kertes házba.

2014. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Határozottság és udvariasság! Felmennék és elmondanám a gondom. Próbálnék nem felháborodott és ingerült lenni, szépen elmondanám, hogy ez nekem így nagyon nehéz, megértem, hogy még kicsi a gyerek, de próbáljanak meg tenni valamit, legyenek tekintettel másokra. Hidd el, ha normálisan közelítesz, akkor talán kaphatók a változtatásra. Talán eszükbe fog jutni a következő alkalommal, hogy rászóljanak a gyerekükre. Biztos, hogy teljesen nem fog megoldódni a dolog, csak az idő hoz majd változást, ahogy nő, egyre kevesebbet fog szaladgálni, ugrálni. Szóval légy határozott és állj ki a gyereked mellett. Kesztyűt fel, de csak udvariasan, hogy ne veszekedés, hanem remélhetőleg partnerség legyen belőle.
2014. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

ez aztán a hasznos tanács, költözz el :D


Minket egy csodás alsó szomszéddal áldott meg a sors. A kislány max. 10 éves lehet. Az anyuka egy idegbeteg. Hajnal 2-3kor a kislány még ébren van, az anyja folyton üvöltözik vele. A kislányom még csak 1 hónapos, így nem zavarja, de minket igen. Én ledörömbölök nekik, a radiátoron, a padlón, akárhol, és akkor elhallgat.


Szerintem te menj fel és szólj neki normális stílusban, hogy pici babád van és legyen szíves legalább este megfékezni a gyerekét, mert a tiéd nem tud tőle aludni. Sőt, ha a helyedben lennék, azt is megkérdezném, hogy 11kor miért van még fent egy 3 éves gyerek?

2014. márc. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen, mert kertes házba költözni panelből egy nagyvárosban az bizony így megy: elhatározzuk és már valóra is válik...


Amit ténylegesen tehetsz, az mindössze az, hogy amikor már késő van (10 óra után), felmész és szépen udvariasan megkéred őket, hogy ha van rá mód, akkor egy kicsit próbáljanak csendesebbek lenni, mert a babád állandóan felriad a zajra, megijed tőle és sír, plusz párod is fáradt az egész napos munka után, szeretne ő is pihenni, de ilyen körülmények között nem tud. Ezek után legyél nagyon kedves, érdeklődj a gyerek után, hogy mennyi idős, hova jár bölcsibe, miket szeret csinálni, stbstb. Magyarul nyálazd össze a szomszédot, hátha megesik rajtad a szíve. Mert ha csak szimplán odamész és kiosztod, hogy egy ekkora gyereknek ilyenkor már aludnia kéne, nem pedig a szomszédokat őrületbe kergetni, akkor bedühödik rád, és annál inkább csinálni fogják. De ha barátkozni kezdesz vele (még ha állatira nem is füllik hozzá a fogad - és nyilván nem), akkor van rá esély, hogy megpróbál rád tekintettel lenni.

2014. márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azon én is csodálkozok, hogy miért van fenn egy 3 éves ilyen későn, de hogy bír felkelni reggel 6kor. Jaj azt nem is írtam, hogy reggel 6kor a nagymama is rátesz egy lapáttal, olyan hangosan beszél és sikítozik ő is a gyerekhez,hogy nem lehet rá nem felkelni.
2014. márc. 25. 22:14
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha még holnap is ez fog menni akkor felmegyek, elviselhetetlen, még mindig kopácsol.
2014. márc. 25. 22:16
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem menj most. :)
2014. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Pedig csak a költözéssel szünne meg ez a probléma...

Szerintem hiába fogsz felmenni, bármilyen hangsúllyal, nem sokat fognak változni a dolgok.

Szóval leginkább, ha nincs lehetőségetek elköltözni, akkor meg kell szokni.... talán majd kinövi a gyerek.

:(

2014. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én is kedvesen jelezném a helyedben..és azért azt ne felejtsd el,hogy a te gyereked sem lesz mindig 4hónapos...2-3 évesnél a dackorszak szörnyű tud lenni...Eddig is ilyen volt minden,vagy csak mostanában?Ha mi panelban laknánk,akkor az utóbbi 2hónapban tuti tőlünk is megőrülnének a szomszédok...a lányunk mindenért hisztizik,vinnyog,csapkod..én tudom mi az oka(testvére született)de akkor is nehezen viselem,azt hiszem kezelni is tudom,de időbe telik,h lecsengjen..képzelem,h ez egy idegennek milyen lenne..lehet pont azért veri földhöz magát és ordít,mert le akarják fektetni,de ő nem akar,reggel meg azért,mert fáradt és felkelni nem akar..
2014. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem ti laktok alattunk? :-)

Nálunk két kis gyerek van. Próbálom őket fékezni, még soha nem szólt senki, amin néha csodálkozok is. Sajnos, nem tudok mindig rájuk szólni, ha épp futnak egyik helyiségből a másikba, vagy leejtik a fakockát. Annyit szoktam kérni, hogy a koppanós játékokat lehetőleg a szőnyegen használják. Itthon vastag zokniban vannak, vagy puha talpú papucsban, az halkabb, mintha benti cipő lenne. Labdát/ping-pong labdát, csattogós lepkét, járművet a lakásban nem engedek használni.

Néha én is ordítok velük, de csak ha 100-adjára sem ért a szóból, és mondjuk két mondat erejéig tart a vita.

Mostanában kezdte el a nagyobbik, hogy ha valami nem tetszik, teli szájjal elkezd bömbőlni. Tuti hallják a szomszédok. DE(!), mindettől eltekintve, normális, jól nevelt gyerekek, a fölöttünk és mellettünk lakóknál nagyjából ugyanez a felállás , mint nálunk, csak nálunk két gyerek van, míg az említetteknél egy.

Azért van fönt 11-kor a gyerek, mert 1: ha még nem ovis, akkor későn kel, 2: túl sokat hagyják aludni délután, 3: nem lenne igénye már a délutáni alvásra, ezért este nem bír hamarabb elaludni.

Ha nekem szólna be valaki azért, hogy hangosak a gyerekek, én elmondanám, hogy sajnálom és biztosan próbálnék tenni valamit az ügy érdekében. Nade, ha azért szólna be valaki, hogy miért van ébren a gyerekem 10-kor, azt elküldeném melegebb éghajaltra, mert az ég világon már mindent kipróbáltam, hogy korábban aludjon el, csak sajnos úgy tűnik az én gyerekem ilyen későn elalvós fajta, pedig fél hétkor kelünk.

És hidd el kedves kertes házba invitáló válaszoló, mennék én ha tudnék, csak sajnos nincs rá lehetőségem. ÉN sem arról álmodoztam, hogy halljam szombatonként a mellettünk lakó bulijait, ami sokkal kevésbé tolerálható szerintem, mert félig felnőttnek már tudni kéne, hogy más embereknek szüksége van a pihenésre, míg az én fiaim "csak" az életkoruknak megfelelően viselkednek.

2014. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!