Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdjek aggódni, azért, mert...

Esztu81 kérdése:

Kezdjek aggódni, azért, mert még nem megy az átfordulás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem vagyok paramami, de belepillantottam kíváncsiságból kislányom eÜ könyvébe, és a 6 hónapos kontroll kapcsán, ahogy néztem, elvárás, hogy magától hátról hara, illetve hasról hátra forduljon. Holnap lesz hat hónapos, és eddig ezt nem nagyon akarta még művelni :(. Próbálkozik persze, meg én is tornáztatom, pokrócon hempergek vele, gurítom a takaró segítségével oda-vissza, hátha ráérezne az ízére, de nem igazán műveli. Fél úton mindig feladja a hasra fordulást is, még akkor is, amikor valamivel próbálom odaterelni a figyelmét (pl csörgő, labda, hogy nyúljon utána). Olyan volt már, hogy épp csak egy picit kell a popsiján segíteni, átbillenteni a holtponton, és akkor megy a forgolódás, de totálisan egyedül, segítség nélkül nem. Eleinte betudtam annak, hogy lusta. És majd ha már érdeke is fűződik hozzá, majd akkor átfordul. De most már egyre jobban kezdek aggódni. Egyrészt azért, mert ahogy nézem, a vele egy korúak már mind forgolódnak, másrészt mert aggaszt, hogy így később hogy fog majd kúszni, utána ülni, mászni, stb.... Tudom, hogy elvileg 5-7 hónap között "kell" átfordulnia egy babának, de gyanús, hogy az utolsó pillanatig ki akarja húzni az időt, és hiába a napi gyakorlás (tényleg minden nap, a földön pokrócon játszunk, és napközben sincs a kiságyában, hanem egy kemény aljú baba - játszó-járókában, szóval akár abban is tudna forogni), mintha semmit nem fejlődnénk. :( :( .MOndjuk picinek hason fekve is utált lenni. :(. Szerintetek figyeljek rá még jobban? Vegyem ezt esetleg intő jelnek, hogy megelőzhessem a későbbi problémákat?

2014. máj. 25. 17:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Beszámolnék a legújjab fejleményről. Ma reggel kicsit megnyugodtam, mert bár én nem láttam (Apa szaladt a fürdőbe utánam, mert épp habzott a szám a fogmosástól :) ) , hogy Dorka átfordult, ő csak arra lett figyelmes, hogy eddig háton volt a járókában, aztán odapillantott, és már hason feküdt :) Nekem utána ugyan már nem mutatta meg a tudományát, de minden kajálás előtt kicsit hempergünk a földön, és bízom abban, hogy hamarosan újra megmutatja a tudományát az én nagykönyv szerű kislányom . Ugyanis pont ma hat hónaos :) :). Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! Azért ha van még ötlet a mozgáskészség, és koordináció fejlesztésére, örömmel veszem.
2014. máj. 26. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!