Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy 3 gyerek? Érvek,...

2 vagy 3 gyerek? Érvek, ellenérvek? (ha anyagilag nem lenne probléma)

Figyelt kérdés
Melyik nehezebb, melyik "jobb"?

2014. máj. 25. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk ugyanez a helyzet. 3-at szeretnénk, anyagilag nem probléma. Én úgy gondolom, hogy elsősorban az a kérdés, hogy a szülők bírják-e türelemmel, energiával és vágynak-e harmadikra. Ha igen, akkor ez olyan érv, ami mellett minden más eltörpül. Három gyerek biztosan nehezebb (mi még nem tartunk ott, de nemsokára :)), de hogy kinek-melyik a "jobb", azt csak ő maga tudja eldönteni :) Nehéznek nehéz lehet, precíz szervezés, napirend, feladatok megosztása, kevés lazítás és közel nulla szabadidő :P :)
2014. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kinek mi. Annyit vállaljon mindenki hogy az összes gyerekével kb. egyenlően tudjon foglalkozni, ne menjen egyik gyerek rovására se egy másik születése. Én egyenlőre 2őt szeretnék, mármint 33 hetes vagyok a másodikkal. Aztán majd látjuk lesz-e 3. :)
2014. máj. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3 van de szerintem mimnél több a gyerek annál könnyebb hiszem egy csomó mindent már a nagyoktól less el ....
2014. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy az első gyerek utáni 2. baba nagyobb megterhelés volt, mint a 3. érkezése. Nálunk 5 év van a legnagyobb és a legkisebb között. Nem mondom, hogy könnyű, sokszor nehéz összeegyeztetni a gyerekek dolgait, de megoldjuk.

Az viszont biztos, hogy 4. baba nem lesz.

2014. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 gyermekem van. Szerintem nem nehezebb, mint 2. Mi szeretnénk majd később egy 4. babát is. A legtöbb örömet a gyerekek adják számunkra. Van szabadidőnk is, mert igénybe vesszük mindkét nagymama segítségét, sőt a huszonéves húgom is besegít sokszor. Így férjemmel kettesben is tudunk kávézgatni valahol, vagy megnézni egy mozifilmet, meg ilyesmi. De ha eljön nagyi, még 20-30 perc séta is olyan jólesik kettesben a párommal. Szóval meg lehet oldani a felügyeletet is, pedig még szopizik a másfél évesem. Én bátorítanálak, hogy ha anyagilag megtehetitek, akkor vállaljatok 3-at vagy többet is akár. A testvérek is számíthatnak egymásra majd. És ha netán két testvér összevesz, akkor ott a harmadik, akihez mehet :)
2014. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

És akkor is bevállalnád/bevállaltad volna ha nem lenne nagyszülői segítség, semmilyen segítség se?

Nekem a szüleim nem élnek, párom szülei messze vannak nagyon, kb két havonta 2 órára tudjuk másra bízni a gyereket.

2014. máj. 27. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!