Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szólnátok ha anyósotok...

Ti mit szólnátok ha anyósotok megpofozná a babátokat?

Figyelt kérdés
tegnap a 19 hónapos fiam lelökte igaz direkt anyósom távirányítóját az asztalról erre ő visszakézből megpofozta a fejét!megmondtam neki hogy ezt nagyon nem kelett volna!elvettem tőle és átmentünk a mi szobánkba.mondtam a páromnak hogy mi történt erre annyit mondott hogy ez nem volt szép dolog tőle.mondtam neki hogy ennyit tudsz mondani?erre azt mondta hogy nem volt ott ,nem látta akkor mit mondjon??teljesen ki vagyok.nagyon összevesztem a párommal tegnap.hogyan pofozhatja fel anyósom a fiamat???soha többet nem bízom rá egy percre sem.sajnos elköltözni nem tudunk,ugy hogy együtt kell vele laknom.olyan ideges vagyok,aludni sem tudtam.lehet csúnyán hangzik de legsztívesebben falhoz vágnám anyósomat. ezek után hogyan lakjunk együtt?ha csak meglátom elkap a harag és fel tudnám pofozni!!
2014. febr. 13. 08:08
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
71%
Én határozott vagyok és a párom is. Ilyen esetben pakolunk és megyünk, de szerencsére egyik szülőnk sem merne ilyesmit tenni! Elég komoly következményei lennének. Aki nem tud beszélni a gyerekkel, az ne kommunikáljon vele! Nem érdekel, hogy mások szerint semmi baja nem lesz egy pofontól, én hiszem, hogy azért vagyok felnőtt, mert megtanultam (ha pedig nem, akkor van annyi intelligenciám, hogy most megtanuljam), hogyan kell bánni egy gyerekkel, és abba nem fér bele az ütögetés.
2014. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
80%
Felnőni, elköltözni. Gondolom ideges, hogy ott maradtatok a nyakán egy gyerekkel!
2014. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
61%
Márpedig a férjednek kell!!! kiállni érted és a gyerekedért. Megmondani drága anyukájának, hogy ő NEM pofozhatja fel a gyereket, még akkor sem, ha kiszolgáltatott helyzetetekben ott kell laknotok és azt hiszi, mindent megtehet. Egyébként én keresnék más lakást. Ez igy nem jó. Lhete, hogy anyósod szeret benneteket, de neki is feszültséget okozhat ez az egész, hogy ott laktok egy rakáson, sokszor ő már pihenni szeretne. Lehet, hogy csak az idegtől eljárt a keze. Én beszélnék vele a helyedben. Úgy tenném, hogy elmondanám neki, hogy ez rosszul érintett téged, nem szeretnéd, ha ez többször előfordulna. Bár megérted, hogy esetleg ideges és feszült, hálás is vagy neki, hogy itt lakhattok. De azért gondoljon bele, hogy nem csak ti szorultok rá, hanem egyszer ő is fog rátok és nem ártana arra gondolni, hogy ki mit tesz. Stb... Szeretnéd megkérni, hogy ne tegye többet, mert te nem igy akarod nevelni a kisfiadat és a nevelés joga még igy is csak a tiéd és a fiáé. Én a helyedben a férjemet kérném meg, hogy beszéljen vele, ha nem áll ki értetek, én komolyan elgondolkodnék... Ki is ez az ember, aki Velem? van.
2014. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
74%
Költözz el! Ne haragudj, igen csúnya dolog, hogy felpofozta a kisgyerekedet, de valószínűleg nem az ő korosztályának, meg habitusának való állandóan a kicsit hallgatni, és elviselni folyamatosan. Nem szabad anyós nyakára szülni, és gyereket nevelni. Menjetek a te szüleid nyakára, vagy albérletbe. Ennyi. Egyébként jól megszívatod, ha többet nem bízod rá!
2014. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
79%

Két változat van:

1. Ahogy az előttem szóló írja: megbeszélitek a dolgot. Mindenkinek feszültséget okoz, ha együtt kell élni hosszú távon, főleg, ha más nevelési elveket vallanak.


2. 19 hónapos már nem kicsi, visszamész dolgozni, így lesz elég pénzetek ahhoz, hogy költözzetek. Akkor megteheted, hogy elkerülitek anyóst, de addig nem. Az ő háza, az ő vára...ahogy a régi mondás tartja.

2014. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
28%
Ne haragudj, de lehet egyszer még hálás leszel ezért a pofonért. Biztos nem csinálja meg még egyszer. Nyilván, ha ez rendszeres és minden konfliktust így kezel a mama az más, de egy ilyen eset még nem ok a költözésre. Ha minden rá van hagyva annak később az életben rá nézve is káros következményei lehetnek, mert ugye nem tehetünk meg mindent, amit éppen kigondolunk. Kellenek már ilyen kis korban is határok. A mai szülők mindent ráhagynak a gyerekre vagy azért, mert úgy gondolják, hogy akkor lesznek jó szülők ha hagyják a gyerek akaratát érvényesülni vagy le se szarják a gyereket és így kompenzálnak. Arról nem is beszélve, hogy ezek a gyerekek szenvednek a leginkább már az óvodába is,hiszen ott nem ők diktálhatnak. Tudom, hogy eltértem a tárgytól, de szerintem amíg ez nem rendszeres nem ok a költözésre.
2014. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
58%
Az erőszak erőszakot szül. Majd ő is így oldja meg a problémáit. Ez nem most fog jelentkezni. Egy ilyentől is sérülhet.
2014. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:
hát ez szép!jóformán itt mindenki anyósomat sajnálja és még én vagyok a hibás!igazatok van akkor ezek szerint nyugodtan nézzem el hogy üti a gyerekemet!sajnos elköltözni nem tudunk és igazából a párom szerintem nem is akar!!arra számítottam hogy majd itt kapok egy kis támogatást de úgy látom szegény anyósomat kell még sajnálni ezek szerint!!!!
2014. febr. 13. 08:36
 9/56 anonim ***** válasza:
66%
szültél nyámnyila anyucipicifiának, dolgozni büdös, de TE sírsz..nézzél magadba!
2014. febr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!!nem volt mindig ilyen a párom!!és nekem nem büdös a munka!!!
2014. febr. 13. 08:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!