Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 3 hós babámmal nincs...

Lassan 3 hós babámmal nincs időm semmire! Mit csinálok rosszul? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Alig alszik napközben! Ez azt jelenti,hogy felkel 6kor enni,tekereg,kakil egyet aztán 7 felé megint alszik.8 felé ugyanez kaki nélkül9kor még alszik kicsit (ilyenkor én beveszem a reggeli gyógyszerem,tornáztatom,próbálok pihenni vele tisztába teszem és alszunk..ez volt az első kelés.Második után reggelizni van időm mert megint ébred. szóval ezután kb 20 perces alvások,de napi kb 3x egészen estig.Ha ébren van és leteszem kb 15 percet marad el egyedül,kb arra van így időm,hogy összerámolok,bedobok egy mosást,kiteregetem az előzőt.Mindennel elvagyok maradva,magamraa sincs időm,valamit én csinálok rosszul biztos.De ti hogy csináljátok,hogy még a háztartást is vezetitek?Amúgy most tettem le,kaja,közbe gépnél vagyojk,zuhany és alvás. éjjel 2x kelés és előröl minden.

2014. máj. 23. 22:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem csinálsz rosszul semmit. Az én lányom is teljes embert kívánt ennyi idősen, meg még később is (nem akarlak elkeseríteni). Sőt, volt, hogy két egész embert. Tápszeres, ezért korán hozzátáplált baba. Mire a kaját elkészítettem, meg etetés után elmosogattam, rendbe tettem a dolgokat, addig is kellett valaki hozzá. Persze nem volt mindig 2 ember, de úgy aztán tényleg kemény volt. Sírni sose hagytam, egyszerűen nem bírtam.

7 hónapos is elmúlt, amióta vannak negyedórái, amikor önálló foglalkozás van. Nálunk a legnagyobb siker a járókája, tetszik neki nagyon, hogy mobil, oda közlekedik, ahová szeretne. Ezen túl igaziból 5-10 percnél tovább most sem szeret, nem is igen bír lenni egyedül.

Megmondom őszintén, amikor mások kiegyensúlyozottak, van idejük a háztartásra, önmagukra, a gyerek sose sír, sose nyűgös, sose beteg, szépen játszik meg alszik, attól nekem már égnek áll a hajam.

Nálunk még most is csak ritkán van olyan nap, hogy van alkalmam rendrakásra, minimál takarításra. És igen, hulla fáradt és kimerült voltam. Most is gyakran érzek így, de mivel már szépen nyílik ki az értelme, sokkal szórakoztatóbb is az együttlét, játék, mese, éneklés, mondókák.

Szóval én a magam bőrén tapasztalva azt mondom, nehéz, bármennyire is gyönyörű...

Napirendet erőltetni egy gyerekre úgy, hogy neki más igényei vannak - el nem tudom képzelni! Sokkal inkább fordítva. Minimum hónapokig ő alakítja a szülők (de mégis mindenekelőtt az anyukája) napirendjét.

Kitartást kívánok Neked!

2014. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
17%

Nekem sincs mindig időm, hogy elvégezzem a teendőket. Hiába van nagyon jó kislányom, neki s vannak rosszabb napjai. Ez van.


Azért meg ne "álljon a szőr ahátadon",mert van olyan, akinek nyugodtabb babája van.


A napirend megigenis kell. Úgysem tudodtartani pontosan, de a baba így tudja, hioy mikor mi következik, nem beszélve magamról.


Azért sír SOKKAL kevesebbet, mint pl. barátnőmé, mert ha egyet is sír rögtön ugrál ida-viddza, hogy miért sír.

Nekem ilyenek nagyon ritkán vannak.

Ismerem, hogy mik az igényei.


Hidd el kérdező, ÉN IS TAPASZTALATBÓL mndom, a napirend igen jó hatással van mind a kettőtökre.

