Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a gyereked...

Mennyi idős volt a gyereked mikor önállóan evett?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Kanállal érted? A nagyobbik fiam bölcsiben tanult meg 2 évesen. A kicsi sokkal önállóbb, ő már 11 hónapos kora óta egyedül kanalazik, most 20 hónapos, már villát is használ néhány hónapja.
2014. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15-16 hónaposan kezdte el, addig esze ágában nem volt. Elsőre a kelkáposzta főzelék volt az, amit egyedül evett meg kanállal. Villával már előtte is evett, mert pl a virslit könnyű volt felszúrni, és élvezte. De úgy, hogy ne egye le magát vagy ne legyen a háta közepe is kajás, azt a bölcsiben sajátította el. 19 hónaposan lett bölcsis.
2014. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak néha 6 hónaposan engedtem hogy egyen :D de csak turkált benne a kanalat eldobta és belenyúlt kézzel úgy tömte a szájába közben dumált egyfolytában nagyon aranyos volt :).
2014. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mind a kettő egy éves kora körül, fiam engedte,hogy néha etessem,de lányom nem, akkor sem ha több ment mellé mint a szájába!
2014. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A14,5 hónapos volt, mikor már kanállal, meg a saját kis műanyag villájával evett. Igaz, sok még mindig félremegy, 19 hós, de mostanság már egyáltalán nem engedi, hogy én etessem, csak egyedül szeret, akkor eszik többet, meg jót.
2014. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1-es igen kanálra gondoltam :) az én kislányom 13hónapos és már 2-3hete nem engedi hogy etessük kész szenvedés egyedül szeretne enni :) igaz most még sok a ruháján landol.
2014. máj. 23. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az én kicsimnél is volt egy ilyen időszak, hogy nem engedte az etetést, mindenképpen egyedül kellett. Annyit sikerült nagy nehezen elérnem, hogy ott ültem mellette egy másik kanállal. Ha nagyon nem sikerült a kanalára ügyeskednie a kaját, akkor én a másik kanállal ráraktam, mert azt nem szerettem volna, ha a sikertelenség a kedvét szegje. Meg amikor nagyon nem talált a szájába, akkor kanállal odahúztam neki az arcáról. Mostmár ha érzi, hogy csorog az ennivaló az állán, akkor magának visszakanalazza. :) És már néha én is etethetem újra, ha pl. sietni kell, vagy olyan helyen vagyunk. Gyakorolniuk kell a konyhánk kárára is, de olyan hamar megtanulják egyébként! :)

2014. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!