Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szólnátok ha anyósotok...

Ti mit szólnátok ha anyósotok vagy akár ki a családból bevágná, hogy ígyis-úgyis vesz egy babát kisfiatoknak?

Figyelt kérdés
Mikor ezt meghallottam azt hittem,hogy infarktot kapok. Eleve úgy jött látogatóba,hogy hozott egy szekeres kis pónilovat, a szekér rózsaysín lilával,a póni fehér. Messziről leír,hogykislányos.Férjem első szava is az vot,hogy lányos. De mikor bevágta,hogy vesz egy babát kisfiamnak azt hittem,hogy neki megyej. Amúgysem kedvelem nagyon,de azért ha már vesz valamit akkor olyat ami tényleg egy fiúnak való.
2014. máj. 22. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Mivel indokolja, miért erőlteti ezt megkérdeztétek? Amúgy baja nem lesz egyetlen kisfiúnak sem ha babával játszik, de azért fura, hogy ilyenekkel állít be...
2014. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez így ebben a formában túlzás, de! Egy gyereknek ellentétes nemű játékok is kellenek, mert ez segíti a fejlődésüket, az Én kép kialakítását. A fiúknak is szükségük van babára, illetve a lányoknak is autóra. Nem kell ezt annyira drasztikusan felfogni. Viszont anyóst nem ártana helyretenni, mert mindennek meg van a módja.
2014. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha olyat hoznak a gyereknek, amit nem szeretnék neki odaadni, akkor amint kiteszi a lábát a vendég azonnal elrakom és többet nem veszem elő. Később így vagy úgy, elkerül tőlünk.
2014. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Nincs bajom az ilyen jellegű "ellentétes" játékokkal. A fiamnak én magam választottam egy fiú-barát-babát. Miért kell ettől infarktust kapni? Miért ne játszhatna a fiad pónilóval? Azért mert rózsaszín? Nem lesz tőle beteg, sem abnormális. A játék az játék.
2014. máj. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Ó, ha tudnád mennyi sz@r játékot kaptunk már anyóstól, és még mennyit kapunk ezután... Nekem van fiam is, lányom is, így a nembeli különbségek nem számítanak, de kacatból van elég. Mi is hiába mondtuk meg, hogy ELÉG, megsértődött, majd folytatta. Időnként összeszedem a fölösleges játékokat (vagy ha olyan oda sem adom nekik), és vagy kuka, vagy ha használható, akkor mennek valamelyik szeretetszolgálatba.


Anyósod annál inkább vesz "nem megfelelő" játékokat, minél inkább ellenzed. Ez nem a gyereknek szól, hanem neked. Struccpolitika.

2014. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mi sem nagyon kaptunk még normális ajándékot. Kb. 4-5 év múlva lesznek jók a ruhák is, és a játékot is szerintem csak leveszik a polcról, hogy jó lesz ez. Én már nem foglalkozom vele. Én veszek rendes kisfiúnak való játékot, ami neki való korosztályban is és ennyi.
2014. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

fiam van, autó mániás egyébként, de 1 és 2 éves kora között egy rózsaszín játék babakocsi volt a mindene. még az utcán is sétáltunk vele. igaz nem babát tett bele hanem autókat, de engem pont nem érdekel, hogy lányos vagy nem lányos játék.

nem túlzás egy kicsit infarktust kapni egy játékbaba miatt?

2014. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Hogy mit szólnék? Semmit. Vegyen, ha szeretne, a babám meg játszik vele ha szeretne, ha meg nem (és mivel fiú, ez a valószínűbb), akkor meg nem játszik vele. Az egyetlen hátránya, hogy foglalja a helyet, azt meg kibírjuk a többi játék mellett.


Eszembe nem jutna felháborodni egy ajándékon, akármilyen hasztalan is, hiszen a semminél több. (Jó, a veszélyes, káros dolgok persze kivételek)


SZóval szerintem nem sok értelme van felháborodni, több okból sem:

1. Ha téged akar ezzel szivatni, akkor csak örül, hogyha felveszed a dolgot.

2. Ha nem azért veszi, hanem jó szándékból, akkor meg végképp nem értem mi a baj vele???

2014. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

őszintén?

nem ezek a problémák! igenis szívesen babáznak a kisfiúk is, belőlük egyszer apuka lesz, nem kell elnyomni, hogy baba csak anyuka kezébe való. én örömmel nézem, ahogy a 2 éves kisfiam altatja, ringatja a nővére babáját.

anyóssal kár ezért összeveszni. vegye meg, aztán vagy használja a fiad, vagy nem.

2014. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Én is egy kicsit túlzásnak érzem a felháborodásod. Gondolj bele, ahol fiú-lány testvérek vannak, ott a fiú csak az autókkal, a lány csak a babákkal játszik? Az oviban sem leszel ott, hogy megmond hogy mivel játszhat és mi a fiús.

Ettől semmi baja nem lesz. Megnézi, játszik vele néha-néha és ennyi.

2014. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!