2014. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a válaszokból is kitűnik hogy ez folyamatos mérlegelés a háztartás és a babával való foglalkozás között. 1es szerintem azért lettél lepontozva, mert egy átlagos baba soha nem játszik egyedül 1,5 órát max , ha az anyja hagyja üvölteni és hozzászokott az egyedüllethez, vagy ha extrém nyugodt típus. Nekem úgy volt hogy az első mellett semmit nem tudtam csinálni, nem szopott, az egész napom elment fejessel, cumi sterilizalassal, napi 3-4 órát sétáltunk kint, különben ordított, itthon tornaztattam, nem aludt sem éjjel, se nappal, hadd ne reszletezzem hogy nézett ki a lakás... Erre itt a második aki nyugodt, szopik, sokat alszik, mindenre van időm.. Pedig mindent ugyanúgy csinálok... Szóval nem a te hibád. Ja, és még annyi, hogy egy percet sem sajnálok, amit első babámra szántam. Raerunk sokat takarítani főzni, ha kirepulnek de ez az első két év pótolhatatlan! Most foglalkozz vele, amíg lehet!
2014. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Inkább legyen ilyen nyugodt, mint másé.

Ha valaki azért pontoz le mert irigy, akkor sárguljon csak!:-)

Szerencsés vagyok,, hogy ilyen gyerekem van :-)!

Aki meg lepontozott, ettől nem nekem lesz rosszabb... :D

Hajrá!

2014. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

na jól van egyes de azért az mégis meglepő hogy egy 8 hónapos baba majd 2 óra hosszát eljátszik egymaga a kiságyába úgy hogy meg se nyikkan..( bár az egyik kommentedbe el is szóltad magad,hogy kőkeményen dolgoztál azon hogy ez így legyen!Nagyjából el is tudtuk képzelni,hogy mi volt az a kőkemény munka:hagytad sírni a kiságyába ő meg szegényke egy idő után hozzá szokott,bele tőrödött és most már nem is hív!!

Egyáltalán egy 8 hós baba mit keres majd 2 órát a kiságyba??Akinek már ilyenkor kúszni-mászni,mozogni,felfedezni,rámolni "kellene"??


Szóval valószínű ezért lettél lepontozva mert ez nem a nagy átlag!

2014. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem kárörvendésből mondom,de örülök,hogy tudom,hogy mások is vannak íg ,mert talán tényleg nem én csinálom rosszul,hanem csak ilyen típus a babám.Ezt így is szerettem volna,hogy akkor szopik amikor akar pl. De így minden más , játék,pihenés is az ő "időbeosztása" szerint megy.Egyedül a fürdés van időben,olyan 7 és 8 között.Nem bánom ,hogy ez van,végül is erre kaptam a 3 évet,amit neki szentelek,csak az érdekelt volna,hogy van-e olyan,aki még a háztartást is normálisan vezeti?Ráadásul 3 gyereket tervezünk a férjemmel,2-3 év külömbségekkel és megkérdezte tőlem,hogy fogom csinálni,ha már most kiakadok,hogy nem megy a háztartás. Ma egyébként 1-2 órára muszáj volt leadnom a párom anyukájának a babót,hogy kitakarítsak,mert rosszul érzem magam a kupiban és szerintem a baba is.Nem beszélve a sok porról,ami a jó időben összegyűlik a szobákban.
2014. máj. 24. 22:32
 17/18 anonim ***** válasza:
Férjed nem segít mondjuk megjegyzések helyett? :-) Mi hétvégén együtt takaritottunk, mert hétköznap egyedül nekem sem ment.
2014. máj. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Egy rossz szavam sem lehet a páromról! A rendes munkája után vagy előtt még a maszek munkáját is csinálja.Volt hogy hazajött este 10 után és akkor állt neki takarítani,hogy segítsen. Ráadásul a melóhelyén állandó szombati túlóra van.Rengeteget segít a babával is.
2014. máj. 26. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!